Türkiye'den reklam çalışmaları 6 (Nostalji)

Reklam Sektörü - Türkiye'den reklam çalışmaları 6 (Nostalji) ...

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 17-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 18-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İncelenmeye değecek yine başarılı çalışmalar. Özellikle beklenmedik bir radyo çalışması ve oldukçada başarılı.

Umut Derneğininde birşey gözüme çarptı çocuk simgesi kullanılmasından yana olan bir bireyim ayrı ama bu havaya keşke bir fotoğraf kullanılsaymış. Ayrıca iletişim bilgi kısmının bu denli küçük kalmasıda extra bir tartışma konusu.Esas ortaya çıkması gereken hesap numarası olmalıydı.

Kadın sağlığı çalışmasında keşke detaylı yazıyı biraz daha kısa tutsalarmışlar. Bizler Türk toplumu olaraktan nedense uzun yazı gördük mü korkar kaçarız. Sanki iki dakika başında durup okusak dilimiz aşınıcak boğazımız patlayacak. Şunu savunmaktan asla vazgeçmem. Soru sorulan başlıklar çoğu zaman normal yazılara göre kendini daha çok okutturur. Eh okumaya gelemeyiz ama meraklıyız nede olsa. Bu çalışmada aynen böyle olmuş. İnce küçük espri ve soru. Sonuç kendini okutturmaya hazır.

Burger çalışmasındada şu unsuru güzel vurgulamışlar. Bazen öyle çalışmalar gelirki tıpkı bu çalışma gibi slogan görseli görsel sloganı tamamlar. Birinden biri çıktımı algı zorlaşır. Kasa mantığınada bu sloganı güzel oturtmuşlar ama çalışma olarak ben hayal kırıklığına uğradım.

Çok teşekkür ediyorum Onur paylaşımın için. Keyifle yorumladım Türkiye'den reklam çalışmaları 6 (Nostalji)
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2009 #3
6. Seriyi çok sevdim. Reklamların her biri ayrı ayrı güzel ve başarılı. Benimde değinmek istediğim birkaç konuya İrem yorumunda değinmiş. Radyo çalışması gerçekten çok cesur ve başarılı olmuş. Teşekkurler Onur paylaşım için..
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-03-2009 #4
Gerçekten güzeller ama baştan 2. yi anlamakta güçlük çekiyorum.Yerdeki kan neyin nesi?Yada kan mı?Kutuplardaki hayvan katliamında çekilmiş sanki.Amaç bunu vurgulamak mı?E öyle ise radyo ne alaka?
Anlamadım... :worried:
Biri anlatabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2009 #5
Ben en çok kanserle ilgili olanı beğendim slogan olarak çok çok vurucu... Bütünsel olarak da Burger King ve Açık Radyo... Ve yine en vurucu olanlardan biri kesinlikle sokak çocuğu! aslında yine de bu da çok iyi diyorum her birine yeniden baktığımda. Gurur duyuyorum bunları yapanlarla. Teşekkürler Onur KARADAĞLI.
Bu mesajdan alıntı yap