tripod seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Fotoğraf Makineleri ve Donanımları - tripod seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Sponsorlu Bağlantılar çoğunlukla ürün çekimlerimde kullanmak için tripod alacağım. nelere dikkat etmeliyim, tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller nelerdir?...

buhara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buhara

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

çoğunlukla ürün çekimlerimde kullanmak için tripod alacağım.

nelere dikkat etmeliyim,

tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller nelerdir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 17-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Manfrotto Markasını tercih ederseniz rahat edersiniz. Ancak piyasadaki pahalı tripodlardan bir tanesidir. Model tavsiye edemiyorum çünkü, bütçeniz nedir bilemiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
buhara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buhara

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2012 #3
200-300 tl arası olsun istiyordum aslında, ama aldığımı da uzun süre kullanmak istiyorum, hem içeride, hem dışarıda.

dslr+ çeşitli objektifleri taşımakta sorun çıkarmayacak,
bu bütçe içerisinde tavsiye edebileceğiniz ürünler var mıdır acaba?

bir de ballhead, iyi markanın iyi modelleri dışında sorun çıkarır gibi geliyor, normal kafa ise yetersiz mi kalır acaba, ne dersiniz?

tam açılır vb.. bazı özelliklerin de önemli olduğunu duymuştum..

mutlaka dikkat etmem gereken nitelikler nelerdir acaba?

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 17-03-2012 #4
Bu ücrete ancak orta seviyede olan bir Manfrotto bulabilirsiniz. Oda ikinci el olur malasef.

Sağlam güzel birşey istiyorsanız biraz daha yükseltmelisiniz biraz daha birikim yapmayı deneyin bence...

Ürün çekiminden hariç dışarıda kullanmayıda planlıyorsanız. Ve ufak tefek birşeyseniz sakın ağır bir tripod almayın tripodu alırken mutlaka ağırlığını kontrol edin. Alacağınız ağır bir tripod onu dışarı çıkartma hevesinizi bir süre sonra yok edecektir...

Makinenizin de özellikleride önemli. Mesela örnek veriyorum bende 5d Mark II battery grid v e 24-70 Canon Lensimin neredeyse ağırlığı 3,5 kg. - 4,5 kg. arasında oluyor. Bu nedenle ben istesemde ince ayaklı bir tripoda bu ekipmanı teslim edemem. Olası bir rüzgarda olası bir sallantıda bu ağırlığı taşıyabilecek bir tripod tercih ederim...

Sizin kullandığınız makinenin modeli ve üstündeki ekipmanların da modelleride önemlidir tripod seçimi yaparken...
Bu mesajdan alıntı yap
Siba1453 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Siba1453

Grafiker / İzmir

Alt 06-12-2014 #5
tripodu ağırlaştıma varmış. kullanan var mı? tavsiye edermisinz Tripod Ağırlaştırma | FATİH NEBİOĞLU
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
nelere dikkat etmeli, nelere dikkat etmeliyiz, tripod seçenekleri, tripod seçerken, tripod seçilirken