Tüsiad zede bir çalışmada benden

Logo Tasarımları - Tüsiad zede bir çalışmada benden ...

hikmetizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hikmetizm

Grafiker / Antalya

Dosya13

Alt 23-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

batuhankaralar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

batuhankaralar

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 23-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Logonla ilgili görüşlerime geçmeden önce şunu söylemeliyim,Mascom bilgisayar'ın logo yarışmasından sonra artık bu tip yarışmalara katılmıyorum ve katılanlara da tavsiye etmiyorum.Çünkü yaptığımız çalışmalar"Bundan bu kadar,şundan şu kadar!" denilerek harmanlanıyor ve emek hırsızlığına yol açılıyor.Bu yarışmada da aynen bu durum olacak,benden söylemesi!!!

Logonla ilgili ise,logodaki detaylar(özelikle makine çarkı)çok hoş durmuş.Alev yerine de T'nin üzerine geçirilmiş bir kravat olsaydı çok güzel bir çalışma olurdu.Ama başta da belirttiğim üzere,şu anda TÜSİAD emek hırsızlığı yapacak,yapmaya da başladı.Hayırlısı olsun,emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

hikmetizm

Grafiker / Antalya

Alt 23-01-2011 #3
yarışmaya katılan bir eser seçilse üzülmezdim gerçekten,elimden gelse kulaklarını çekerim ama nafile,yorum için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2011 #4
T harinin üzerindeki meşale ilk bakışta üstünde alevmi var yoksa lale figürümü anlaşılmıyor. logo çiziminde kullanılan semboller belirgin anlaşılır olmalı.uygulandığı yerde ben olsaydım T harfinin üzerine uygılamazdım ve alev figürünüde milliyetin ambleminde kine benzer bir alev çizerdim.bu logo üzerinde çok titizlikle çalışılmamış izlenimi yarattı bende yinede emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

hikmetizm

Grafiker / Antalya

Alt 24-01-2011 #5
T harinin üzerindeki meşale ilk bakışta üstünde alevmi var yoksa lale figürümü anlaşılmıyor. logo çiziminde kullanılan semboller belirgin anlaşılır olmalı.uygulandığı yerde ben olsaydım T harfinin üzerine uygılamazdım ve alev figürünüde milliyetin ambleminde kine benzer bir alev çizerdim.bu logo üzerinde çok titizlikle çalışılmamış izlenimi yarattı bende yinede emeğine sağlık.
evet titiz bir çalışma değil , yarışma sonucunun bu şekilde sonuçlanacağını tahmin etmemden kaynaklanıyor,gerçek bir uğraş değildi benim için
bundan sonrada bir yarışmaya katılsam gerçekten uğraşmam zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 24-01-2011 #6
Sanayi denince amblem olarak çark kullanmak artık çok sıradan bir olay haline geldi. Bu kalıpdan çıkmak lazım bence. Daha farklı bir sembol kullanılabilirdi.
Bu mesajdan alıntı yap
454545 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

454545

Grafiker / Adana

Alt 10-05-2012 #7
T de alev bnce gitmemiş
yukarıda arkadaşın deği gibi bir kravat yapılabilirdi T den
aynı anda alev yerine i yi bacaya benzetip bacasını tüttürmek bence daha iyiy olurdu
Bu mesajdan alıntı yap