tram ve renkler?

Corel Draw - tram ve renkler? ...

tram ve renkler?
görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

görkem

Grafiker

tram ve renkler?

Alt 11-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba daha öncede yazdım ama hiç kimseden birşey yardım falan gelmedi ben corelde tram değerlerini merak ediyorum örneğin lacivertin %10 yada % 60 tramını nasıl elde ederim ne yapama gerekir?ve bişey daha bir çizim yapıyorum dijital çıktısı alınsın diye gönderiyorum fakat yazdığım yazılar yerinde çıkmıyor kayma yaaşnıyor ne yapmam gerek kaydederken lütfen yardımcı olun..biri yardım etsintram ve renkler?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 11-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tram değerlerini color paletinden verebilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
sdtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sdtr(39)

Grafiker / Çorum

Alt 11-10-2007 #3
merhaba daha öncede yazdım ama hiç kimseden birşey yardım falan gelmedi ben corelde tram değerlerini merak ediyorum örneğin lacivertin %10 yada % 60 tramını nasıl elde ederim ne yapama gerekir?ve bişey daha bir çizim yapıyorum dijital çıktısı alınsın diye gönderiyorum fakat yazdığım yazılar yerinde çıkmıyor kayma yaaşnıyor ne yapmam gerek kaydederken lütfen yardımcı olun..biri yardım etsintram ve renkler?
corel de process renkler kullanmadığın sürece gerçek değerleri veremezsin. tam değerelerini bermek istiyorsan mutlaka pantone renkler kullanmalısın. yazılardaki kayma problemi içinde convert edip göndermeyi dene büyük ihtimalle çözülecektir
Bu mesajdan alıntı yap
___istanbul___ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

___istanbul___(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-10-2007 #4
eğer illaki trigromi işlerde lacivertin tramını vereceksen bunu cyan ve magenta değerlerini % kaç istiyorsan ikisinede eşit gir cyan ve magentanın oluşumu laciverttir +cmyk+ da
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
tram, tram ve renkler