Üç boyutlu nesneye nasıl resim eklenir

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Üç boyutlu nesneye nasıl resim eklenir Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum. Photoshop programında ( Adobe photoshop cs6) üç boyutlu bir nesnenin üzerine resim yapıştırabiliyor muyuz ? Yani üç boyutlu bir nesnenin üzerine ...

Unicepter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Unicepter

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 21-09-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum.

Photoshop programında ( Adobe photoshop cs6) üç boyutlu bir nesnenin üzerine resim yapıştırabiliyor muyuz ? Yani üç boyutlu bir nesnenin üzerine yapıştırdığımız resim arkadaki nesnenin şekillerini alabiliyor mu ?

Örnek olarak bu iki resmi buldum en uygun kaplanlar muhtemelen resim olarak yapıştırılmış ve arkasındaki silahın şeklini (girintili çıkıntılı kısımların şeklini) almış. Bunu nasıl yapabilirim. Çünkü ben üzerine resim eklediğimde resim direk ayrı bir katman olarak nesnenin üzerinde duruyor bağımsız olarak. Yardım edebilecek varsa çok mutlu olurum. Üç boyutlu nesneye nasıl resim eklenir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 24-09-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
3 boyutlu nesnenin gerçekten 3 boyutlu olması yani .3ds .obj gibi bir dosya olması, onu 3d panelinden photoshop'un içine aktarman ve istediğin resmi bu nesneye materyal olarak uygulaman gerek. öyle sanıyorum ki örnek gösterdiğin resimlerdeki kaplanlar 3dsmax gibi bir 3d modelleme programında yapılırken materyal olarak silahlara uygulanıp arka planla beraber renderlanmış.
Bu mesajdan alıntı yap
Unicepter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Unicepter

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 24-09-2014 #3
3 boyutlu nesnenin gerçekten 3 boyutlu olması yani .3ds .obj gibi bir dosya olması, onu 3d panelinden photoshop'un içine aktarman ve istediğin resmi bu nesneye materyal olarak uygulaman gerek. öyle sanıyorum ki örnek gösterdiğin resimlerdeki kaplanlar 3dsmax gibi bir 3d modelleme programında yapılırken materyal olarak silahlara uygulanıp arka planla beraber renderlanmış.
Hocam şu linkten - https://drive.google.com/folderview?...WRFR25BMk9oQXc - AK47 dosyasını indirirseniz içinde photoshop için olan dosya var bide .obj hali var. Derdimi çok daha iyi anlatmış olurum. O dosyaya photoshop kullanarak eklenebilir mi resim Üç boyutlu nesneye nasıl resim eklenir İlla 3dmax mi öğrenmem lazım yoksa ? Üç boyutlu nesneye nasıl resim eklenir
Bu mesajdan alıntı yap