Toxic yazı efekti

Photoshop Dersleri - Toxic yazı efekti Sponsorlu Bağlantılar Adım 1: Çalışmamıza 1000px X 500px boyutlarında Siyah arka planlı çalışma sayfamızı oluşturarak başlıyoruz. Adım 2: Çalışma alamıza istediğimiz yazıyı “28 Days Later” fontunu kullanarak beyaz olarak yazıyoruz. ...

Toxic yazı efekti
ulashkral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulashkral

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Toxic yazı efekti

Alt 16-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Adım 1:

Çalışmamıza 1000px X 500px boyutlarında Siyah arka planlı çalışma sayfamızı oluşturarak başlıyoruz.

Adım 2:

Çalışma alamıza istediğimiz yazıyı “28 Days Later” fontunu kullanarak beyaz olarak yazıyoruz.

[IMG]Toxic yazı efekti[/IMG]
[IMG]Toxic yazı efekti[/IMG]
Yazımın olduğu layerı çoğaltıyoruz ve asıl yazımızın alt kısmımsın sürüklüyoruz.
Çoğalttığımız layerımızı seçerek Filter/Blur/Gaussian Blur sekmesine gidiyoruz. Bu işlemi seçtiğimizde açılan pencereye ok dedikten sonra Radius değerini 5,1pixel olarak ayarlıyoruz ve ok diyoruz.
Şimdi yeni bir layer oluşturuyoruz ve background layerının üstüne sürüklüyoruz. Daha sonra “15-inner_universe_brushes” fırçasını kullanarak yeni oluşturduğumuz layerımızı boyuyoruz.
Boyadığımız layer seçiliyken Ctrl+U basarak açılan penceremizdeki değerleri 100-100- -50 olarak giriyoruz
Boyadığımız layerımızın üzerine sağ tıklayarak Dublicate Layer seçerek çoğaltıyoruz ve kopyaladığımız layerımızın altına sürüklüyoruz. Ctrl+U tuşlarına basak renk paletimizi açıyoruz ve 62-50-0 olarak giriyoruz.
İlk boyadığımız layerımızı gelerek Layer Bleanding özelliğini “Hue” olarak ayarlıyoruz.
Geçtiğimiz adımlarda oluşturduğumuz yazımızın Blur efekt bulunan layerını en alta taşıyoruz.
Son olarak ana yazımızın olduğu layerı çoğaltarak Edit/Transform/Flip Vertical diyerek ters çeviriyoruz ve Opacity 40% olarak ayarlıyoruz. İşlemimiz bu kadar, herkese kolay gelsin.
Toxic yazı efekti
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

th_e_mre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

th_e_mre

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler ulascım gene güzel bir ders tebriq ediorum seni
Bu mesajdan alıntı yap