transparan resim

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - transparan resim ...

transparan resim
breaker_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

breaker_

Bilg. Teknikeri / Bartın

transparan resim

Alt 20-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar benim sorunum corelde akrası transparan bir objeyi jpg olarak kaydedememek mutlaka arkasına bi beyaz arkaplan koyuyor.Sadece çıkartmak istediğim nesneyi beyaz bir arka planla birlikte çıkartmadan trasparan arka planla nasıl çıkartabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resimi jpg yaptığınız zaman arkası transparan olmaz ki zaten:S
Bu mesajdan alıntı yap

breaker_

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 20-04-2009 #3
Örneğin Bir insan resmini kestim biçtim bir dikdörtgen kutu içersinde beyaz arka planla çıkıyor ya bu beyaz arka plandan bahsediyorum.sadece kestiğim insanın resmi çıksın.
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 20-04-2009 #4
sorun transparent background seçeneğinden kaynaklanıyor. görseli ekliyorum..

transparan resim
Bu mesajdan alıntı yap

breaker_

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 20-04-2009 #5
evet bunu kullanıyorum ama örneğin resmi kestikten sonra transparent özelliğini seçtikten sonra export yapıp jpg formatıyla çıkarttığımda resimin yanları beyaz arka plan koyuyor buda tema hazırladığım sitelerde veya telefon programlarında çok kötü duruyor.bu beyazlığı yok edemedim sadece obje bi türlü jpg olarak çıkmadı.
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 20-04-2009 #6
senin sorunu şimdi anlıyorum.. Sevgili arkadaşım öncelikle corelde export yaparken psd export yap photoshopta da gif veya png seçeneklerini kullanırsan transparan export yapabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

breaker_

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 20-04-2009 #7
senin sorunu şimdi anlıyorum.. Sevgili arkadaşım öncelikle corelde export yaparken psd export yap photoshopta da gif veya png seçeneklerini kullanırsan transparan export yapabilirsin...
Benden Kaynaklandı tam anlatamadım problemimi ama çok teşekkür ederim hemen deniyecem ama photoshop kullanmıyordum onu yüklemem gerekecek.Tekrar teşekkürler Zynopsis
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2009 #8
evet bunu kullanıyorum ama örneğin resmi kestikten sonra transparent özelliğini seçtikten sonra export yapıp jpg formatıyla çıkarttığımda resimin yanları beyaz arka plan koyuyor buda tema hazırladığım sitelerde veya telefon programlarında çok kötü duruyor.bu beyazlığı yok edemedim sadece obje bi türlü jpg olarak çıkmadı.
site hazırlanıyor ve photosop kullanılmıyor ilginçtransparan resim
Bu mesajdan alıntı yap

breaker_

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 20-04-2009 #9
Switch Flash ve corel photo bana yetiyor.Çok bilgi çok karışıklık demek sade ve güzelden yanayım.İlginç olan takıntı takıntısız bir hayat dilerim ilginiz için teşekkürler tekrar.
Bu mesajdan alıntı yap