Türkiye Albümü

Graficafe - Türkiye Albümü ...

Cevapla
Türkiye Albümü
Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Dosya19

Türkiye Albümü

Alt 18-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Green"]Yaşadığımız ili, gelenek ve göreneklerini kısaca 2 -3 resimle , ilimize ait her şeyi burada paylaşalım arkadaşlar, yaşadığınız şehirin neyi meşhur, (yemek,yer,) vs. o ilin bilinen gezi alanlarını bu konuda resimlerle paylaşalım, kısaca Türkiye albümü olsun !

Not : Yemek tarifi vermeyelim... Türkiye Albümü

Ben Başlim İSTANBUL, [/COLOR]


[COLOR="Red"]GALATA KULESİ...[/COLOR]

Kule 1349'da Cenovalılarca Galata'yı çevreleyen surların başkulesi olarak inşa edilmiştir. Yapılışı hakkında çeşitli söylentiler vardır. Başlangıçta isa Kulesi olarak adlandırılan kule, Osmanlılar döneminde zindan ve gözlemevi olarak kullanılmıştır. Yangın ve fırtınalardan sonra sık sık restore edilen bina, son olarak 1964'de onarım görmüş ve 1967'de yeniden kullanıma açımıştır. Galata semti, her gün yeniden keşfedilmeyi, yapraklarının daha sık karıştırılmasını bekleyen bir tarih kitabı gibidir.

Halic’in, tarihi İstanbul’un, Boğaziçi girişinin ve Asya yakasının benzersiz manzarası en muhteşem şekilde Galata Kulesinden görülür. Limanı ve şehri gözetlemek gayesi ile kurulan kule değişik amaçlarda asırlarca kullanıldıktan sonra, günümüzde de orijinaldeki gibi, manzarayı seyretme işi görmektedir. Asansör ile çıkılan kulenin üst iki katı restaurant ve gece kulübü olarak organize edilmiştir.

Türkiye Albümü

[COLOR="Green"]İstanbul için gelenek ve göreneklerini diğer yerlerin, geçmişlerni, diğer istanbulda yaşayan insanlara bırakıyorum, diğer şehirlerde yaşayan arkadaşlarda kendi yaşadıkları şehirleri bizlere anlatırsa çok iyi olurmu ki ? Türkiye Albümü[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Türkiye Albümü
Anlatmaya gerek yok...Antalya
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 19-01-2010 #3
Türkiye Albümü
Anlatmaya gerek yok...Antalya
nasıl gerek yok efoje, Türkiye Albümü ben o ortadaki kara delik gibi yapının ne olduğunu merak ettim şuan orası nedir, stadyummu, tiyatromu, antalya kemere yakınmı orası, antalyanın neyi meşhur, antalyanın en kalabalık caddesi neresi, Türkiye Albümü1: antalyada bir yerde mağralar vardı , o mağralar hangi ilçede, kuru şelaleler nerede paylaşımın için tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 16-03-2010 #4
teşekkürler.. Türkiye Albümü
Bu mesajdan alıntı yap
seytan_crn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seytan_crn

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Standart
Alt 17-03-2010 #5
Türkiye Albümü
İzmiR * Göztepe/GüzeLyaLı
Semtin 1950'li yıllarda değişen çehresine inat;1925 yılında bir güneş doğuyor ki hiç sönmüyor.Göztepe,bir futbol takımına isim olunca,ışıltısı ilçe sınırlarını aşıyor.Taraftar tek bir vücut olup,"Göz Göz"diye çağlıyor.1971-72 sezonunda,UEFA'da yarı finale kadar yükselen ilk Türk takımı olunca Göztepe,bu aşk daha da büyüyor.
Caddelerinde,sokaklarında boydan boya "Göztepe"yazılı duvarların geçit oluşturması boşuna değil.Bu aşk çok büyük.
Aynı zamanda Mithatpaşa Caddesinden, Üçkuyular da İnönü Caddesinin birleşimine kadar uzanan bu semtte çeşitli mağazalar yer almakdadır.Yol boyunca cafeleri görmek mümkün. Genci yaşlısı burada çay sefasını çevrenin tüm güzelliğiyle tadıyorlar. Askeriyeye ait Hava hastanesi ve bir çok lojmanda Güzelyalı mevkiinde yer almakdadır.
alıntıdır*
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 17-03-2010 #6
Türkiye Albümü
Kars Doğu Anadolu da ülkemizin en doğusundaki ve aynı zamanda karasal iklim dolayısıyla da en soğuk illerinden birisidir. Ancak mekanın bu olumsuzluğu ilin sanayii gelişmesinde nispeten olumsuz olmuş olsa da il turizm potansiyeli açısından bölgenin başlıca illerinden birisidir.

İl ülkemizin başlıca kış turizm merkezinden birisidir ve yapılacak yatırımlarla bu alanda daha da gelişebilir.Bunun yanı sıra kültür turizmi açısından da tarihin çok eski devirlerine uzanan antik kalıntıları ve ören yerleri ile önde gelen kültür turizmi açısından da Yontma Taş Çağından itibaren kesintisiz bir yerleşime sahne olan kent önde gelen kültür turizm merkezlerindendir.İlin inanç turizmindeki potensiyeli de dikkat çekicidir.Selçukluların M.S.1064 yılında Anadolu''ya ilk girişlerinde Anı Ören yerinde yaptıkları camiler, erken dönem Hıristiyan kiliseleri bu potansiyelin bir göstergesidir.İl bozulmamış doğasıyla da eko turizm ve spor turizmi açısından kullanılmayı bekleyen önemli bir potansiyele sahiptir.

Kars şehrinin adı bir Türk boyu olan Karsaklar''dan gelmektedir.M.Ö.130-127 yıllarında Kafkasyadan gelerek Kars çevresine yerleşen Karsaklar ilimize bu adı vermişlerdir.Bu durumda Kars en eski Türkçe il adı ünvanını kazanmıştır.Arkeolojik çalışmalarda bölgenin Yontma Taş Devrinden (M.Ö.13000-10000) itibaren kesintisiz iskan gördüğü anlaşılmıştır. Bölgede Hurriler, Urartular, İskitler, Parthlar, Sasaniler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Gürcüler, Akkoyunlular, Karakoyunlular, Osmanlılar hakimiyet kurmuşlardır.Bu medeniyetlerin izlerini günümüzde Kars merkezde Anı Ören yerinde ve ilçelerimizde ayakta kalmış taşınmaz kültür varlıklarında görmekteyiz.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
İlk Defa Türkiye Fırçaları, Türkiye Brush set Boyutu 3 mb jokermen Brush 41 10-12-2012 00:30:24
Web fotoğraf albümü programı mountainwolf Dreamweaver 15 13-09-2011 00:42:02
Karikatür Albümü ivles Diğerleri 9 25-02-2010 18:16:19
Rap Albümü CD Kapağı Tasarımı invincible Kitap kapağı, broşür, menü vb. 6 11-02-2009 14:41:28
Konya Fotoğrafları Albümü fatihozsoy Kitap kapağı, broşür, menü vb. 4 01-07-2008 12:39:20

Kapat
Şifremi Unuttum?