Türkiye Japonya 2010 Logosu

Logo Tasarımları - Türkiye Japonya 2010 Logosu Sponsorlu Bağlantılar Bir arkadaş için çalıştığım 2010 logosunun amacı 1890'a dayanan Türkiye&Japonya iş birliğini yansıtmasıdır. Daha iyi sonucun alınabilmesi için değerli yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum....

fberber isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fberber

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir arkadaş için çalıştığım 2010 logosunun amacı 1890'a dayanan Türkiye&Japonya iş birliğini yansıtmasıdır. Daha iyi sonucun alınabilmesi için değerli yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 07-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
fikir güzel ama font kötü olmuş bence,bide arka plandaki o twril geçiştede daha canlı renkler kullanabılırsınız daha güzel durur ama font konusu onemli daha kalıteli bi font kullanın cok basitleştirmiş logoyu
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2009 #3
Bir arkadaş için çalıştığım 2010 logosunun amacı 1890'a dayanan Türkiye&Japonya iş birliğini yansıtmasıdır. Daha iyi sonucun alınabilmesi için değerli yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.
Rüzgarın dediğine katılıyorum font seçimin kötü, özellikle logonun kapağı sayılabilecek 2 rakamı çok bağlantısız duruyor. Diğer ögelerde ise sadece (Rüzgar buna twirl demiş ama ben kavisli ögeler diyorum.) dekoratif amaçlı koyulmuş. Logoda fonksiyonu olmayan herhangi bir elemanı koymak, logo tasarımı kurallarıyla örtüşmüyor. Kural derki gereksiz ne varsa at. Eğer Mutlaka dekoratif bir öge kullanacaksınız bunun kesinlikle kompozisyonunuzda bir fonksiyonu olması gerekiyor. Görsel açıdan bir ritm yakalanmamış, ögelerin nerede başlayıp nerede bittiği ve bağlantıları boşlukta, biçimsel olarak uyumlu çok az obje var. Ritmi yakalayamanın en büyük nedeni egemen objelerin sınırlı olması. Başka bir deyişle benzer biçimler, öbür biçimlere karşı hakimiyet kazanamamışlar. Mesajı verilmek istenen fikir pek belirgin değil. örneğin 0 (sıfır) la bütünleştirilmek istenen Japon bayrağı fikri olumlu gibi algılansada, algılatılma konusunda sorun var. Özgünlük fikri, pekte başarılmış değil. Bu konu hakkında başka fikirler üzerinde başka araştırmalar yapılması gerekir düşüncesindeyim ben.

Saygılar sunarım.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

fberber

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2009 #4
Yorumlarınız için teşekkürler... Özellikle Cahithoca verdiğin logo tasarım yöntemi hakkındaki bilgiler için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
engin17tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin17tr(43)

Hiç Biri / Çanakkale

Alt 08-02-2009 #5
Hocam ,dalgalarda da kırıklıklar var,göze takılıyor..
emeğe saygı..teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
japonya2010 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

japonya2010

Öğrenci

Alt 17-02-2009 #6
merhaba arkadaşım logo tasarımın güzel emeğine saygım var fakat başkası adına bu yarışmaya katılamazsın.( bir arkadaş için diyorsun ) eğer bu logo kazanırsa kazanan kişinin bunu başkasına yarattırdğını bildirmek zorunda kalacağım.
Bu mesajdan alıntı yap

fberber

Grafiker / İstanbul

Alt 16-03-2009 #7
japonya2010 yarışma tarihi geçti ve arkadaş başka işlerle meşgul olduğu için yarışmaya katılamadı bile. Sen rahat ol...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
2010, japonya, logosu, turkiye