Türk Oyun Geliştirme Ekibi ( T.O.G.E )

İş Arayan İlanları - Türk Oyun Geliştirme Ekibi ( T.O.G.E ) ...

Cevapla
Türk Oyun Geliştirme Ekibi ( T.O.G.E )
sonkural12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sonkural12

Grafiker / Bingöl

Standart

Türk Oyun Geliştirme Ekibi ( T.O.G.E )

Alt 05-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

(Merabalar öncelikle Konuyu Yanlış Yere Açmışsam Eğer Çok Özür Dilerim.)

Türk Oyun Geliştirme Ekibi (T.O.G.E) KİM ?

Türk Oyun Geliştirme Ekibi Daha Çok Fps Üzerine Yoğunlaşan İsmindende Anlaşıldığı Gibi Bir Ekip dir.

( T.O.G.E ) Çalışma Uslup" u Nasıl ?

Her Kim Olursa Olsun Kimsenin Kimseye Emir Verme Gibi Bir Lüks"ü Yoktur.!
Sonuçta Hepimiz Gönüllü Olarak Aynı Proje Üzerinde Uğraşacağız.
Tabi Rıca Edilebilir Normal Bi Tavırla.!
Çalışma Usluplarının Bir Çoğunuda Ekibe Katıldıktan Sonra Öğrenebilirsiniz.!

PEKİ ( T.O.G.E) Hangi Oyun Motorunu Kullanacak

Şuan İçin Unity 3d Üzerine Yoğunlaşmış Bulunmaktayız. Bizim Şuan İçin Düşüncemiz Oyunun İlk Serisini Unity Üzeri Yapmayı Tercih Ettik.
Oyunun 2.Serisi Hayal Ettiğimiz Seviye"ye Ulaşırsak Kendi Oyun Motorumuzu Veya Daha Sağlam Motorlar Kullanarak Yapmayı Planlıyoruz.

Grafik Ve Textureler Kalitesini Koruyacakmı ?

Hepimiz Biliyoruz Ki Grafik Ve Textureler Oyunun Tutulması İçin Şart Kendi Şahsım Adına Konuşmam Gerekirse Ben Grafik Kalitesi Düşük Oyunları Pek Tercih Etmiyorum. Bu Yüzden Grafiklerin Ve Texture"lerin Oyuna Güzel Bir Görüntü Yansıtması İçin Elimizden Gelini Yapmaya Çalışacağız.

(T.O.G.E)Ne Tür Oyunlar Tasarlamayı Planlıyor?

(T.O.G.E ) Şuan İçin Fps Üzerine Yoğunlaşmış Bulunmakta. İlerde (T.O.G.E ) mmorpg Üzerine Çalışan Ayrı Bir Ekib Kurmayı Düşünüyoruz.


Bu İşe Girdiniz Ama Projeniz Ve Senaryonuz Hazırmı ?

Evet.! Senaryomuz Hazır. Proje İçin Grafik Yapılandırmaları Başladı.

Grafikler Yapılırken Projemizi Oyun Motoru Üzerinde Yapılandırmayı Düşünüyoruz. Bir Evin Nerde Ve Hangi Alanda Güzel Göründüğünü Anlamamız İçin.!

Oyunun İntro Ve Animasyonları Nasıl Olacak?

Her Oyunun Kendine Ait Bir İntrosu Vardır. İntro Şart Oyunlarda Çünkü Oyunu Oynuyan Herkez Mutlaka Bu Oyunun Konusu Ne Acaba Diye Merak Eder. Açık Konuşmak Gerekirse Benim Öyle Bir Kişiliğim Var Konusu Olmayan Oyundan Birşey Çıkmaz Zaten Biliyosunuz.
Yapacağımız Oyunda Animasyonada Çok Önem Vermeye Çalışacağız Animasyonların Güzel Ve Hoş Bir Görünüm Sağlaması İçin Elimizden Geleni Yapmaya Çalışacağız.

( T.O.G.E ) Çalışma Alanı Mevcutmu ?

Şuan İçin Hayır. Ama En Kısa Zamanda Çalışma Alanımızı Bellirliyeceğiz.


Peki ( T.O.G.E ) Sanal Üzerimi Çalışmaları Sürdürecek ?

Şuan İçin Evet Hepimiz Biliyoruzki Türkiyede Oyun Gelitire Bilen Çok Az Kişi Var. Aynı Şehirde Oyun Tasarımı İle Uğraşan 4 Kişi Hemen Hemen Bulmamız İmkansız . Çok Araştırdık Fakat 2 Kişi Bulabildik O Yüzden Sanal Üzeri Çalışmalarımızı Sürdürmeye Karar Verdik.

( T.O.G.E ) Alımlar Devam Etmektemi.?

Şimdilik Sadece Grafiker Alımları Var. İlerde Diğer Alanların Alımları Yapılacaktır.

Peki (T.O.G.E ) Katılmamız İçin Neler Bilmemiz Gerekli.?

=> Grafik : Grafik Yapılandırmaları Kaliteli Olacağı İçin Normal Veya Prosofyonel Olması Gerekir. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Coder : Şimdilik Gereken Programlama Dilleri. Unity Script Ve C# Bu 2 Dili Normal Veya Profosyonel Olarak Bilinmesi Gerekir. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Animatör : Unity 3d , Cinema 4d Ve 3ds Max Bu 3 Programdan Birini Profösyonel Decede Bilmesi Gerekli Animasyonların Baya Güzel Ve Kaliteli Olması Gerek ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Level Desing : Kesinlikle Kendini Geliştirmiş Olmalıdır. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Unity 3d : Şuan İçin Çalışma Alanımızı Unity Motoru İle Gerçekleştireceğimiz İçin Ekib"e Katılan Arkadaşımız Kesinlikle Profosyonel Olmalıdır.( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Web Site Tasarım : Php , PhotoShop Veya Firewors İle İlgilenip Profosyonel Olması Gereklidir. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya hak Kazanacaktır.!)
=> Müzik : Oyunun Kendine Ait Müzikleri Olacağı İçin Fl Studio Veya Herhagi Bir Müzik Yapım Programı Hakkında Baya Bilgiye Sahip Olmalı Ve Profosyonel Olmalıdır.( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya hak Kazanacaktır.!)

Ve En Önemlisi ( T.O.G.E ) Kurallarına Uyumak Zorundadır.!

( T.O.G.E ) Kurallarını Neler ?

[color=#1E90FF]* Bir Günde En Az 3 Saat Online Olmak Zorundadır.( Online Sıkıntısı Olmamalı. )

* Verilen Görevleri Yerine Getirmek Zorundadır.

* Ekip Bir Birbirine Karşı Saygı Duymak Zorundadır.

* Argo Kelime Kesinlikle Kullanılmamalıdır.

Kurallara Uyum Sağlanmadığı Muddetçe Ekip"ten Men Etmek Zorunda Kalırız.!

( T.O.G.E ) Kuralların Sebeb"i Nedir.?

* Bir Günde En Az 3 Saat Online Olmak Zorundadır. ( Bu Kuralımızın Sebebi Herkez Kafasına Göre Hareket Etmemelidir. Çünkü Herkez Kafasına Göre Hareket Ederse Ekip Dağıla Bilir. Ve Oyun Yapımı Durdurulur. )

* Verilen Görevleri Yerine Getirmek Zorundadır. ( Bu Kuralımızın Sebebi İse Bir Rıca"da Bulunupta Yapmaması Açıkcası Saçma Olur. Ama Ben Öyle Birşeyle Karşılaştığım İçin Böyle Bir Kural Koymaya Karar Verdim. Verilen Görevi Yapmıyorsa Ekipte Kalmanın Bir Anlamıda Olmaz.!)

* Ekip Bir Birbirine Karşı Saygı Duymak Zorundadır. (Bu Kuralımızın Sebebi : Ekip Bir Birine Karşı Saygılı Olmazsa Sorun Yaşaya Biliriz. Argo Kelimeler Kullanılır Ve Polemick"e Yol Açabilir. Bu Demek Olmuyorki Gülünüp Eğlenilmeyecek Hem Gülüp Hem Eğleneceğiz O Sırada Oyunumuzlada İlgileneceğiz. Türk Oyun Geliştirme Ekibi ( T.O.G.E ) )

* Argo Kelime Kesinlikle Kullanılmamalıdır. (Argo Kelime Karşıdaki Ekip Arkadaşınız Rahatsız Olmadığı Muddetçe. Ben Hiç Argo Kelime Kullanılmasını İstemem Ama Ekip Arkadaşınız Sorun Çıkartmıyorsa Diyecek Birşey Yok.!)

( T.O.G.E ) Nasıl Başvurabilirim ?

Sitemizin Başvuru Kısmından Başvurularınızı Yapabilirsiniz.

Başvurunuzu Yapmış Olduğunuz Çalışmalarınız İncelendikten Sonra E-posta Adresinize E-mail Yollanarak Bilgilendirileceksiniz.!

Tekrar Söylüyorum Şimdilik Sadece Grafiker Alımları Yapılacaktır İlerde Diğer Alanların Başvurularını Yapabilirsiniz.

Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 05-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Her kelime basinda degil her cumle basinda buyuk harf kullanirsaniz turkcemizi daha dogru kullanmis olursunuz. Desing degil design yazilmali profosyonel degil profesyonel yazilmali ekib degil ekip yazilmali.
Bu mesajdan alıntı yap
sonkural12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sonkural12

Grafiker / Bingöl

Standart
Alt 06-02-2013 #3
Arada Kelime Düzensizliği Olabilir Siz Konuyu Hatalarımızı Ayıklamak İçin"mi Okudunuz ?
Bu mesajdan alıntı yap
bilalbulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilalbulut

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 06-02-2013 #4
Arkadaşım iyi güzel yazmışsın ;

Unity 3d , Cinema 4d Ve 3ds Max Bu 3 Programdan Birini Profösyonel Decede Bilmesi Gerekli Animasyonların Baya Güzel Ve Kaliteli Olması Gerek ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)


Böyle bir şeyi sadece bir yazı metni yazarak istemen ve birde ''profesyonel'' derecesi düzeyinde kullanıcıları istemen için öncelikle şu ana kadar ne yaptığınızı burada paylaşman gerek.Programı ''profesyonel'' kullanabilip,hemde sizlerle gönüllü olarak çalışacaksa sizinde kalitenizi görmek isteyecektir.Bu durumda siz insanlardan cv değil sizin insanlara cv'nizi göstermeniz gerekiyor.

Size ve takımınıza benden bir arkadaş tavsiyesi olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(39)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Standart
Alt 06-02-2013 #5
Merhaba, Öncelikle konuyu yalnış yere açmışsınız. Bu konu en kısa zamanda bölüm yetkilisi tarafından iş veren ilanları bölümüne taşınacaktır. Bu bir iş ilanı olduğu için de, diğer üyelerimizden ilanın içeriğini dağıtacak mesajlar yazmamaları forum kuralları gereğidir. Bu kurallara uyulması gerekmektedir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
iPhone, iPad ve Android için oyun geliştirme semineri hasanaltun Teknoloji Haberleri 1 09-01-2013 13:51:55
Vektorel Oyun Kartları oyun kağıtları tümen Vektörel 8 26-12-2012 22:51:19
fikir ve geliştirme OZLUREKLAM Reklam Sektörü 1 26-07-2011 09:03:51

Kapat
Şifremi Unuttum?