TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar?

Forum Hakkında - TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? ...

Hezarfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hezarfen(7)

Administrator

Hiç Biri / Bursa

Alt 25-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

TP Nedir?
Beğendiğiniz konu, resim, dosya, vs. için kullanıcıya özel olarak yorumunuzu ve değerlendirmenizi sunduğunuz bir durumdur.

TP:
Tecrübe Puanı nın kısaltılmış halidir. Bu puanlar doğrultusunda kullanıcı kendi üye adının hemen altında YEŞİL KARELER şeklinde değerlendirme derecesi alır.

TP Gücü Nasıl Artar?
TP gücünüz almış olduğunu TP ve mesaj sayısı doğrultusunda yükselir.

TP Nasıl Verilir? TP'ye Yorum Nasıl Eklenir?
Her kullanıcının üye adının altında ki simgeler kısmında değerlendirme terazileri bulunmaktadır.

TP Terazisi Nerede?
TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? Bkz. Resim 01

01)

Teraziye tıkladıgınızda karşınıza bir pencere gelir. Bu alana paylaşımı hakkında yorumunuzu kendisine özel olarak iletebilir ve onun paylaşımlarını değerlendirebilirsiniz. Bkz. Resim 02

02)

Kendime gelen değerlendirmelere ve yorumlara nasıl ulaşacağım, bunu nereden kontrol ve takip edeceğim?

Öncelikle kullanıcı adınızın altındaki YEŞİL KUTUCUKLARIN arttığını/azaldığını veya kutucuk renklerinin değiştiğini görebilirsiniz. Bknz Resim 03

03)

Ayrıntılı bir şekilde yapılan yorumlarıda görmek isterseniz Kontrol Panelinize tıklayarak TP değerlendirmelerinizi izleyebilirsiniz. Bknz Resim 04

04)

Açılan sayfada, eğer açmış oldugunuz konu veya yazdığınız mesajınıza değerlendirme gelmiş ise bu alanda liste halinde görülecektir.

Aldıgınız her TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? yeşil kareli yorum sizin hanenize puan ekleyecektir.

Aldıgınız her TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? gri kareli yorum size TP gönderen kullanıcının mesaj sayısı 50 den az olduğu içindir. Yorum gönderen kullanıcı mesajı 50 'i aştığında gri kareler Yeşil renk olacaktır. Gri karelerin puan olarak bir değeri yoktur. Bu sebepten dolayı TP göstergenizde bir artış ya da azalma olmayacaktır.

Aldığınız her TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? kırmızı renkli kare ise beğenilmeyen ve hoş karşılanmayan bir davranışınız olduğunun göstergesidir. Bknz. Resim 05

05

Aldığınız puanlar sayesinde, üye adınızın altında bulunan YEŞİL KARELER in sayısı artacak, gözle görülür bir fark ve forum içerisinde ayrıcalığınız olacaktır. Çünkü bu yeşil kareler üyeler tarafından ne kadar sevildiğinizi ve ne kadar paylaşımcı biri olduğunuzu ifade eder. Yardımlarınızın bir nevi grafiksel göstergesi olarakta size olumlu bir izlenim kazandıracaktır.

TP' nin kimden geldiğini nasıl görebilirim? Bu gibi bir durum varsa bu nerede görünüyor?
TP lerinizin listelendiği bölümde bunları görebilirsiniz. Bknz: Resim 06

Fakat bu özellik Özel Üyelik ile mümkün olabilmektedir. Siz de Özel Üye olarak bu özellik ile birlikte bir çok farklı özelliği kullanabilirsiniz.

06

Özel Üyelik Nedir?
Özel Üyelik Sistemi konusunu inceleyiniz...

DİKKAT:
Unutmayın ki paylaşımların devam etmesinin en büyük etkenlerinden birisi takdir edilmektir.

Lütfen paylaşım yapan, üyelere yardımcı olan kullanıcılara destek olun. Konularına teşekkür yazmasanız da TP terazilerine tıklayarak onları taktir ediniz. Bu şekilde davranışla karşılaşan herkes daha iyi paylaşımlar ile karşınıza çıkacaklardır.

Emeğe ve paylaşıma gösterdiğiniz saygıdan ötürü Tüm Grafikerler.net yönetimi adına teşekkür ederim.

Bol TP li paylaşımlar... TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 25-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok güzel uygulama bazı bazı konularda teşekkürler yazmak yeterli olmuyor TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar?
bu sistemi etkinleştirdiğiniz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
peri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

peri(35)

Happy Woman

Grafiker / Çanakkale

Alt 26-07-2007 #3
okkk bundan sonra repler gelecek
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 26-07-2007 #4
evet moral oluyor walla,,
Bu mesajdan alıntı yap
mavi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavi

Grafiker / Sakarya

Alt 29-07-2007 #5
Aslında gerekli olan fakat son dönemde forumlarda suyu çıkartılan bir uygulama.
Emeğe saygı +repp gibi seçim kampanyası tarzında yapılmadığı sürece güzel teşvik edici bir forum eklentisi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2007 #6
Aslında gerekli olan fakat son dönemde forumlarda suyu çıkartılan bir uygulama.
Emeğe saygı +repp gibi seçim kampanyası tarzında yapılmadığı sürece güzel teşvik edici bir forum eklentisi.

tamamen katılıyorum sana
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-01-2008 #7
Maviye katılıyorum... Her mesajdan onra "+rep lütfen", "Emeğe saygı", "Karma bekliyorum", "Teşekkür butonuna tıklayınız" vs gibi çeşitli itici davranışlar sergileniyor... Bunlar olmazsa süper olur.. TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar?

Bir de sorum olacaktı... İlk mesajı ve yorumları okudum ama şu kontrol panelinden verilen repleri nasıl görüyorsunuz en bulamadım :S Yardım ederseniz sevinirim TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? Bu arada kusura bakmayın TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? Vbulletin kullandım çok, hatta modluk falan da yaptım birkaçında ama hiçbii böyle rep tarzı uygulamalar yapmıyorlardı TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? Onun yerine kişilere değil de mesajlara verilen bir sistem vardı... Değişikti yani TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar? Şimdiden teşekkürler TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar?
Bu mesajdan alıntı yap
Linux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Linux(25)

Webmaster / İstanbul

Alt 12-08-2008 #8
Ünlüye Alkış
Forumcuya Rep Gerek TP nedir? Nasıl verilir? Ne işe yarar?
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-09-2008 #9
Benim bu konuda merak ettiğim bir şey var.Verilen repleri kimin verdiğini görmemiz o kişinin adını belirtmesine bağlı.Eğer ismini belirtmezse kim olduğu bilinmiyor sanırım.Bunun bir çözümü olmalı diye düşünüyorum.Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 26-09-2008 #10
Çözümü var. Üyelik seçeneklerinden Özel Üyelik seçeneğini seçtiğiniz taktirde görebiliyorsunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
ise, nasil, nedir, neye yarar, rep, rep gucu arttirmak, rep nasil verilir, rep nedir, repe nereden bakilir, verilir, yarar