Toprağının Azraili'i Olma -1

Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması - Toprağının Azraili'i Olma -1 ...

AC/DC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AC/DC

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 11-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 11-02-2010 #3
Süper olmuş ellerine sağlık ve de başarılar

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 11-02-2010 #4
başarılar dilerim
AC/DC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AC/DC

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-02-2010 #5
teşekkür ederim.. Bende katılan herkese başarılar dilerim.
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-02-2010 #6
Başarılar diliyorum.
firex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firex

Arı Üye

Eğitimci / İstanbul

Alt 11-02-2010 #7
Azrail'i başakların ortasına koysaydın daha iyi olurdu sanırım.

Başarılar dilerim...
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 11-02-2010 #8
"Hımmm!" diyesim geldi bu çalışmaya. Toprağının Azraili'i Olma -1 Sebebi şu: Gerçekten değişik hisler uyandırıyor. Birçok şey barındırıyor içinde. Bu açıdan sizi gönülden kutlarım. Hem görsel seçimi olarak hem düşünce olarak başarılı ve "zekice". Toprağının Azraili'i Olma -1 (Tabi bu görüşlerim organik tarım açısından değil, bunu da belirteyim Toprağının Azraili'i Olma -1 ). Çünkü... Çünkü'sünü açıklayayım.

Ya! Biliyorum çok konuşuyorum. Toprağının Azraili'i Olma -1 Ama bir şeyler söylemek istiyorum ya... Toprağının Azraili'i Olma -1 İzninizle.

Yazı karakteri ve renk seçiminin; "çalışmanın heybeti" ve "verilmek istenen mesajın ağırlığı" açısından yanlış bir tercih olduğu görüşündeyim. Bu şekilde biraz havada kalmış slogan.

"Tasarımın sade ve öz olması" konusunda sanıyorum ki hemfikiriz. Ama bu çalışma bence "aşırı sade" olmuş. Toprağının Azraili'i Olma -1 Uygun bir yere "organik tarım ile ilgili açıklayıcı bir metin" eklense, sloganda gizli olan mesajın "sadece toprak değil; aynı zamanda su, doğal ortam, sağlıklı yaşam, insan hayatı, vs..." olduğu da daha rahat anlaşılabilir. Bu görüşe şu mantıktan yola çıkarak vardım: "Biz bu tasarımın 'konusu organik tarım olan bir afiş tasarım yarışması için hazırlandığını' bilerek yorum yapıyoruz. Ama bunu bilmeyen birine 'bu afişin konusu nedir?' diye sorsak; muhtemelen 'toprak' der. İstisna olarak 'tarım' diyen çıkabilir, ama o da 'sadece tarım' der; 'organik tarım' demez." Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Sonuç olarak belirttiğim üzere seçilen görsel ve slogan BİRÇOK şeyi anlatıyor, çağrıştırıyor, düşündürüyor. Ama "ORGANİK TARIM"ı maalesef değil. Afişi incelerken çok çabaladım, kendimi zorladım organik tarımı sadece görsel ve sloganla yakalayabilmeyi; ama "NET OLARAK" yakalayamadım. Gözlerim "organik tarım" ile ilgili birkaç kelime ya da cümle aradı.

Emeğinize, düşüncenize ve yüreğinize sağlık diyor; başarılar diliyorum. Saygılarımla...
hac_ker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hac_ker

Grafiker / İstanbul

Alt 13-02-2010 #9
Başarılar dilerim...
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-02-2010 #10
"Hımmm!" diyesim geldi bu çalışmaya. Toprağının Azraili'i Olma -1
Aynı şekilde ben de bir "Hımmm!" dedim çalışmayı görünce Toprağının Azraili'i Olma -1

Güzel çalışma gerçekten biraz daha üzerinde çalışılsa çok iyi bir çalışma olurdu kanaatindeydim Toprağının Azraili'i Olma -1eace1:
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Kapat
Şifremi Unuttum?