trafik afiş yarışması için basit bir şey yaptım

Afiş Tasarımı - trafik afiş yarışması için basit bir şey yaptım Sponsorlu Bağlantılar sizce nasıl olmuş.....basit olduğunu biliyorum ama yorumlarınızı bekliyorum.....

sule ercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sule ercan(29)

Grafiker / Bursa

Alt 10-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sizce nasıl olmuş.....basit olduğunu biliyorum ama yorumlarınızı bekliyorum..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ShellByMrt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShellByMrt

Grafiker / Manisa

Alt 11-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kadran da ki ibre yerine azrail in orağını kullansan daha ii olucak gibi birde uyarı nitelikteki yazıları kırmızı kullan bence ve yazıyı topla biryerde dağınık görünüyor
Bu mesajdan alıntı yap
nurhan türker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nurhan türker

Grafiker / İzmir

Alt 11-09-2009 #3
gözü çok yormuyormu sizce de ? çok kalabalık geliyor ilk bakışta nerde ne var seçilmiyor belkide ya arkayı braz daha mı silik yapsanız yazıyı bi yerde toplasanız daha ii olabilr di belki de bilemiyorum çok kalabalık var arada bi nefes alıcak bi yere ihtiyaç var göz algılıyamıyor tabiki bu benim düşüncem elinize saglık
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 11-09-2009 #4
"her saniye bir canmı" sloganı olmamış afiş ile bütünleştirmelisiniz çok kopuk duruyor.
Bir de bu uçak kadranımı? 750 ye kadar gidiyor, böyle bir araba varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
sule ercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sule ercan(29)

Grafiker / Bursa

Alt 11-09-2009 #5
teşekkür ederim arkadaşlar...
Bu mesajdan alıntı yap
rüzgar adam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rüzgar adam

Grafiker / Malatya

Alt 11-09-2009 #6
bence fena değil sadece üsteki yazı olmamış kırmızı olan daha değişik bir tarz olabilirdi...
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 11-09-2009 #7
bence biraz boş duruyor. arkadaşların dediklerine de katılıyorum. bütün hepsini birleştirsen çok hoş olur. azrail ve yazılarla ilgili olan yazıları bi kenarda toplamalısın. aralarınıdaki boşluğu azaltıp sola yada sağa yasla öle dursun. benim dediğim boş duruyor da şundan ötürü; sanki bir logo vs de olmalı eksik olan kısmı bu. ne bileyim mesela bu yarışmayı düzenleyen kurumun logosu, trafik haftası polisi vs gibi logoları altta kullanınca toparlar gibi geldi bir de şöyle birşey geldi aklıma. ne amaçla her saniye bir can mı yazdın bilemiyorum hani bir yerde filan mı okudun ama bana hersaniye dünyada yada türkiyede 3-5 insan trafik kazasında ölüyor gibi bir çağrışım yaptı. o yüzden sloganın sonuna bir yıldız vs işaret koyup en altta çok daha ufak karakterlerle açıklamasını yazsan daha hoş olur gibi. yani şöyle demek istiyorum:

HER
SANİYE
BİR
CAN MI?*

*Yurdumuzda 2008 yılı trafik verilerine göre her saniyede trafik kazalarında yaşamını yitiren vatandaşlarımızın sayısı 3 kişidir.

gibi. bilmem nasıl olur sizce?
Bu mesajdan alıntı yap
@l! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@l!

Grafiker / Konya

Alt 13-09-2009 #8
ibredeki limitler i bilerek mi o kadar abarttın
Bu mesajdan alıntı yap
amonyumnitrat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amonyumnitrat

Grafiker / İstanbul

Alt 13-09-2009 #9
ibredeki rakamların, kazalara kurban giden insan sayısını temsil etmesi güzel düşünülmüş..
yazı daha küçük ve bir köşede olabilirdi; böylece esas vurguyu vermek istedğiniz arka plan, daha da belirginleşirdi..
yazıda satır aralığını bu denli açmak göze pek hoş görünmeyebilir..
ve font seçiminde de, nispeten küçük harfler ve fakat ciddiyetli fontları tercih etmeniz yerinde olabilir.. kolaylıklar..
Bu mesajdan alıntı yap