Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tr Araç Plaka Fontu

photodesigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlarlar bazen plaka harf-rakam yenileme işi(folyo kaplama) geliyor ve ben herseferinde plakanın çizimini yaparak kesim yapabiliyorum.buda epey bi zamanımı alıyor.tr plakalarının fontunu bilen varsa ve bu konuda bana yardımınız olursa çok sevinirim.herkese şimdiden teşekkürler..

Benzer konular

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu cevap benide sevindirir...

kemalgencer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm her il ve ilçeye ait plaka harf ve rakam kalıpları farklı farklı o nedenle böyle bir fontu ancak kendiniz oluşturursunuz.

hasantürkten

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.limk.com
DINOT-Bold MyFonts

bu fontu kullanıyolarmıs ama genel olarak kullanılan bır font deıl kemal arkadasımın dedıgı gıbı aractan araca veya memleket farklılıgına gore kalıp degısıyormus

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkürler...

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar plakaların yazı kalıpları torna ile yapılan bir sistemdir her ustanın yada her işiverenin istekleri doğrultusunda ortaya çıkar her ustanın veya sanatkarın usulleri değişiktir bu yüzden en yaklaşık bir font bulmanız gerekiyor DIN yazı tipi en uygun olanıdır herkese iyi çalışmalar

Son düzenleme:

photodesigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardımlarınızı esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim.allah razı olsun....

SNNKK

🌱Yeni Üye🌱
Plaka fontlari bölgelere gore degisiyor hocam, ozellikle su son zamanlarda app ve newyork still plakalar cogaldi.

Normal trafigin kullandigi font arial black'in fontudur.

venome

🌱Yeni Üye🌱
kardeş bu DINOT cuk oturuyor denedim çok teşekkür

zeki01

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım elinde bu font olan varsa paylaşırsa sevinirim. nette biraz aradım ama bir türlü bulamadım.

grafikergun

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.rektab.com
Erinme çiz yoksa bulamassın aramayla

Arkadaşlarlar bazen plaka harf-rakam yenileme işi(folyo kaplama) geliyor ve ben herseferinde plakanın çizimini yaparak kesim yapabiliyorum.buda epey bi zamanımı alıyor.tr plakalarının fontunu bilen varsa ve bu konuda bana yardımınız olursa çok sevinirim.herkese şimdiden teşekkürler..

illere göre plaka harf büyüklüğü ve karakteri değişmektedir hiç bir font tutmaz benim yaptığım taktik harfleri corelde çiziyorum daha sonra plottere göndererek kesiyorum birebir uyuyor kolay gelsin