Toshiba harici harddisk dosya sorunu

Donanım Rehberi - Toshiba harici harddisk dosya sorunu ...

porcelain isimli Üye şimdilik offline konumundadır

porcelain

Grafiker / İstanbul

Dosya22

Alt 23-04-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selâmün aleyküm arkadaşlar,

Şimdi yeni bir toshiba hdd aldım 2TBlik olandan ve tüm işlerimi ona toplayayım dedim düzenli olsun ve işim birkerede bitsin diye hardiskten harddiske kes yapıştır mantığıyla başlattım transferi, sorunsuzca tamamlandı. sonra dosyalara bakayım dedim mb durumları ne hepsi yüksek sıkıntısız gibi gözüküyordu ta ki şimdi açıncaya kadar psd, ai, jpg, pdf çalışmıyor arada çalışanlar var ama çoğunluğu çalışmıyor nasıl doyalarımı geri getirebilirim bu durumla karşılaşmış olanlar var mı? 5 Yıllık çalıştığım firmaların tüm datası uçmak üzere konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yardım edin lütfen. Bu konudan toshibaya da bilgi verdim datalara birşey yapamayız hddyi getirin servis baksın bozuksa yenisini veririz dedi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-04-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle gecmiş olsun ...
Kesilen hard diskin içine bişeyler yazmadıysanız şayet kesin olmamak kaydıyla geri getirebilirsiniz bunun için Getdataback programıyla bir deneyin , ayrıca çalışmıyor olan dosyalarınızı verdiği hata nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap
porcelain isimli Üye şimdilik offline konumundadır

porcelain

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2015 #3
Merhaba öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Dosya tanımlamadı hatası alıyorum. Belki uzantı problemidir diye uzantısını silip denedim olmadı tekrar uzantıyı yazdım denedim olmadı farklı bilgisayarda denedim olmadı. Psd, pdf, ai, eps, tiff, jpg hepsi uçmuş durumda. Mbler yüksek yani aslında kopyalanmışlar ama şimdi kesim işlemi yaptığım hdd'ye hiçbirşey yapmadan bir bilgisayarcıya verdim inşallah halledebilir. Yoksa yandımToshiba harici harddisk dosya sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-04-2015 #4
Umarım sorun çözülür ...
size önerim bundan sonra (windows kullanıyorsanız) kopyalama - aktarma işlemlerinde TeraCopy prog. kullanımanız çok sağlıklı bir program
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
hdd, kesme hatası, kopyalama sorunu, toshiba hdd