Tiyatro Sürmeli Afiş çalışmam

Afiş Tasarımı - Tiyatro Sürmeli Afiş çalışmam Sponsorlu Bağlantılar yorumlarınızı bekliyorum...

volki66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volki66

Grafiker / Yozgat

Alt 12-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yorumlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 12-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
perspektif açıdan sıkıntı var gibi. Haydi karına koş yazısının altına ne koyduysanız algılamada güçlük çekiyor. Kırmızı yazılarınız okunması gerekli. Genelde göz yorgunluğu çok fazla. Sıcak renkleri üst üste kullanmanızdanda kaynaklanıyor olabilir.
emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
donie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

donie

Grafiker / İzmir

Alt 12-01-2009 #3
öncelikle eline sağlık,oyunun içeriği ile ilgili bilgi versen daha iyi olurdu afişin bunu yansıtması azda olsa belirleyici öğeler içermesi gerekir bu açıdan iyi olurdu ,bunun dışında oyun ismi daha göze batan daha belirgin bir şekilde ve yerde olabilirdi dikiz aynasına sıkışıp kalmazdı bence saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 12-01-2009 #4
maalesef bu gunun en iyisi senide secemedim tiyatro afişlerinin dahada fazla albenisi olmalıdır heleki günümüzde tiyatronun bu kadar az rabet gördüğü 3. hatta 4 veya 5. sıralarda olduğunu düşünürsek bu afiş o seyirciyi cekmez aksıne iter afişte zıt reklerle cok oynamışsın tiyatronun ismi karına koş ama orada bi taksi var onada tamamda hani oyunculardan birinin orada bi karesi olsaydı bari taksinin başında not''tiyatro afişlerinde seyirciyi çekebilmek için önce salonu tanıtmalısın ve oyundan bi kare fotoğraf yetecektir'' ben bir tiyatro hayranı olarak bu afişle ilgilendim özellikle şimdi bi grafiker değil bi tiyatro seyircisi olarak bi yorum daha yapayım sen bence hiç tiyatro afişi incelememişsin
Bu mesajdan alıntı yap
burcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burcu

Grafiker / Ankara

Alt 12-01-2009 #5
emeğinize sağlık ama bence yaptığınız iş çok karmaşık. bi bütünlük yok.
•üstte kullandığınız sarı şeridi düz yapmanızı
•tiyatronun adını öne çıkaracak tipoğrafik düzenlemeler yapmanızı öneririm.bitde kullandığınız görselle konuyu bağdaştıramadım ben.umarım yanlış anlamazsınız.kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
syd barret isimli Üye şimdilik offline konumundadır

syd barret

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 12-01-2009 #6
baba eline daglık fotograf klasik araç valan hoş olmuş ama foto dışındaki kullandıgın herşey yanlış yazılar çok yakın tipografi hataların var puntolarının büyüklük küçüklük renk kulllanışın
ve perspektif açıdan kullanıyosan ona göre uyarlamalısın diger karakterleri burda herşey ön planda şöle söyleyim bazı işler dagınık olmalı düzenli olmaz belki ama dagınıklıgın bile bi şekli var. kısaca kötü ama eline saglık ilerisi için
Bu mesajdan alıntı yap
volki66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volki66

Grafiker / Yozgat

Alt 16-01-2009 #7
çok teşekkür ederim.
eleştiri, tenkit ve uyarılarınız için..
iyi ki varsınız
Bu mesajdan alıntı yap
Kazak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 16-01-2009 #8
resmi sündürmüşsün olmamış. dikiz aynasını kesip üstüne yazı yazmışsın o hiç olmamış. tepeden bir sarı bant çıkarman eh, akıllıca olmuş diyebilirim ama içine emboss atmışsın o efekti kaldır derim. bir de gülen ve üzülen adamı ufaltmanı tavsiye ederim.

son olarak tipografin çok kötü, 21. yüzyılda yaşayan bir insan neden serifli type kullanır onu anlamaya çalışıyorum. koca koca koymuşsun majuskül olarak, serifli harflerin capitalleri zaten zor okunur iyice algıyı düşürüyor.

yani roma dönemine gönderme yapan bir afiş yapmayacaksan, ya da öyle çok gerekli bir durum yoksa neden serifli harf kullanır bir insan anlamıyorum. helvetica bile eskidi arkadaşlar, 3000 yıl öncesinin TRAJAN'ını kullanmanın mantığı ne?

umarım alınmadın arkadaşım ama "olmamış.." deyip tek kelimeyle kesip attırıp saygısızlık yapmak istemedim. gördüğüm hataları söyleyim dedim sana ve işine olan saygımdan..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
afis, calismam, surmeli, tiyatro