Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı

Fotoğraf Sanatçıları - Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı ...

Cevapla
Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı
fotograf sanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fotograf sanat

Grafiker / İstanbul

Standart

Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı

Alt 05-10-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı
Fotoğraf, geçmekte olan anın yakalanmasıdır. Fotoğrafçılık kursu almış fotoğrafçılar ise anı yakalayan profesyonellerdir. Yeteneklerini ve fotoğraf çekmeye olan tutkularını erken yaşlarda keşfeden fotoğraf sanatçıları, dünyanın en keyifli mesleklerinden birini yapmaktadır. Çocukları, yaşlıları, binaları, vapurları, kedileri, çiçekleri; kısacası hayatımızda olan her şeyi ölümsüzleştirmek onların görevidir. Bu görevi hiç tükenmeyen tutkuları ile yaparlar. Bizlere de onların fotoğraf tutkularını yansıtan muhteşem kareleri seyretmek kalır…

Türkiye’de Fotoğrafçılık
Türkiye’de Cumhuriyet döneminde hak ettiği değeri bulmaya başlayan fotoğraf sanatı, Batı tekniklerinin ve teknolojisinin kullanılmasıyla önce basında sonra ise sokakta kendine yer bulmuştur. Fotoğraf sanatçıları stüdyolarından dışarı çıkarak; yaşamı, insanı ve doğayı görüntülemeye başlamıştır. Cemal Işıksel, Nurettin Erkılıç, Selahattin Giz, Limasollu Naci gibi önemli fotoğrafçılardan sonra modern ve sanatsal Türk fotoğrafçılığı 1950’li yıllarda oluşmaya başlamıştır. Bu kuşağın önemli sanatçıları günümüze de ışık olmuştur.
Modadan portreye, seyahatten savaş fotoğrafçılığına kadar adını sık sık duyduğumuz Türkiye’nin en iyi fotoğrafçısı:

Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı

1.Ara Güler
Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitimi sanatçısı olarak gösterilen Ara Güler; İsmet İnönü, Winston Churchill, Indira Gandi, John Berger, Bertrand Russel, Bill Brandt, Alfred Hitchcock, Ansel Adams, Imogen Cunningham, Salvador Dali, Picasso gibi birçok ünlü kişi ile röportajlar yapmış ve bu isimlerin fotoğraflarını çekmiştir.

2.Coşkun Aral
Çektiği fotoğraflarla uluslararası platformda ödüllere layık görülen; özellikle haber fotoğrafçılarına ilham kaynağı olan Coşkun Aral, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından biri olmasının yanı sına dünyanın en iyi savaş fotoğrafçılarından biridir.

3.İzzet Keribar
Kendine has üslubu ve çekim teknikleriyle fotoğrafçılık derslerine konu olan Keribar, fotoğrafçı olmak isteyenlere de eğitimler vermektedir. Sanatçı, İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) onur üyesidir.

4.Orhan Gürbüz
Fotoğraf Sanatçısı Orhan Gürbüz 22 yıllık kurumsal deneyimle firmalara, yönetici ve kuruculara, iş dünyasının profesyonellerine başta Fotoğrafçılık olmak üzere SEO, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, Adwords, Satış, İletişim, Pazarlama, Liderlik Eğitimleri; SEO, Sosyal Medya, Fotoğraf, Web, E-ticaret Danışmanlığı; Marka, Satış, Kariyer ve Yönetici Koçluğu hizmetleri vermektedir.

5.Mehmet Turgut
2009’da Türk Sanat Kurumu tarafından yılın fotoğraf sanatçısı seçilen Mehmet Turgut, aynı zamanda, Mart 2010’da yayımlanmaya başlanan 46 dergisinin sahibi ve yaratıcı yönetmenidir.

Türkiye’nin En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı

6.Nihat Odabaşı
2005 yılında Pantene Png Fotoğrafçılık Kursları, 2006 Fashion Tv En İyi Fotoğrafçı, 2009 Altın Kelebek En İyi Video, 2009 Tüketici Akademisi Ab Onur Ödülü sahibi olan fotoğraf sanatçısı, fotoğrafçılığa kattığı bakış açısı ve özgün stili ile Türkiye’nin en iyileri arasında yer almaktadır.

7.Kemal Üzmez
Türkiye’nin ünlü markalarının katalog, stüdyo ve ürün fotoğraflarını kendine özgü üslubuyla çekerek alanında takip edilen isimlerden biri haline gelmiştir.

8.Sabit Kalfagil
1998'de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümüne profesör olarak atandı. Halen bu bölümde Anasanat Dalı Başkanı olan ünlü fotoğrafçı geleceğin profesyonellerini yetiştirmeye devam etmektedir.

9.Mert Alaş
Vogue, Calvin Klein, Gucci, Interview, W gibi markalarla da çalışmaya devam etmektedir. Başarılı fotoğrafçı moda fotoğraflarıyla sektörün en beğenilen isimlerindendir.

10.Koray Birand
Vogue Türkiye, Harper’s Bazaar China, Vogue Mexico gibi dergilerin çekimlerini yapmıştır. Farklı tarzı ile dikkat çeken Koray Birand Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları arasında yer almaktadır.

Her biri kendi alanında adını dünyaya duyurmuş, uluslararası platformlardan ödül alarak onurlandırılmış, içindeki fotoğraf tutkusunu hiç kaybetmeyen, Türkiye’yi dünya fotoğrafçılığında temsil eden başarılı isimlerle tanıştınız. Günün birinde bu isimler arasında yer almak isterseniz içinizdeki fotoğrafçıya kulak vermelisiniz…

Makalenin tamamını okumak için www.fotografcilikkurslari.net/turkiyenin-en-iyi-10-fotograf-sanatcisi.html adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Dünyanın En İyi 10 Fotoğraf Sanatçısı fotolifeakademi Fotoğraf Sanatçıları 0 08-09-2016 17:20:03
Kurgu Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Turgut byhemsinli Biyografiler 0 01-02-2013 14:16:27
Fotoğraf Sanatçısı ByBektaş katvizit çalışmaları Nur Kartvizit Tasarımları 29 05-10-2011 08:46:55
Film Yönetmeni - Fotoğraf Sanatçısı : Nuri Bilge Ceylan mavitayfa Biyografiler 4 08-09-2009 14:42:18
fotoğraf sanatçısı için çalışma poyraz Serbest Çalışmalar 4 17-03-2008 15:55:52

Kapat
Şifremi Unuttum?