Turlev için Logolarım

Logo Tasarımları - Turlev için Logolarım ...

Turlev için Logolarım
gokhanrecepyeter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanrecepyeter

Grafiker / İstanbul

Turlev için Logolarım

Alt 08-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar katıldığım yarışmayı kazanamadım.Derece falan yok acayip bir sistem tek kişiyi ödüllendirdiler.En azından referans olarak kullanılabilcek bir derece vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum.Neyse Kısmet değilmiş yıkıldım diyebilirim Turlev için Logolarımkaç aydır peşindeydim Turlev için Logolarım

Katıldığım logolar:

Turlev için Logolarım

Kazanan LOGO:

Turlev için Logolarım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gencom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gencom

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel çalışmalar olmus eline sağlık..Turlev için Logolarım
Bu mesajdan alıntı yap
clonal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

clonal

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-07-2008 #3
yanılmıyorsam ..."yüksekokulu" bitişik yazılması lazım. Bu imla kuralını düzelttiklerinde logonun halini merak ediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
hendorfine667 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hendorfine667

Bilg. Teknikeri / Antalya

Alt 08-07-2008 #4
dstum sade tasarımlar herzaman ilgi çekio senin son iki çalışman da 10 numara ama alışıla gelmiş bi tasarım beyni var bizde açamıoz onu bi türlü...kazanan logo bnce klasik tema afişleri gibi ama tvlerde hep ön planda olan entellektüel bi tasarım mesela bi nba takımarı logolarına baksna nebilim eline sağlık genede bnce 2. sensin Turlev için Logolarım
Bu mesajdan alıntı yap
gommes45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gommes45

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2008 #5
evet seçilen logo çok sade tasarlanmış ama bu kadar sade bişey seçicekklerini bilseydim o kadar uğraşmazdım ben eğitimi, kültürü, gençliği hepsini kapsayan logolar yapmıştım
neyse sağlık olsun
Bu mesajdan alıntı yap
grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(29)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2008 #6
bence seninki harika

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap
clonal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

clonal

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-07-2008 #7
kurumun şartnamesinde "lojistik" önplana çıkarılmadan bir logo tasarlanması isteniyordu. İleride üniversiteye dönüştürülmesi düşünüldüğü için tasarlanan logonun daha çok üniversiteyi temsil etmesi istenmişti. bu nedenle kazanan logonun istekleriyle çeliştiğini görüyorum. kısacası ne istediklerini bilmiyorlar.
Bu mesajdan alıntı yap
mailadresilazim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2008 #8
Turlev için Logolarım

inanın ben burada cagdaslık ileri teknoloji gormedim
yanlısım varsa duzeltin anlam ve ifadesi pek yok yapan arkadasa hayırlı olsun diliyorum
bende size kendi yaptıgım calısmamı taktim ediyorum

Turlev için Logolarım

Turlev için Logolarım

Turlev için Logolarım
Bu mesajdan alıntı yap
mr.circassian isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mr.circassian

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 08-07-2008 #9
yaptığın çalışmalar gerçekten görsel olarak güzel.fakat biz görsel güzellikten çok işlevsellik ve akılda kalıcılık üzerine bir iş yapıyoruz.birinci seçilen logo gerçekten sade ve işlevsel bence.ki bende o yarışmanın şartnamesini ve jüri üyelerine baktım yabana atılacak kişiler değillerdi.logoların gerçekten ii arkadaşım ama sadelik herzaman avantajdır...emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
mailadresilazim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2008 #10
LOGO-1

Anlamı=

Orta alanda çizilen grafiğin sol yanı yapının derinliğini ifade etmektedir bu ifade de başarının teknolojinin en üst sınırları kullanılarak maddede değişikliklerinde yapılabildiğini bununda Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu sayesinde olduğunu göstermektedir.
Sağ tarafındaki keskinlik ifadesi ise yolun sonunda mutlaka BLMYO (Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ) dan geçmesi bununda başarının anahtarı olduğunu göstermektedir.

Renk=

Turkuaz

Günümüzde aydınlığı ifade eden bu renk, aynı zamanda sorunların hızlıca çözülmesi anlamını ifade eder.
Bazı bilim adamlarına göre Turkuaz rengi artık yenidünya’nın güç sembolü olduğu söylenmektedir.

Siyah

Dayanıklılık ve bilgelik ilişkilendirilen bu renk bulunduğu mekanın gücü sabitlemesiyle tanınır. Aynı zamanda Albert Einstein Çalışma odasının tamamen siyah perde ile kaplı olması ve gün ışığını girmediği bir ortamda çalışmasına konsantre olduğu bilinir.

Turuncu
Gizliliği olmayan , geniş kapsamlı çekici bir renktir. Bu renk verimliliği sıcak ilişkiyi temsil eder.

Gri

Zeka seviyesi yüksek olan insanların gücünü simgeler bu nedenle gri yapılar her zaman ileri zamanı ve ileri teknolojiyi simgeler

LOGO-2

Anlamı=

Orta alanda çizilen grafiğimizde BLMYO (Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu) nun Meslek Konusunda bir köprü vazifesi gördüğünü ve renklerinin verdiği Güç ve Dayanıklılık imgeleri ile her zaman başarının yolu olduğunu ifade etmektedir. Bu anlamda içine alınan ince daireninse baktığımız odak noktasının ne olduğunu anlatmaktadır.

Renk=

Turkuaz

Günümüzde aydınlığı ifade eden bu renk, aynı zamanda sorunların hızlıca çözülmesi anlamını ifade eder.
Bazı bilim adamlarına göre Turkuaz rengi artık yenidünya’nın güç sembolü olduğu söylenmektedir.

Siyah

Dayanıklılık ve bilgelik ilişkilendirilen bu renk bulunduğu mekanın gücü sabitlemesiyle tanınır. Aynı zamanda Albert Einstein Çalışma odasının tamamen siyah perde ile kaplı olması ve gün ışığını girmediği bir ortamda çalışmasına konsantre olduğu bilinir.

Turuncu
Gizliliği olmayan , geniş kapsamlı çekici bir renktir. Bu renk verimliliği sıcak ilişkiyi temsil eder.

LOGO-3

Anlamı=

Yapılan çalışmamızda siyah alanın yapılan basit bir ürünün bile ne kadar zor yollardan yapıldığını ancak BLMYO bu alana da damgasını vurarak başarıya ilerlettiğini,
Pembe alanın ise aşılan yollarda başarmanın sevincini ifade etmesini, çevresindeki çizgilerinde Başarının aralıklarla ancak sürekli geldiğini ifade etmektedir. Ayrıca logonun aşağısında bulunan paralel çizgiler Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulunun harf sayısı kadar bulunmaktadır.

ben ayrıca bu formu gonderdim cunku yaparken düşünme tarzı bu olmazsa logonun bir anlamı olmaz
o arkadasta bu gozle bakmıstır umarım ben bakarken eziyet hissediyorum çnkü bir labirenti andırıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
icin, logolarım, turlev