Transformation

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Transformation ...

Transformation
KubrAykut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KubrAykut

Eğitimci / İstanbul

Transformation

Alt 11-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corelde bu bölümdeyim ve X için içini boşaltıp biraz küçüğünü içine yerleştirmek istiyorum iç içe 2 x olacak yani. sağdan soldan her yerinden aynı oranda küçüğüde içinde olacak. beceremedim :S nasıl olacak?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 11-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bahsettiğiniz özellik için Transformation değilde Counter özelliğini kullanırsak daha uygun olcağını düşünüyorum. Örn. 5 x 5 cm bir karenin içine 4 x 4 kare yerleştirmek istiyorsanız bunun için Effect açılır menüsü altındaki Contour simgesine tıklamanız gerek ardından açılan Docker menüsünden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz isterseniz içe isterseniz dışa akıtabilirsiniz.

Başka bir deyişlede iki ayrı kare çizerek birbirlerine ortalıyabilirsiniz hangisi kolayınıza kaçarsa birbirlerine ortalamak için her iki objeyide seçip sırasıyla C ve E basmanız yeterli olcaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
KubrAykut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KubrAykut

Eğitimci / İstanbul

Alt 11-07-2012 #3
Bahsettiğiniz özellik için Transformation değilde Counter özelliğini kullanırsak daha uygun olcağını düşünüyorum. Örn. 5 x 5 cm bir karenin içine 4 x 4 kare yerleştirmek istiyorsanız bunun için Effect açılır menüsü altındaki Contour simgesine tıklamanız gerek ardından açılan Docker menüsünden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz isterseniz içe isterseniz dışa akıtabilirsiniz.

Başka bir deyişlede iki ayrı kare çizerek birbirlerine ortalıyabilirsiniz hangisi kolayınıza kaçarsa birbirlerine ortalamak için her iki objeyide seçip sırasıyla C ve E basmanız yeterli olcaktır.
çok teşekkür ederim oldu Transformation
Bu mesajdan alıntı yap