Türkçe Font karakter sorunu ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Türkçe Font karakter sorunu ? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, Forumda aratmama rağmen çok net en azından bana yardımı dokunmayan cevaplar buldum ve o açıdan burdan sormak istedim. Corel'de,Photoshop!ta,Microsoft Office ler ve Notepad te bile yazdığımda ...

303onacid isimli Üye şimdilik offline konumundadır

303onacid

Eğitimci / İstanbul

Alt 02-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,

Forumda aratmama rağmen çok net en azından bana yardımı dokunmayan cevaplar buldum ve o açıdan burdan sormak istedim.

Corel'de,Photoshop!ta,Microsoft Office ler ve Notepad te bile yazdığımda türkçe karakterleri göstermeyen fontlar ile uğraşmaktayım.
Ş,İ,Ü,Ç,Ğ gibi.

Normal olarak Arial gibi standart fontlarda bu sorunu yaşamıyorum. Ancak birçok diğer fontta maalesef Ş yapmak için gidip altına Corelde bir simge ile tamamlıyorum.

Bu normal birşeymi yoksa ciddi anlamda bilgisayarım veya Corel in içinden yapmam gereken bir ayarmı var?

Windows 7 32 kullanıyorum ve tüm Corel ve Adobe Photoshop vs programlarda sorun aynı.

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 02-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bazı fontlarda bizim kullandığımız bu harfler yerine konmamıştır. Bir font yapma programı ile bu harfleri eklerseniz sorun çözülür. Ancak fontların türkçe karakterleri olanını kullanmanızı tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ALİ KARAKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALİ KARAKAN

Eğitimci / Şanlı urfa

Alt 03-12-2010 #3
Normal bir şey,neb de sizin gibi yapıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap