Toz İçecek Ambalajı

Ambalaj Tasarımı - Toz İçecek Ambalajı ...

Toz İçecek Ambalajı
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Toz İçecek Ambalajı

Alt 11-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Toz İçecek Ambalajı

Merhaba,
Yeni bir çalişmanın başındayım. Benim göremedigimi görebiliyormusunuz?
• Öncelikle "Drink" ismi idareten orda duruyor. Ürün ismi tescilde, sonrasinda değişecek... Bu kisma takilmazsaniz sevinirim.
• Lacivert renk ürünü patlatiyor, fakat ürünün portakal olma özeligini ikinci planami atiyor? Bu ürünün, başka çesitlerinin oldugunu varsayarsak, çilek, limon vb. gibi, hepsinin konturlarinin lacivert olması, sadece iç kisimda ürün rengin hakimiyeti rafta çok sorun olumu? Bu durum yeşilde nasıl? Yoksa illede bu portakal turuncumu olsun. Çilekte kirmizi mi?
• İlustrasyonlar bana ait acimayin. Portakal suyuna göre daha kati bir madde gibi duruyormus gibi geliyor bana...(ben paranoyamiyim) Transparanlik belki? sizede geliyor mu? dokunayim mi? kalsin mi?
Calisma, market rafina girerken, son halini buraya koyacagim...
sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 11-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaz aylarında çok sık kullandığım ürünlerdendir toz içecekler. Yaşadığım sıkıntı şu portakal ile mandalina görsel olarak çok yakındır ve ambalaj üzerinde yazı ile açıkça belirtilmiş olması benim hoşuma gidiyor.
Dış kontur renklerinin aynı olması markanın reyonda hakimiyetini sağlar. Mavi olmasıda serinlik hissi verir.

Suyun dökülmesinde bazı yerlerde transparan bazı yerlerde katı, birini seçmelisin.

Yazdıklarım bencedir, çalışma oldukça güzel. eline sağlık.İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
lirikajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lirikajans

Grafiker / Adana

Alt 11-02-2008 #3
sağdaki mavili iş yapar. yazının turuncu olması mavi ile olmuş. ama bardağa dökülen sıvı daha bir portakal suyu olsa imiş...

ayrıca bu bardak dökülme çok var bakben sana bir tavsiye tetrapakın sitelerine girersen çok orjinal tasarımlar çıakr esinlenirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 13-02-2008 #4
Nükhet hanım iyice kafanız karışacak ama ben yinede bir kaç şey yazmak istiyorum.
Tabii ben önce tüketici gözüyle bakarak bunu değerlendireceğim:
*Kırmızı portakal bende hiçte serinletici bir etki uyandırmadı, bunun nedeni kırmızının sıcak renklerin en şiddetlisi olması diye düşünüyorum.

Birde tasarımcı gözüyle bakarak durum değerlendirmesi yapacak olursak:
*Çalışma gruplarında iki adet kontrast armoni, iki adette ton armonisi kullanmışsınız, fakat renklerin ölçülerinde sıkıntı var gibi.
Renkler sanki kendi içlerinde bir egemenlik savaşı halindeler.

*Çıktısı alındığı zaman ambalajın daha albenili duracağı muhakkak, kontrast armoni olan grupta sıvı sıçramasındaki hatalar çok bariz sırıtıyor, zıt renkleri bu yüzden hem seviyor hem sevmiyorum.Toz İçecek Ambalajı

*Son olarak "drink" kelimesinde kullandığınız fontun ismini bilmiyorum yazının tipolojisini sevmedim, çok fazla aşina ve bilindik.
başka markalarla karıştırılma riski var, belki fontun sunumuyla ilgili bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Gerçi ürün tescilden sonra değişecek demişsiniz sonra farkettim.

Benim gördüklerim bu kadar fakat artılarını saymadanda geçemeyeceğim. İllüstrasyonunuzdaki (özellikle 2. ve 3.) kompozisyonlar çok hoş. Sıvının bardağa akışı ve meyve lezzetini hissettirmişsiniz.

Kolay Gelsin

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-02-2008 #5
Cahit bey, kafam karismadi... yazdiklariniza ihtiyacim vardi. çok mersi...
Bu mesajdan alıntı yap
komsars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

komsars(32)

Grafiker / Konya

Alt 14-02-2008 #6
kardeş çalışmalar süper olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
silmarillion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silmarillion

Grafiker / Yalova

Alt 20-02-2008 #7
Müşteri gözü ile bakarsam ben 3 numaralı mavi ve portakalların dolgun gösterdiği içeceği alırdım.

İçecek firması olarak ise eğer ben büyük firma değilsem ve bir an önce piyasaya sürecek acelem varsa çalışmaları beğenirdim.Ama büyük bir firma isem maalesef beğenmez ve onay vermezdim.

Peki neden?

Ambalaj çalışması yetersizdir.Gerek ışık gerek renk doygunluğu ve seçimi olarak.(Belkide benim bilgisayarımda böyle görünüyor)
1. resimdeki ambalaja dikkat ettiğimde oradaki portakal dilimlerinin canlılığı ile bardağa akan portakal rengi zıtlık yaratıyor.Sütlü portakal dersek o zaman başarılı karşılardım.(Fakat burada gene akan sıvıya sütü ilave ememiz gerekecekti)
2. değineceğim nokta ise bir soru olacak.Siz bardağa hiç o şekilde portakal suyu döküpte dökülen sıvının bardaktan dışarı sıçramasını gördünüz mü?Yani onu görerek mi yaptınız?Yoksa sıvının sıçraması kendi kararınız mı?

Toz İçecek Ambalajı

1 - Burada o damlanın o şekilde olması imkansız.Yani o damla bardağı delmişte ordan çıkmış izlenimini yaratıyor.

2- Oradaki şeffaf baloncuk nedir?Yani öyle bir şeffaflıkmış ki portakal diliminin rengi ile aynı neredeyse.

3- Burada o portakal diliminin muhakkak bardağa değmesi lazım.Fizik kuralları gereği.Değiyorsa portakal diliminin bardağa temas eden ucu neden bardaktan görünmüyor?

Bunlar hep ince detaylardır.Umarım kızmamışsınızdır.Unutmayın ki her eleştiri sizi işinizde bir kademe daha üste taşıyacak ve böylesine güzel işler çıkaran biri için bir ders niteliğinde olacaktır.Çalışmalarınızı zevkle izlemeye başladım üyeliğimin ilk dakikalarından beri ve başarılarınızın devamını ve başarılı çalışmalarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-02-2008 #8
silmarillion, sükürler olsun ki müsterim degilsiniz Toz İçecek Ambalajı kızmam, beğenene satarım...
fizik kuralarina uygun gerçekçi bir çalisma hedeflemedim Toz İçecek Ambalajı Hedefim o olsaydi fotograf kulanırdım.
Vakit ayririp böylesine uzun ve detaylari olar bir yorum, elestiri yaptiginiz, ilginiz, ve görüsleriniz için tesekkürederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Karaca Serin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Karaca Serin

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 20-02-2008 #9
Gençler! Bu tür çalışmalar doğrudan surreal tarzda yapılan illustre gorsellerdir. Bu anlamda, Portakal neden zıplamış, bardak niye yana yatmış, tadı ekşi mi tarzındaki tenkitleriniz, Nuket Peri'nin yaptığı bu çalışmayı izah etmez... Ok?
Bu mesajdan alıntı yap
Necaty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 20-02-2008 #10
Merhaba
Gerçekten görünüş olarak hepsi süper ancak eklemek istediğim birkaç şey var.
-Öncelikle her çeşiti lacivert yapayım iç kısımları ürün rengi olsun demişsiniz.Bence rafta problem yaratır.Dikkat etmeyen müşteri hepsi aynıymış diyerek geçebilir.Bu ihtimali göz önünde bulundurmak lazım.
-Herkesin dediği gibi protakal suyu değilde katı bir içecek gibi görünüyor.
-Paket üzerindeki bardak ve diğer görsellere gelirsek bence ya birinci ya dördüncü derim.Oldum olası bardağın yanında kesik duran meyveden hoşlanmam Toz İçecek Ambalajı
Geri kalan yönleriyle gayet hoş.
İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
drink