Toplu işlemler (Blend Replace ayar)

Corel Draw - Toplu işlemler (Blend Replace ayar) ...

neorob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 23-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

taş işi yapıyorumelip çiziyorum bunuda blend lerle çoğaltıyorum gerektiği gibi path lara yerleştiriyorum. müşteri biraz seyreltelim dediğinde her blend i tek tek seçip seyreltme yapmak zorunda kalıyorum. bhsettiğim rakamda 300 ila 500 arasında blend

blendlerde kullandığım şekiller hep aynı. 500 blend in 500 ündede şekil aynı ben 500 blendde tek seferde seyreltme yapamazmıyım acaba

gene bu blend ler le alakalı sayılır. blendlerde 2m lik elipsler kullanıyorum. işim bitipde kalıbı keseceğim zaman blendlerin tümünü ayırıyorum. ortada binlerde 2m lik elipsler kalıyor. ben bu binlerce elips i tek seferde 2mx2m den 3mx3m e tek seferde değiştirebilirmiyim. şekili büyürü isem elips ler de büyüyor ama ben şekili büyütmek istemiyorum sadece binlerce elipsi büyütmek yada küçültmek istiyorum

birde çizim kalınlığı yada blendde otomatik 20 adet olarak gelen ayarı değiştirip saklayabilirmiyim. mesela blend de fixed spacing de belirlediğim aralıkda kalmasını sağlayabilirmiyim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayar, blend, islemler, replace, toplu