Türk Bayraklı Kartvizit

Kartvizit Tasarımları - Türk Bayraklı Kartvizit ...

Türk Bayraklı Kartvizit
almilareklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

almilareklam

Öğrenci (Diğer) / Erzincan

Türk Bayraklı Kartvizit

Alt 11-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar kırmızı zeminli ve üstünde ay yıldız olan bir kartvizit yapacam ama ilk defa olacak. Ölçüler nelerdir ? resmi ne diye kaydediyoruz ? bilgi verirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bhfo38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bhfo38

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sanırsam yaptıraağınız yere göe değşiyor ölçüler .ben genelde bir yerde bastıyorum kartvizitleri oranına ölçüsü 5,1x8,4... .corelde yapıyorsanız çalışmayı orel oarakta atbilirsiniz ,jpeg,tiff,psd bunlar uyar
Bu mesajdan alıntı yap
hsyngl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hsyngl

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2012 #3
tiff olarak 300 dpi 8.4 x 5.2 kaydetmeni tavsiye ederim ve ben olsam bayrağımızı kartvizitte kullanmazdım adamlar alıp nerelerine koyacaklar o kartviziti kim bilir
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-08-2012 #4
tiff olarak 300 dpi 8.4 x 5.2 kaydetmeni tavsiye ederim ve ben olsam bayrağımızı kartvizitte kullanmazdım adamlar alıp nerelerine koyacaklar o kartviziti kim bilir
Ben olsam tiff olarak göndermezdim. tiff bir resim formatıdır ve resimlerde pixellerden oluşur, tiff olarak kaydedip baskı aldığınızda baskıda kırılmalar olacaktır.
Heleki kartvizit gibi küçük işlerde bu kırılma daha belirgin olur, o yüzden ben vektörel formatlarda gönderiyorum, pdf gibi.
Bu mesajdan alıntı yap

hsyngl

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2012 #5
Ben olsam tiff olarak göndermezdim. tiff bir resim formatıdır ve resimlerde pixellerden oluşur, tiff olarak kaydedip baskı aldığınızda baskıda kırılmalar olacaktır.
Heleki kartvizit gibi küçük işlerde bu kırılma daha belirgin olur, o yüzden ben vektörel formatlarda gönderiyorum, pdf gibi.
haklısın eğer kendi bünyenizde işi basacaksanız en iyisi tabiki vektöreldir
ama genelde kartvizitleri türmatsana verdiğimiz için çok sıkıntıyla karşılaşıyoruz bu sebeple tiff olarak gönderiyorum ve vektörelden tiffe 300 dpi olarak kaydedince netliğinde şuana kadar bir sorun ile karşılaşmadım
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-08-2012 #6
haklısın eğer kendi bünyenizde işi basacaksanız en iyisi tabiki vektöreldir
ama genelde kartvizitleri türmatsana verdiğimiz için çok sıkıntıyla karşılaşıyoruz bu sebeple tiff olarak gönderiyorum ve vektörelden tiffe 300 dpi olarak kaydedince netliğinde şuana kadar bir sorun ile karşılaşmadım
Şimdi anlıyorum ben pdf olarak gönderdikçe matbaacımın neden ısrarla tiff istediğini . Ama ben ısrarla pdf olarak bastırtıyorum :smile:

Bende ilk başlarda farketmiyordum ancak sonradan farketmeye başladım ve tonerli siyah beyaz yazıcıda bile tiff ile pdf arasında çok fark var, pdf de yazılar çok keskin olur, çünkü çizgidir.
Bu mesajdan alıntı yap

hsyngl

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2012 #7
zaten baskıyı noktalar oluşturduğu için sorun teşkil etmez dilim çok yandı pdf veya fh ai olarak iş göndermekten türmatsana o yüzden tiff de ısrarcıyım ama ctp ye iş attığımda tabiki vektörel yollarım
birde katalog dergi hazırladığımda ilk önce photoshopta gelen fotoların aktüel pikseline bakarım (cmd 1) orada görünen netlik baskıda çıkacak olan netlik olduğu için içim rahat işi yollayabiliyorum
Bu mesajdan alıntı yap