Truva Atı Bulaştı

Windows - Truva Atı Bulaştı Sponsorlu Bağlantılar Bu Nasıl bi virüstür anlamadım bulastı bırakmıyor yakamı buna bi çare yokmu arkadaslar ne format işliyo ne bişi c disk den baska surucuye ulasamıyorum...

Truva Atı Bulaştı
korkaks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korkaks

Grafiker / Kocaeli

Truva Atı Bulaştı

Alt 02-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Nasıl bi virüstür anlamadım bulastı bırakmıyor yakamı buna bi çare yokmu arkadaslar ne format işliyo ne bişi c disk den baska surucuye ulasamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

I3oI2a isimli Üye şimdilik offline konumundadır

I3oI2a

Grafiker / İstanbul

Alt 02-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence en iyisi ad-aware dir bende hiç yakalayamadığı olmadı bunu aşağıdaki linkden yükleyebilirsin

http://www.download.com/3000-2144-10...age&tag=button
Bu mesajdan alıntı yap

korkaks

Grafiker / Kocaeli

Alt 02-06-2008 #3
ne o virus bulastı diye kimse bana yazmıyormu Truva Atı Bulaştı
Bu mesajdan alıntı yap
graffix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffix

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 02-06-2008 #4
yazarsak bizede bulaşır Truva Atı Bulaştı
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 02-06-2008 #5
Nasıl hiç bir sürücüye ulaşamıyorsunuz ? Bilgisayarım da çıkmıyormu diğer diskler ?
Bu mesajdan alıntı yap

korkaks

Grafiker / Kocaeli

Alt 03-06-2008 #6
seçili öğe olarak gosteriyo
Bu mesajdan alıntı yap
djcadavre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

djcadavre

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-06-2008 #7
Dostum genel bir hata var. Diyelim ki diskin C ve D diye 2 bölünmüş durumda. C ye format atman bir anlam ifade etmez cünkü virüsler hem C hemde D ye ( eğer ki başka bölümlerde varsa onada ) bulaşır.
Ayrıca bazı spy, trojenler bulaştımı kernel dediğimiz cekirdiğe yapışır. Temizlemek çok zordur.
Benden sana tavsiye; Harici bir diske yedeklerini al. Sonra tüm harddiskini formatla sistemi kur. Updatelerini yap beleş veya crackli olamayan güzel bir antivirus al ( max 40-60 YTL bişi zaten ) yükle onunda updatelerini yap. Sonra yedeklerini pc ne aktar.

Not: Eğerki hala virus gitmediyse, muhtemelen harddiskinin Boot yerleşmiştir. Low Level Format atman gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap
G-Muci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

G-Muci

Öğrenci (Diğer) / Batman

Alt 07-10-2008 #8
o tür bi virüs le uğraşırken banada bulaşmıştı ben versiyon değiştirdim vistaydı xp yaptım sonra format attım oldu sonrada geri vistaya yükselttim o tür virüsler sadece c de system32 klasörüne bulaşır ondan format kurtarır c ye format ata d ye atma tü belgelerini arşivlerini d ye koy sadece c ye format at
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2008 #9
benim de başımı yaktı truva atı zamanında. geçmiş olsun. bir an önce format atın. zaman geçtikçe ashilles hariç her bir şey çıkıyor içinden. örümcek ağı gibi.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
atı, bulaştı, truva

Kapat
Şifremi Unuttum?