Type Tool ile Yazılan Oval Yazıyı Daire İçine Almak

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Type Tool ile Yazılan Oval Yazıyı Daire İçine Almak ...

emrerok_rc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrerok_rc

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

ünlem

Alt 03-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar. Yine ben. :smile:

Bir daire oluşturdum ve Type tool ile oval bir yazı yazmak istedim. Lakin yazıyı bir türlü o daire içine sokamadım. Niye sokmaya çalışıyorsun derseniz, yazı bu şekilde logoma uymuyor. Dairenin içine sokup soldan sağa doğru yazdırmam lazım. Her şey tamam, bir tek bu işe saatlerdir uğraşıyorum. Şu yazıyı yamultan aracı kullan demeyin, hiç güzel durmuyor. :smile: Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 03-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar. Yine ben. :smile:

Bir daire oluşturdum ve Type tool ile oval bir yazı yazmak istedim. Lakin yazıyı bir türlü o daire içine sokamadım. Niye sokmaya çalışıyorsun derseniz, yazı bu şekilde logoma uymuyor. Dairenin içine sokup soldan sağa doğru yazdırmam lazım. Her şey tamam, bir tek bu işe saatlerdir uğraşıyorum. Şu yazıyı yamultan aracı kullan demeyin, hiç güzel durmuyor. :smile: Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Merhaba;

Type tool u çift tıkladığında aşağıdaki resimde olduğu gibi bir pencere açılacak,oradan istemiş olduğun düzenlemeyi yapabilirsin.

Bu mesajdan alıntı yap
emrerok_rc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrerok_rc

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 03-03-2012 #3
Hocam büyüksün çok sağol. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap