UC-Logic PF8060 A5 basınç hassasiyeti sorunu

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - UC-Logic PF8060 A5 basınç hassasiyeti sorunu ...

alpsecen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alpsecen

Eğitimci / Niğde

Alt 05-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar yeni aldığım lapazz pf8060 grafik tabletimde photoshopta gayet güzel kullanırken bir süre sonra basınç hassasiyeti gidiyor. tabletin kendi ayarlarını kontrol ediyorum ve herşey normal. hem cs2 de hemde cs 3 de denedim 2 hafta kadar normal çalışıyor sonra birden basınç hassasiyeti kalmıyor. corel painter X de de aynı sorun mevcut.
yarcımcı olanlara şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 05-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Başka uçla denedinizmi peki? Veya pilleri değiştirdinizmi?
Bu mesajdan alıntı yap
alpsecen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alpsecen

Eğitimci / Niğde

Alt 05-06-2009 #3
pillerle veya ucuyla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. çünkü pen tablet presure ayarında denedim. orada basınç hassasiyeti gayet güzel çalışıyor. başka bir bilgisayarda photoshop cs 3 de denedim. yine aynı sorun.
Bu mesajdan alıntı yap
hay1000kunduz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hay1000kunduz

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2009 #4
Ben dün aldım aynı tabletten aynı sorunu bende yaşadım. Bende ki daha farklı işledi yanlız. Photoshop CS3'te herşey normaldi basıç hassasiyeti çalışıyordu. İllustratorı açar açmaz photoshoptaki basınç hassasiyeti ve kalemdeki sağ tuş özelliği kayboluyor. Bilgisayarı yeniden başlatana kadar da düzelmiyor. Bir kaç kez daha denedim hep aynı illustrator açılınca kalemin baskı hassasiyeti çalışmıyor. Üstelik brush özelliklerinden pen pressure seçili olduğu halde çalışmıyor. Bu arada benim işletim sistemim vista, belki vistaya özgü bir problemdir. XP yada MacOsX de böyle bir sorun yaşayan var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap