Türkiye Bilim ve Teknoloji Bakanlığı

Logo Tasarımları - Türkiye Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ...

Konu Kapatılmıştır
mecbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecbey

Grafiker / Trabzon

Alt 23-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye'nin bir eksikliği olduğunu düşündüğüm ve bir an önce kurulması gereken bir bakanlık.

( bu bakanlığın olmaması sebebiyle uluslararası resmi sempozyum, panel ve organizasyonlarda ülkemizi Tübitak temsil etmektedir )

Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Türkiye'nin böyle bir eksiği olup olmadığı konusun da birşey söylemicem ama.. Siz bir eksik için bizim bayrağımızı temsil edenleri hem deforme ( ay ) hem de eksik etmişsiniz (yıldız)..

mecbey

Grafiker / Trabzon

Alt 23-01-2009 #3
fikrinize saygı duyuyorum ancak şunu da belirtmek isterim hiç bir şeye ( insanların dini tercihleri hariç ) tabu olarak bakmayınız ben bayrağı sizden daha az sevmiyorum tabiki. şu durumda zaten bu logo bayrağımızdan tamamen ayrılmıştır.

bu bizi ifade edecek bir konuda tabiki ay ve yıldızı kullanacağız bundan doğal birşey yok ki
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 23-01-2009 #4
Arkadaşım ben Türk bayrağına tabu olarak bakanlardanım, tasarımdır eyvallah bayrağımızdan bayağı bi ayrılmış, fakat tasarım yapacağız diye ve Türkiye'ye mâl edeceğiz diye ay ve yıldızımızı şekilden şekile sokmak tabu olarak gördüğüm için sanırım bana garip geliyor.

mecbey

Grafiker / Trabzon

Alt 23-01-2009 #5
ya hu bu ne garip bir durum sizin bakış açınızın temeline inersek; o halde Türkiye de Allah'ın ay ve yıldızını alıp bayrak yaptı bu mudur yani

lütfen kuyudaki taşın peşinde koşan meczuplar gibi sarkıp durmayın artık
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 23-01-2009 #6
Arkadaşım dinle bayrağı neden kıyaslama yoluna gidiyorsun, yaptığın tasarım bayrakla ilgili bayrağımızda benim için kutsaldır. Elma ve Armutları birbirine karıştırmayalım. Ben şimdi tezimi savunmak için dini mi kötülemem gerekiyor. Haşa burda bi tasarım yapılsa yer yerinden oynar, herkesin özeline kutsalına saygılı olunmalı. Yaptığın tasarımında Türk bayrağıyla fazla bi ilgisi yok zaten, sadece bayrağımızın şekilden şekile sokulmasına karşı olduğumu ifade ettim.

mecbey

Grafiker / Trabzon

Alt 23-01-2009 #7
ben din ile ilişkilendirmiyorum bakın sözümü yoruma açık hale getirmeyiniz

benim söylediğim şey şu; insanların dini inançları haricinde bu dünya da tabu olabilecek konu yoktur.

tabi tekrar ediyorum benim sözümü kesinlikle yorumlayarak kimse açmasın

bu demek değildir ki bayrağımız ile oynamak suretiyle deforme ya da demodelize etmek mümkündür.

bakınız ben bayrak ile oynamıyorum, bayrağımızda da kullanılmış imgelerle oynuyorum bunun ayırdına vararak yorumlayınız

demek ki bayrağımızı ben de en az sizin kadar seviyorum

bu logonun da imgelerin kullanımı hariç bayrağımızla ilgisi yoktur.
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Dosya23
Alt 23-01-2009 #8
ne kadar saçma bir tartışmadır bu..
din devlet meselesi haline gelmiş..
arkadaşım madem böyle bir girişimde bulundun yapılan yapılacak her türlü eleştiriye açık olmalı negatif savunmaya geçmemelisin...

mecbey

Grafiker / Trabzon

Alt 23-01-2009 #9
ne kadar saçma bir tartışmadır bu..
din devlet meselesi haline gelmiş..
arkadaşım madem böyle bir girişimde bulundun yapılan yapılacak her türlü eleştiriye açık olmalı negatif savunmaya geçmemelisin...

yani siz eleştiriyi ego tatmini olarak mı görüyorsunuz? diyelim ki bu girişimin içindeyiz evet neden savunmayacakmışım

bence yanlış bir anlaşılma var ve bunu açılığa kavuşturmaya

gerçi buradan itibaren ben bir çizik atıp bırakıyorum bizim milletin özelliğidir bu yanlış anlaşıldı ya bu konu, artık vurun abalıya olacak .

siz buyrun eleştirin artık
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2009 #10
Konu benden çıkmış gibi oldu..Ben son durum olarak bir açıklama yapıyım.
Mecbey çalışmanızı yuklemişsiniz ve yorum alınacağını biliyordunuz yada bilmiyordunuz ama geldi. Olumlu da olabilir di tüm yorumlar ki hala olabilir. Ama hepimizin en büyük zaafıdır. Türk bayragı ve sizinde ne kadar sevdiğiniz avatarınızdan belli. 'Türkiye' Bilişim..ile başlayan bişey için Türk simgelerini kullanmışsınız (bu çok doğal) ama bakıldığında deforma olmuş bir ay yıldız var. Sizde ılımlı yaklaşırsanız konuya boşuna sinirlenmemiş olursunuz. Günümüzde bir Starbucks Logosunun register işareti deforma olduğu için tazminat davası açma raddesine geliyor Türkiyedeki reklam ajansına.! Düşündüğünüz sey çok güzel gerçekten ama alternatifler çalışabilirsiniz diye düşüyorum. Daha bilimi temsil edecek şeylerTürkiye Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Başarılar.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
bakanligi, bilim, teknoloji, turkiye