trafik levhalarıyla ilgili sorun

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - trafik levhalarıyla ilgili sorun Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar trafik levhalarını bulup indirdim ancak corelde açtığım zaman trafik levhalarındaki ANKARA TÜRKİYE vs.. gibi yazılar bazılarında kaymış bazılarında normal gelmiş bu kayan yazıları düzeltmenin bir yolu varmı ...

ress39 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ress39

Matbaacı / Kırklareli

Alt 02-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar trafik levhalarını bulup indirdim ancak corelde açtığım zaman trafik levhalarındaki ANKARA TÜRKİYE vs.. gibi yazılar bazılarında kaymış bazılarında normal gelmiş bu kayan yazıları düzeltmenin bir yolu varmı 50x70 boyunda trafik levhalarıyla ilgili bir çalışma hazırlıyacağım eğer onlarıda düzeltmeye kalkarsam çookk zamanımı alıcak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ress39

Matbaacı / Kırklareli

Alt 02-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaşadığım sorun bu :cryingtrafik levhalarıyla ilgili sorunIMG]http://img693.imageshack.us/img693/9201/traf304k304350aretler30.jpg[/IMG]

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı
Karayolları Standart Trafik İşaret Levhaları olarak daha önceden hazırladığı 50x70 ebadında bir afiş var elimde bunun aynısını yapmam gerekiyor
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-02-2010 #3
Yazı karakterlerini değiştirirseniz düzelirler. Biraz daha dar yazı karakteri seçmeniz gerekiyor. Tabi yazılar eğrilere çevrilmiş değilse, yani hala text nesnesi iseler...
Bu mesajdan alıntı yap

ress39

Matbaacı / Kırklareli

Alt 02-02-2010 #4
yazı fontunu değiştirebiliyorum ancak yine yerine gelmiyor hepsinle tek tek uğraşmam gerekir o kadar vaktim yok sorun orada ilgilendiğin için teşekkürler:wink:
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-02-2010 #5
1. Edit>Select All>Objects
2. Arrange>Ungroup All
3. Edit>Select All>Text

Bu komut sırasını gerçekleştirdiğinizde sadece sayfadaki Text nesnelerini seçmiş olacaksınız. Text nesneleri seçili iken Property Bar'daki Font Listesinden Condensed bir font seçin. Örneğin Swiss721CnBT ya da Arial Narrow gibi.

Bu şekilde tüm text nesnelerinin fontlarını bir kerede değiştirmiş olacaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap

ress39

Matbaacı / Kırklareli

Alt 02-02-2010 #6

dediğiniz şekilde yaptım fakat yine olmadı böyle oldu
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-02-2010 #7
tüm textlerin fontlarını değiştirebilmişsiniz daha dar bir font (condensed) deneyin olacak.
Bu mesajdan alıntı yap

ress39

Matbaacı / Kırklareli

Alt 02-02-2010 #8
dediğin gibi dar yazı seçtim söylediğiniz yazı fontunuda denedim yine olmadı :crying: bu afişin aynısını hazırlıyacağım trafik levhalarıyla ilgili sorun ben bunu nasıl yetiştiricem yaa :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 02-02-2010 #9
CorelDraw kullanmadım, deneyimim yok.

Ancak bu dosya daha önce hazırlanıp, kullanıldıysa ve hatalı bir şekilde kaydedilmediyse sorununuzun birkaç sebebi olabilir.
  • Gereken font sisteminizde kurulu değil. (Dosyayı açarken karşılaştığınız mesajları dikkate alın. Eksik font varsa bulup kurun.)
  • Version uyumsuzluğu. (50x70 yeni dosya açıp, -varsa- farklı seçeneklerle belgeyi import edin.)

Sadece mantık yürütüyorum. Umarım çözersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 02-02-2010 #10
Levha grup şeklinde birleştirilmişse, grupları çöz, bu şekilde belki düzeltebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları