Turk-islam logom

Logo Tasarımları - Turk-islam logom ...

Turk-islam logom
kuvayici68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kuvayici68

Hiç Biri / Yurtdışı

Turk-islam logom

Alt 15-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar, bu logoyu , Ingilteredeki Turk Islam Vakfi icin duzenledim yorumlarinizi ve elestirilerinizin bekliyorum, daha yeni ogreniyorum logo dizaynini tesekkurler

http://img40.imageshack.us/img40/276/logobristol.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 15-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gerçekten Cok Güzel olmuş Ellerine SAğlık Turk-islam logom
Bu mesajdan alıntı yap
ByELİTE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByELİTE

Hiç Biri / Bursa

Alt 15-05-2009 #3
Güzel Olmuş..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 15-05-2009 #4
Foruma Resim Yüklemek
Turk-islam logom

Düşünce gerçekten güzel.Elinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-05-2009 #5
Öncelikle yıldızın ayın bu kadar içeri girmiş olması.. Türkiyeyi böyle temsil etmesi benim kafama ek yatmadı.. Daha çok bayrak orantılarıyla orantılı olmasını tavsiye ederdim.. bunun dışında. elin parmaklarındaki detay ve cami silüetiyle birleştiği noktalardaki invert çok detay oluşturmuş.. Bunun dışında caminin üstündeki aya gerek varmıydı diye sormak istiyorum. 1. oda detay ve ikincisi zaten kocaman bir ay kullanmışsınız.. aynı şekilde minarelerin tepe kısımları ve yine elle birleştikleri kısımlardaki invert çok detay oluşturup baskıyı güçleştirecek şekilde dizayn edilmişler. sağ elin başparmağındaysa anlamadığım bir sorun söz konusu görsel fazla küçük olduğu için pek belli olmuyor.. Emeğinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
silvershadow isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silvershadow(35)

Hiç Biri / Kırklareli

Alt 16-05-2009 #6
Logo güzel olmuş ve güzel düşünülmüş...
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 16-05-2009 #7
hilal zaten islamın sembolüdür ve bizim bayramığımızda ki anlamı
Allah'ı simgelemesidir.yıldız ise ümmet olarak karşılığını bulmaktadır.
siz bu logo olarak isimlendirdiğiniz çalışmanızda hilalin üzerine camii
silüeti yerleştirerek camiye daha üstün bir yer tayin etmiş oluyorsunuz
her ne kadar niyetiniz bu olmasada görünüm olarak ortaya çıkan sonuç bu
sonuç olarak sadece hilal ve yıldızı kullanmak bile türklük ve islamı vurgulamak
için yeterli iken birde camii silüeti eklemek logodaki amaç olan sadeliğin dışına çıkılmasına
neden oluyor birinden vazgeçmelisiniz. ya camii silüetini kullanın yada hilal yıldızı.
ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
greenblue isimli Üye şimdilik offline konumundadır

greenblue

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 17-05-2009 #8
Öncelikle yıldızın ayın bu kadar içeri girmiş olması.. Türkiyeyi böyle temsil etmesi benim kafama ek yatmadı.. Daha çok bayrak orantılarıyla orantılı olmasını tavsiye ederdim.. bunun dışında. elin parmaklarındaki detay ve cami silüetiyle birleştiği noktalardaki invert çok detay oluşturmuş.. Bunun dışında caminin üstündeki aya gerek varmıydı diye sormak istiyorum. 1. oda detay ve ikincisi zaten kocaman bir ay kullanmışsınız.. aynı şekilde minarelerin tepe kısımları ve yine elle birleştikleri kısımlardaki invert çok detay oluşturup baskıyı güçleştirecek şekilde dizayn edilmişler. sağ elin başparmağındaysa anlamadığım bir sorun söz konusu görsel fazla küçük olduğu için pek belli olmuyor.. Emeğinize sağlık..
evet, caminin üzerindeki hilale gerek var çünkü her caminin kubbesinin üzerinde (kıbleyi gösteren) bir hilal olur
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-05-2009 #9
evet, caminin üzerindeki hilale gerek var çünkü her caminin kubbesinin üzerinde (kıbleyi gösteren) bir hilal olur
Arkadaşım.. Sen resim yapmıyorsun.. Logo yapıyorsun.. Öncelikle ikisinin arasındaki farkı öğrenmeni tavsiye ederim.. O caminin üstünde hilal logonun küçük bir şekilde baskısı alınması gerektiğinde sadece bir nokta olucak unutmayın.. Ayrıca mawi nin yazdıklarını bir kez daha okursanız.. Belki ikimizin yorumlarını birleştirerek ne demek istediğimi anlarsınız.. Turk-islam logom Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-05-2009 #10
Sanırım ticari amaçla yapılan bir çalışma. Yani deneyim kazanmak, kendizini geliştirmek ya da ödev içerikli değil. Bu sebeple bence öncelikle bayrak, bayrak çizimi ve kullanımı hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu tür objeler kafaya göre çizilmez ve kullanılamaz. Devletin belirlediği "Bayrak Kanunu" çerçevesinde çalışmalarınızı düzenleyeniz bence. Daha sonra sıkıntı yaşayabilirsiniz... Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları