Turkuaz Seramik // full flash web

Web Tasarımı - Turkuaz Seramik // full flash web ...

smx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smx

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 01-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

tekrardan herkese merhabalar. uzun zamandır üzerinde çalıştığım flash web tasarımımı sizlerle paylaşıyorum. çalışmanın büyük bir bölümünün bitmesine rağmen bitakım eksiklikler mevcut, onları da en kısa zamanda gidereceğim. ürün galerisindeki resimleri dosyanın kendi içerisinden gösterdiği için boyutu 2 mb'ye kadar büyüdü... siteye girdiğinizde standart internet hızında 20-30 saniye arasında yüklenir.

yorumlarınızı bekliyorum:

not: resimler %40-50 arasında küçültüldüğü için, biraz bulanık çıktı :P

önizleme: sredesign.com/turkuaz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Flash'ı cidden güzel kullanıyorsun arkadaşım.. Yalnız açıkçası, logo yerleşimi ve menü daha güzel kullanılabilirmiş. Özellikle hiyerarşi söz konusu olduğunda menü ve üzerinde ki "Turkuaz Seramik..... Her hakkı saklıdır." alanını aynı ağırlıkta tutmuş olman pekte güzek değil.. Ama tabii ki site genel olarak hoş, özellikle fotoğraflar ayrı bir süslüyor.. Benim değindiklerim detaylar Turkuaz Seramik // full flash web
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 01-09-2008 #3
Flash'ı cidden güzel kullanıyorsun arkadaşım.. Yalnız açıkçası, logo yerleşimi ve menü daha güzel kullanılabilirmiş

Katlıyorum...menu kısmınının yerleşimini bencede tkrr gözden gecirlemisin...iyi calışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

smx

Alt 01-09-2008 #4
tavsiye için tşekkürler. siz olsaydınız nasıl koyardınız yada nasıl bi stil uygulardınız ? bi de onu söyleseniz daha iyi olacaktı :P
Bu mesajdan alıntı yap
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-09-2008 #5
hoşuma gitti gerçekten güzel kurgulamışsın.. tabi ki arkadaşların önerilerine de katılıyorum.. özellikle logoyu çok gözardı etmişsin Turkuaz Seramik // full flash web
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 01-09-2008 #6
tavsiye için tşekkürler. siz olsaydınız nasıl koyardınız yada nasıl bi stil uygulardınız ? bi de onu söyleseniz daha iyi olacaktı :P
Ana sayfa yazınısın üzerinde beyaz bir serit var...oraya okunaklı font ve renkte kymanı önere bilrim...ama italik yapma bence...nacizane görüşüm...iyi calışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-09-2008 #7
Üstad ben olsam ne yapardım Turkuaz Seramik // full flash web

Logoya biraz daha önem verirdim, marka olmak burdan ileri geliyor.. Kullanıcının gözüne sokmak gerek tabii yine hoş bir şekilde.. Belki altından geçen o düz beyaz bar ı kaldırıp logoyu sağdan çıkmış sol tarafı Curve edilmiş (yuvarlatılmış) bir beyaz layer'ın içine alabilirsin. Ya da benzeri belki daha güzel bir hareketle ön plana taşıyabilirsin.

"Turkuaz Seram... Her Hakkı Saklıdır." bölümünü belki sitenin en altına, içerik yazılarının da altına, siyah bir layer üzerine beyaz ile, daha küçük fontlarla koyabilirsin, hem sitede biraz siyah gözükmesi inan canlılık getirebilir, sadeliğini de bozmaz...

Menü de biraz daha büyük puntolar kullanır ve belki arkalarını düz dikdörtgen yapmak yerine adamların klozetlerinde, lavabolarında kullandığı gibi yuvarlak hatlı yapılar kullanabilirsin, göze çarpan ama gözü çıkarmayan cinsten..

Bunları yaparsan benden alacağın not elbet 2-3 yükselir, fakat müşteriye böyle gösterdiysen ve beğendilerse belli mi olur değişikliği yapınca adamlardan "niye elledin kardeşim biz eski halinden memnunduk" yanıtını alman çok mümkün.. Turkuaz Seramik // full flash web
Bu mesajdan alıntı yap
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-09-2008 #8
Üstad ben olsam ne yapardım Turkuaz Seramik // full flash web

Logoya biraz daha önem verirdim, marka olmak burdan ileri geliyor.. Kullanıcının gözüne sokmak gerek tabii yine hoş bir şekilde.. Belki altından geçen o düz beyaz bar ı kaldırıp logoyu sağdan çıkmış sol tarafı Curve edilmiş (yuvarlatılmış) bir beyaz layer'ın içine alabilirsin. Ya da benzeri belki daha güzel bir hareketle ön plana taşıyabilirsin.

"Turkuaz Seram... Her Hakkı Saklıdır." bölümünü belki sitenin en altına, içerik yazılarının da altına, siyah bir layer üzerine beyaz ile, daha küçük fontlarla koyabilirsin, hem sitede biraz siyah gözükmesi inan canlılık getirebilir, sadeliğini de bozmaz...

Menü de biraz daha büyük puntolar kullanır ve belki arkalarını düz dikdörtgen yapmak yerine adamların klozetlerinde, lavabolarında kullandığı gibi yuvarlak hatlı yapılar kullanabilirsin, göze çarpan ama gözü çıkarmayan cinsten..

Bunları yaparsan benden alacağın not elbet 2-3 yükselir, fakat müşteriye böyle gösterdiysen ve beğendilerse belli mi olur değişikliği yapınca adamlardan "niye elledin kardeşim biz eski halinden memnunduk" yanıtını alman çok mümkün.. Turkuaz Seramik // full flash web

erdemirs lesson 1 part 1 :P Turkuaz Seramik // full flash web
Bu mesajdan alıntı yap

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-09-2008 #9
erdemirs lesson 1 part 1 :P Turkuaz Seramik // full flash web
hehahah, yok cnm o kadar değil, işte ben olsam Turkuaz Seramik // full flash web
Bu mesajdan alıntı yap

smx

Alt 02-09-2008 #10
tekrar hatırlatmak isterim. katalogda kullanılan fontlar stiller renkler felan cart curt sitedekiyle aynı olmak zorunda... o yüzden font, renk, logonun durduğu yer gibi benzeri özelliklerde oynama yapmam yanlış olacaktır.. tavsiyelerinizin hepsini dikkate alacağım iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
flash, full, or or, seramik, turkuaz, web