Türkiyede MAC neden bu kadar pahalı?

Macintosh - Türkiyede MAC neden bu kadar pahalı? ...

yildiz.enes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yildiz.enes(24)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 12-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bir siteden Lagdo isimli bir üyeden alıntı:

Selam herkese. Bende mac almak isteyen ama kararsız kalan ve Türkiyeden alıpta kazık yemek istemeyen biriyim.

Amerikada 1000dolar olan macbook bile türkiyede niye 2300ytl?

Yani amerika fiyatı 1200ytl oluyor. üstüne hadi vergi eklesinler diyelim bu aletlere devlet macintoshlara %100 mü vergi alıyorki bunlar 2300ytlye satıyolar?

Ne hakla bu kadar fazla fiyat koyabiliyorlar. IMC neye dayanaraktan veriyor bu fiyatları? ayrıca ne gibi bi destek sağlıyorda bu kadar parayı hakediyor...

Adamlar resmen mac az satıyor diye 2 katın satıyolar kar etmek için.

aslında bu mesajı imc ye atmak istedim ama yetkili şikayet edebileceğim bir email adresi bulamadım...."diyor

benimde merak ettiğim bir konu...

değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Sait SANCAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sait SANCAK

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 12-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Türkiyede Mac'i Bir Tek Bilkom Satıyor, Mac Pcler Gibide toplanmıyor ve kullanıcısı az olduğunundan dolayı pahalı satılıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-06-2008 #3
900 - 950 euro civarinda burdada
Bu mesajdan alıntı yap
bymuammer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bymuammer(36)

Bilg. Teknikeri / Elazığ

Alt 13-06-2008 #4
orası neresi kardeş ?
Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2008 #5
macler burda gerçektende pahalı, bende şahsen yurtdışından getirmeyi tercih ederim. nasılsa işletim sis temine kadar ingilizce.. buradan bi klavye aldım mı o bile yeterli olur..
Bu mesajdan alıntı yap
cem bulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem bulut

Grafiker / Ankara

Alt 16-07-2008 #6
biz yurtdışından getirdiğimiz herşeye yüzde yüz vergiyi koyarsak herşey bu kadar pahalı olur. çin arabaları avrupada 10 bin ytl. bizde 20 bin ytl.
avrupalılaşıyoruz bi de... avrupa mallarında vergi kazığı yiyoruz.
o yüzden de mac pahalı geldiği için pc ye rağbet ediyorpiyasa... ben şanslıyım.. çalıştığım yerde hep mac oldu. pc yan ürün gibiTürkiyede MAC neden bu kadar pahalı?)))))
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 16-07-2008 #7
biz yurtdışından getirdiğimiz herşeye yüzde yüz vergiyi koyarsak herşey bu kadar pahalı olur. çin arabaları avrupada 10 bin ytl. bizde 20 bin ytl.
avrupalılaşıyoruz bi de... avrupa mallarında vergi kazığı yiyoruz.
o yüzden de mac pahalı geldiği için pc ye rağbet ediyorpiyasa... ben şanslıyım.. çalıştığım yerde hep mac oldu. pc yan ürün gibiTürkiyede MAC neden bu kadar pahalı?)))))
Sadece vergiler bunu dediğiniz gibi yapıyorsa...

Neden Pc ve Mac e aynı vergiler uygulanmıyor mu diye bir soru sorarım size.

Bir de Pc yan ürünse Mac lar da kaba tabirle KAZIK ürün mü oluyor? Türkiyede MAC neden bu kadar pahalı?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
ers_zytn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ers_zytn

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2008 #8
Benimde merak ettiğim bu heriflere dur diyecek biri yokmudur.Yahu bir firma malını niye üretir niye pazarlamaya çalışır.satılsınki firmada kar etsin diye değilmi.steve jobs abimiz napıyor.satılırsa satılır satılmazsa koy ****** e der gibi tavır takınmaktan vaz geçmiyor.tamam mac muhteşem denecek kadar güzel ürün.ama bana bu yaklaşımla davranan üreticinin bende koy ***** derim pcmi kulanmaya devam ederim.

macbookum vardı severekte kullanıyordum.şarjı arıza yaptı.bilkom paşalar 200 küsür euro istedi.mecidiyeköyde ara sokakta bir firmadan 165 ytl gibi bir rakama aldım.ve bu olay o kadar canımı sıktıki macimi yok pahasına satıp pc ye geçtim.en azından kafam rahat.macimi özlemiyormuyum elbetteki.birnde gördüğümde ah uleyn ah diyorum.ama bu adamlar göz göre göre karşısındakileri aptal yerine koymaya devam ettiği müddetçede ben bu maci kullanmıycam kardeşim
Bu mesajdan alıntı yap
graffix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffix

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 16-07-2008 #9
Benimde anlamadığım nokta şu hani bir kıyas yapılırsa yüzde 80 pc yüzde 20mac kullanıcısı vardır belki pc oranı daha fazladır ama amerikan filmlerinde hep mac kullanılır pc yok denecek kadar azdır geçen bir film izledim orda bile mac görmeyi beklerken bu sefer şaşırdır (öldür.) pc kullanıyolardı çok ilginç bir nokta paylaşmak istedim.
Bu mesajdan alıntı yap
ers_zytn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ers_zytn

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2008 #10
evet bir çok amerikan filminde mac bir şekilde araya konur.bende en son ''ben efsaneyim'' filminde dikkat etmiştim bu olaya .yine mac başroldeydi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
kadar, mac, neden, pahalı, türkiyede