TrueType to OpenType

Fontlar - TrueType to OpenType Sponsorlu Bağlantılar aslında biraz şevkim kırıldı ama niye de anlatim. 120 küsür sayfalık dergimizi suan ki sistem ile freehand'de yapıyoruz. yoğun çabalarım sonucunda ufaktan indesign'a geçme çalışmalarına başladık. ama daha ...

TrueType to OpenType
foradream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

foradream

Bilg. Teknikeri / Adana

TrueType to OpenType

Alt 30-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aslında biraz şevkim kırıldı ama niye de anlatim. 120 küsür sayfalık dergimizi suan ki sistem ile freehand'de yapıyoruz. yoğun çabalarım sonucunda ufaktan indesign'a geçme çalışmalarına başladık. ama daha başında çırtladı. dergiyi yaparken freehand'de kullandığımız fontları indesign göstermiyor. sadece Türkçe karakterler için geçerli. bir türlü gösteremedik. baya araştırdım. indesign kullanabilmemiz için OpenType olması gerekiyormuş. TrueType to OpenType türkçe karakterleri ile birlikte nasıl düzgün çevirebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aslında biraz şevkim kırıldı ama niye de anlatim. 120 küsür sayfalık dergimizi suan ki sistem ile freehand'de yapıyoruz. yoğun çabalarım sonucunda ufaktan indesign'a geçme çalışmalarına başladık. ama daha başında çırtladı. dergiyi yaparken freehand'de kullandığımız fontları indesign göstermiyor. sadece Türkçe karakterler için geçerli. bir türlü gösteremedik. baya araştırdım. indesign kullanabilmemiz için OpenType olması gerekiyormuş. TrueType to OpenType türkçe karakterleri ile birlikte nasıl düzgün çevirebilirim.
font lab transpro uzantılı bir programı var tam bize göre istediğin formata çeviriyor sürükleyip atıyorsun hemde birden fazla hepsini biranda yapıyor
bir dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap

foradream

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 01-05-2010 #3
font lab transpro uzantılı bir programı var tam bize göre istediğin formata çeviriyor sürükleyip atıyorsun hemde birden fazla hepsini biranda yapıyor
bir dene istersen
onu denedim. malesef Türkçe karakterleri niye göstermedi.
Bu mesajdan alıntı yap
gavan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gavan

Grafiker / Ankara

Alt 01-05-2010 #4
Online Font Converter
buradan ttf'leri otf yapabilirsiniz....
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-05-2010 #5
onu denedim. malesef Türkçe karakterleri niye göstermedi.
font creator programında türkçeleştirebilirsin ancak font sistemine türkçe karakterleri tanıtmadıkça kesinlikle türkçe yazmaz o program sadece formatını değiştirir
Bu mesajdan alıntı yap

foradream

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 01-05-2010 #6
yahu freehand'de bir problem yok ki gösteriyor. karakterler zaten Türkçe değil mi? ayrıca bir daha mı türkçeleştirecem
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-05-2010 #7
yahu freehand'de bir problem yok ki gösteriyor. karakterler zaten Türkçe değil mi? ayrıca bir daha mı türkçeleştirecem
türkçe olmayan karakterler için söyledim
Bu mesajdan alıntı yap

foradream

Bilg. Teknikeri / Adana

Alt 10-05-2010 #8
yahu ben cidden beceremedim bu font çevirme işini bana bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? TrueType'ları göndersem, OpenType a çevirse??
Bu mesajdan alıntı yap