Üç Kral---Three Kings

Sinema & Tiyatro - Üç Kral---Three Kings ...

Cevapla
Üç Kral---Three Kings
karantina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karantina

Hiç Biri / İstanbul

Üç Kral---Three Kings

Alt 23-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Üç Kral---Three Kings

Bir grup maceraperest Amerikan askeri Körfez Savaşının bitmesinden sonra ülkelerine dönmeyip kaldıkları kampın yakınında, çölün derinliklerinde gömülü olduğu söylenen bir hazineyi bulmayı kafalarına koyarlar. Kendilerini hazineye götüreceğini düşündükleri bir harita bulduktan sonra askerler, hiç beklemedikleri tecrübeler yaşayacakları ve onları yaşamlarını değiştirecek onurlu bir mücadeleye sürükleyecek bir yolculuğa başlarlar.
Mart 1991, Irak Çölü. Körfez savaşı yüksek teknoloji silahlarla sürerken Özel Kuvvetlerden Yüzbaşı Archie Gates, Çavuş Troy Barlow, Çavuş Chief Elgin ve er Conrad Vig çöldeki kamplarında haftlardır bekleyiş içindedirler. Bu savaşa benzemeyen savaş askerlerin canını sıkmaya başlamış ve konsantrasyonlarını dağılmasına neden olmuştur. Sonunda ateşkesle birlikte bu uçzuz bucaksız arazileri geride bırakıp evlerine dönmeyi planlamaktadırlar.

Archie Gates zekasını ve cesaretini dünya çapındaki bir çok operasyonla kanıtlamış usta bir Yeşil Bereli'dir. Ama yaşadıkları onu başkalarına güvenmeyen, kendi halinde ve kendisinden daha az tecrübelilerden emir almayı sevmeyen bir hale getirmiştir. Orduyu bırakmaya her zaman hazırdır ama önündeki belirsiz sivil yaşam pek çekici gelmemektedir.

Troy Barlow genç, yetenekli, ailesine düşkün bir askerdir. Yaptığı işe inanmakta ve bunu Amerika için yapıyor olmaktan dolayı gurur duymaktadır.

Chief Elgin aktif olarak görevde olmadığında Detroit Havaalanında valiz taşıma işini yapar. Sivil veya askeri yaşamın kendisi için pek bir farkı yoktur ama dini duyguları ve sorumluluk hissi nedeni ile askerde kalmayı tercih etmektedir.

Liseyi bile bitirememiş Conrad Vig'e göre askeriye kendisine geri döndüğünde abartarak anlatabileceği maceraları yaşamasını sağlayacak bir fırsattır. Irak olayının politik yönü veya savaşın sonuçları ile ilgili bir bilgisi yoktur. Maceranın olduğu yere giden bir karakterdedir.

Eve dönemek üzere hazırlandıkları bir sırada Troy, Chief ve Conrad Irak'ın Kuveyt'ten çaldığı ve çölün derinliklerinde bir yere gömdüğü altının yerini gösteren bir haritayı ele geçirirler. Olaydan haberdar olan Archie Gates denetimi ele alır. Ona göre Saddam altını şeyhlerden çalmıştır ve onların da altını Saddam'dan çalmasında hiç bir ters taraf yoktur. Büyük umutlarla bir Humvee'ye atlayıp yola çıkarlar. Planları şafakta yola çıkıp öğle yemeğinde geri dönmektir.

Ama kader bu hazine avcılarına bir oyun oynar. Irak bölgesine yaptıkları bu küçük yolculukta Irak halkı ile ilk defa karşı karşıya kalırlar ve savaşın bu insanların yaşamları üstündeki etkilerini görme fırsatı yakalarlar. Bir talihsizlik diğerini getirir ve açı gerçekler bir kara mizah haline gelir. Dört askerin macerası radikal bir değişime uğrar.

yorumum:Film klasik savaş filmlerinden değil.Espriler,politik eleştirileri sayesinde bu tarzda tekrar tekrar izlediğim filmlerden.Özellikle kurşun sahnesi en etkileyici sahnelerden.Pazar günü izlemenizi tavsiye edebileceğim en iyi filmlerden biri "üç kral".
Filmi merak edenler için fragman:
Warner Bros. Movie Trailers: Three Kings

Üç Kral---Three Kings
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Gipsy Kings No volvere ANIL YÜNCÜ Müzik Videoları 0 11-08-2009 02:34:34
Kral Nihat BAYSAL Graficafe 6 06-05-2009 13:20:44
Egypt Pyramids - Dead Kings Barış Akgün Tipografi Tasarımları 13 08-04-2009 19:05:22
Gipsy Kings - Trista Pena Yunus PARLAR Müzik Videoları 0 11-01-2009 14:21:40
Kings of Convenience Hippies Müzik Videoları 0 10-03-2008 20:25:29

Kapat
Şifremi Unuttum?