Türkiye broşür deneme

Deneme Çalışmalar - Türkiye broşür deneme Sponsorlu Bağlantılar http://img34.imageshack.us/i/wellcome.jpg/...

Türkiye broşür deneme
pramier isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Türkiye broşür deneme

Alt 03-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

http://img34.imageshack.us/i/wellcome.jpg/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 03-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
deneme olması beni çok sevindirdi. dünya zaten bizi çölde yaşayan barbar bir millet olarak algılarken, sizin hangi akla hizmet oraya çöl ve develer fotoğrafı koyduğunuzu, türkiye'de öyle bir manzarayı nerede gördüğünüzü, nasıl bir hayal gücünün size bu tasarımı yaptırdığını gerçekten anlamadım... üzerinde ciddi anlamda çalışmalısınız...
Bu mesajdan alıntı yap

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Alt 03-03-2011 #3
deneme olması beni çok sevindirdi. Dünya zaten bizi çölde yaşayan barbar bir millet olarak algılarken, sizin hangi akla hizmet oraya çöl ve develer fotoğrafı koyduğunuzu, türkiye'de öyle bir manzarayı nerede gördüğünüzü, nasıl bir hayal gücünün size bu tasarımı yaptırdığını gerçekten anlamadım... üzerinde ciddi anlamda çalışmalısınız...
düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler. Bende aynen sizin gibi düşünüyorum. Aramzıda bir fark yok. Bu sadece bir hayal ürünü. Bir şeyleri empoze etmek niyetinde değilim. çöl olayını konuyu ilginçleştirmek ve renk uyumunu sağlamak amacıyla düşünmüştüm. Paraşütle çöle atlayan bir insan figürü size ne çağrıştırıyor. Türkiyenin bir çöl olduğunu mu? Peki cola şişeleriyle sofrada iftar acan türkiye size neyi çağrıştırıyor. Amerikalıya benzediğimizi mi? Aslında olay algılama olayı. Reklamcılar bilinç altına bir mesaj atar. Istediği sonucuda hemen alır. Düzmantıkla konuya yaklaşalarda düzlülerde kalakalır.
Bu mesajdan alıntı yap
GRAFAKİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GRAFAKİR

Grafiker / İzmir

Alt 03-03-2011 #4
Dediğiniz gibi "sadece"renk uyumunu sağlamak amacıyla yapılmış bir çalışma bunun dışında görsel seçimleri arkadaşımızın da belirttiği gibi ...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 03-03-2011 #5
Kendi blog sayfamda iftarı konu edinen ama ezan da dahil olmak üzere hiç bir islami motif kullanmayan colayı da şiddetle eleştirmişimdir zamanında. düz mantık bazen işlevsel olabiliyor. siz niyetinde olmayabilirsiniz ama yaptığınız iş bir şeyler empoze ediyor. Bunun hayal ürünü olmasından ve asla bir avrupalının eline geçmeyecek olmasından kaynaklanan memnuniyetim devam ediyor. Mesela o paraşütlü neden fethiye ölüdeniz dururken çölün üstüne iniyor? Kısacası işinizin tutulacak mantıklı bir yanı yok. Bu düz mantıkla da, eğri büğrü mantıkla da böyle. Ama biz (türkiyedeki grafiker adayı arkadaşlar) işlerimize aşık oluyoruz nedense. birisi eleştirdiği zaman hatalrımızı düşünmek yerine hemen savunmaya geçiyoruz... eğer düz mantığın zıddı olan şey sizin sahip olduğunuz mantık ise, ben ve düz mantığım, uçsuz bucaksız düzlüklerde kalmaya razıyız...
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 03-03-2011 #6
Sırf renk uyumu olsun diye amaçsızca görsel seçseniz bile, neticede bu bir amaca hizmet etmeli, sizin gelişmenize...
Çok buhranlı bir afiş, kuraklık, çöl, gün batımı kasvetli bir hava vs...
Bencede gözden geçirmelsiniz....
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 03-03-2011 #7
diğer yorumları bir kenara koydum ben şunu anlamadım

"well come" ne demek ? Türkiye broşür deneme

welcome olmasın o :P
a birde qick nece bilemem ama "TİCKET" değil "TICKET" yazmak gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Bu mesajdan alıntı yap

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Alt 03-03-2011 #9
Yorumlarına eksiksiz katılıyorum. Ama ...Bu kadar sert şekilde olaya yaklaşmak çok cahilce bir davranış gibi duruyor. Konu ülke sevgisi değil ki. Olayı miliyetçi bir boyuta taşıman yersiz. Burada cesurca yorumladığın olayı çıkıp bir televizyon kanalına da açıkla. Bilgini hepimizle paylaş. Türkiye'de ki reklamların %100 saçma. Alt tabaka hedefli çabuk kandırmaca efeklerden oluşuyor. Madem çölü sevmiyorsun o halde Osmanlının mısırda, libya'da, filistin'de mekke'de ne işi vardı. Bu benim sorunum değil. Adamlar gitmiş mi diyeceksin. Diyemezsin. Çünkü ortada yaşanmış bir geçmiş var. Ortada soysop, ata var. Aslını inkar var. Reklam olayı çok farklıdır. İster pacasından yaklarsın adamı ister yakasından. Sonuçta en hassas yerini bulup oradan vurursun. İster Fethiye'de TARKAN'I oynatırsın. İster Metroda at koşturursun. Bi şekilde suyunu çıkarırsın ülkenin. Gavurun biride gelip senin sarıklı diye tiksindiğin NASREDDİN HOCANA SAHİP ÇIKAR, Mevlana'na hasta olur, Mimar Sinan'ına çıldırır, bunlar aslında Almandı, İspanyoldu, Fransızdı sizin ülkenizde ajanlık yaptı der. Sabah bi bakarsın sap gibi Tarkanla başbaşa kalmışsın. Hadi geçmiş olsun.
Bu mesajdan alıntı yap

pramier

Forumdan Uzaklaştırıldı

Desinatör / Muğla

Alt 03-03-2011 #10
Kendi blog sayfamda iftarı konu edinen ama ezan da dahil olmak üzere hiç bir islami motif kullanmayan colayı da şiddetle eleştirmişimdir zamanında. düz mantık bazen işlevsel olabiliyor. siz niyetinde olmayabilirsiniz ama yaptığınız iş bir şeyler empoze ediyor. Bunun hayal ürünü olmasından ve asla bir avrupalının eline geçmeyecek olmasından kaynaklanan memnuniyetim devam ediyor. Mesela o paraşütlü neden fethiye ölüdeniz dururken çölün üstüne iniyor? Kısacası işinizin tutulacak mantıklı bir yanı yok. Bu düz mantıkla da, eğri büğrü mantıkla da böyle. Ama biz (türkiyedeki grafiker adayı arkadaşlar) işlerimize aşık oluyoruz nedense. birisi eleştirdiği zaman hatalrımızı düşünmek yerine hemen savunmaya geçiyoruz... eğer düz mantığın zıddı olan şey sizin sahip olduğunuz mantık ise, ben ve düz mantığım, uçsuz bucaksız düzlüklerde kalmaya razıyız...
Yorumlarına eksiksiz katılıyorum. Ama ...Bu kadar sert şekilde olaya yaklaşmak çok cahilce bir davranış gibi duruyor. Konu ülke sevgisi değil ki. Olayı miliyetçi bir boyuta taşıman yersiz. Burada cesurca yorumladığın olayı çıkıp bir televizyon kanalına da açıkla. Bilgini hepimizle paylaş. Türkiye'de ki reklamların %100 saçma. Alt tabaka hedefli çabuk kandırmaca efeklerden oluşuyor. Madem çölü sevmiyorsun o halde Osmanlının mısırda, libya'da, filistin'de mekke'de ne işi vardı. Bu benim sorunum değil. Adamlar gitmiş mi diyeceksin. Diyemezsin. Çünkü ortada yaşanmış bir geçmiş var. Ortada soysop, ata var. Aslını inkar var. Reklam olayı çok farklıdır. İster pacasından yaklarsın adamı ister yakasından. Sonuçta en hassas yerini bulup oradan vurursun. İster Fethiye'de TARKAN'I oynatırsın. İster Metroda at koşturursun. Bi şekilde suyunu çıkarırsın ülkenin. Gavurun biride gelip senin sarıklı diye tiksindiğin NASREDDİN HOCANA SAHİP ÇIKAR, Mevlana'na hasta olur, Mimar Sinan'ına çıldırır, bunlar aslında Almandı, İspanyoldu, Fransızdı sizin ülkenizde ajanlık yaptı der. Sabah bi bakarsın sap gibi Tarkanla başbaşa kalmışsın. Hadi geçmiş olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları