Type3 te kesim başlangıç noktasını değiştirmek

CNC - Type3 te kesim başlangıç noktasını değiştirmek Sponsorlu Bağlantılar Değerli forumdaşlarım, Daha önceden CNC de Artcut programını kullanıyordum. Kesilecek objelerin kesim başlangıç noktalarına müdahale edip değiştirebiliyordum. Şu an Azerbaycan da çalışıyorum ve buradaki CNC programım Type3. Bu ...

yakari34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakari34

Grafiker / Yurtdışı

Dosya23

Alt 13-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli forumdaşlarım,
Daha önceden CNC de Artcut programını kullanıyordum. Kesilecek objelerin kesim başlangıç noktalarına müdahale edip değiştirebiliyordum. Şu an Azerbaycan da çalışıyorum ve buradaki CNC programım Type3. Bu programda başlangıç noktalarını değiştirebilmek için bir ipucuna rastlayamadım. Varsa eğer böyle birşey İŞİ BİLEN arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkür eder, işlerinizde başarı ve bol kazanç dilerim. Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 13-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kardeş type3 e aktardığın malzemenin hangi noktasından girmesini istiyorsan bıçağın o noktaya getirip S harfine basman yeterli
Bu mesajdan alıntı yap
asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 13-09-2012 #3
özür dilerim anlatım çok saçma olmuş, type3 e aktardığın harfte router in ucunun nereden kesmeye başlamasını istiyorsan o noktaya mauseyi getirip S tuşuna basarsanız orayı işaretler ve başlangıç noktası orayı kabul eder
Bu mesajdan alıntı yap

yakari34

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-09-2012 #4
Öncelikle ilgi ve cevabın için teşekkür ederim. Type3' e eps formatında aktardığım şekillerde sadece 1 er tane nokta gözüküyor. Dolayısıyla başka nokta üzerine gelemiyorum.Anlatımını biraz daha açabilir misin? Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 15-09-2012 #5
Öncelikle ilgi ve cevabın için teşekkür ederim. Type3' e eps formatında aktardığım şekillerde sadece 1 er tane nokta gözüküyor. Dolayısıyla başka nokta üzerine gelemiyorum.Anlatımını biraz daha açabilir misin? Teşekkür ederim.
Tamer abi selamlar...
Nasılsın... Yurtdışında netarafdasın.

Type edit yazılımının hangi versiyonunu kullanıyorsun...
istersen uzaktan bağlanıp sana yardım edebilirim.
Bana Viber'den ulaşabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

yakari34

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-09-2012 #6
Selamlar Erkan kardeşim,
Teşekkür ederim iyiyim. Azerbaycan Bakü deyim. Type3 (4.2.0.0 ) versiyon bendeki. Karşılıklı olarak müsait olduğumuzda ( TeamViewer ile ) uzaktan yardıma hayır demem.Type3 te kesim başlangıç noktasını değiştirmek En azından anlatmakla vakit harcamayız. Ben Turkcell hattımı almadım yanıma telefonun bende yok özel mesajla iletirsen viberi kullanabiliriz. Teşekkür ediyorum abilerime ve kardeşlerime de selamlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Hakko44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hakko44

Karikatürist / Samsun

Alt 27-09-2012 #7
Kardeş type e aktarırken eps degil DXF(Autocat) formatında getirmelisin.
Bu mesajdan alıntı yap

yakari34

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-10-2012 #8
Teşekkürler Hakko44 ama benim type3 dxf getirmiyor nedense. hata vermiyor dxf olarak corel de sakladığım dosyayı import ederken ama ekrana da getirmiyor dosyayı.
Bu mesajdan alıntı yap