Underwater Animasyon- test-

Cinema 4D - Underwater Animasyon- test- ...

slow1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk su altı animasyon denememUnderwater Animasyon- test- aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz..

http://vimeo.com/28929445
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yas_yil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yas_yil

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Emeğine sağlık bayağı uğraşmışa benziyorsun.
Dikkatimi çeken bir şey var onu söyleyeyim. Su altında iken cisimler dalgalanmaz. Dışarıdan içeri veya içeriden dışarı bakıldığında senin videodaki gibi dalgalı gözükür(deniz dalgalı ise).
Bu mesajdan alıntı yap
fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2011 #3
tebrikler
bayağı başarılı bir çalışma olmuş.
çalışmada kullandığın programları ve pluginleri öğrenebilirmiyim?
Bu mesajdan alıntı yap

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 03-10-2011 #4
Emeğine sağlık bayağı uğraşmışa benziyorsun.
Dikkatimi çeken bir şey var onu söyleyeyim. Su altında iken cisimler dalgalanmaz. Dışarıdan içeri veya içeriden dışarı bakıldığında senin videodaki gibi dalgalı gözükür(deniz dalgalı ise).
teşekkürler kardeşim, uyarılarınızı dikkate alıyorum..

tebrikler
bayağı başarılı bir çalışma olmuş.
çalışmada kullandığın programları ve pluginleri öğrenebilirmiyim?
teşekkürler kardeşim, vue 8.5 veya 9 da kullanabilirsin, cinema4d ye adapte edip cinema4d içerisinde de çalıştırabilirsin, ayrı olarakta kullanabilirsin, fakat biraz ağır bir programdır..
Bu mesajdan alıntı yap
xdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xdesign

Bilg. Teknikeri / Isparta

Alt 03-10-2011 #5
render süresi ve pc özellikleri nedir acaba?
ayrıca vue demi render alıyorsunuz yoksa c4d içerisinde mi render alıyorsunuz
hd kalitesinde render ayarlarınız nedir sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim
başarılı elinize saglık
Bu mesajdan alıntı yap

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2011 #6
render süresi ve pc özellikleri nedir acaba?
ayrıca vue demi render alıyorsunuz yoksa c4d içerisinde mi render alıyorsunuz
hd kalitesinde render ayarlarınız nedir sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim
başarılı elinize saglık
render süresi 4 saat kardeşim, i7 işlemcili asus laptop var elimde, idare ediyor.. cinema4d nin içerisinde alıyorum fakat vue nin render ayarlarından da ayaryapman gerekir, hd 1280x 720 veya 1920x1080 ayarlayabilir render alabilirsin, render sorun değil materyal ayarları ışık vs çok önemli, ayrıca direct olarak vue nin kendisini kullanıpta yapabilirsin, cinema 4d içerisinde biraz daha fazla kastırıyor makinayı, sabır istiyor hemde çook..

teşekkürler yorumun için.. başka sorularınız olursa elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım.. vaktim oldukça bakıyorum siteye..

iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

xdesign

Alt 06-10-2011 #7
render süresi 4 saat kardeşim, i7 işlemcili asus laptop var elimde, idare ediyor.. cinema4d nin içerisinde alıyorum fakat vue nin render ayarlarından da ayaryapman gerekir, hd 1280x 720 veya 1920x1080 ayarlayabilir render alabilirsin, render sorun değil materyal ayarları ışık vs çok önemli
i7 asus ile 4 saat çok iyi ben vue 9.5 stream x ile bir sahnenin tek kare render bile vue nin içinde 1920x1080 alıyorum çok bekliyor final render bile degil bende2tane xenon 5650 işlemci quadro4000 ekran kartı kasa ile çok kasıyor sanırım benim makina bir sorun varUnderwater Animasyon- test- moralim bozuldu.
Bu mesajdan alıntı yap

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2011 #8
render süresi 4 saat kardeşim, i7 işlemcili asus laptop var elimde, idare ediyor.. cinema4d nin içerisinde alıyorum fakat vue nin render ayarlarından da ayaryapman gerekir, hd 1280x 720 veya 1920x1080 ayarlayabilir render alabilirsin, render sorun değil materyal ayarları ışık vs çok önemliQUOTE]

i7 asus ile 4 saat çok iyi ben vue 9.5 stream x ile bir sahnenin tek kare render bile vue nin içinde 1920x1080 alıyorum çok bekliyor final render bile degil bende2tane xenon 5650 işlemci quadro4000 ekran kartı kasa ile çok kasıyor sanırım benim makina bir sorun varUnderwater Animasyon- test- moralim bozuldu.

senin makinada sorun olduğunu sanmıyorum kardeşim hemen üzülme, boş çalışan diğer perogramları iptal etmen lazım, yani makinanda arka planda çalışan vs programları, cinema 4d nin kendi içerisinde makinanın bütün gücünü kullanman için ayarlar var, türkçe el klavuzu varsa PDF kitapcık orada anlatılır,
sonra materyal ayarları ışık ayarları vs bunların hepsi çok önemli, vuede final render üstü seçenekler kastırır, bide cinema4d de mov h264 olarak alırsan formatı daha iyi olur, yada aftereffect gibi aktarma yapacaksan, mov photojpeg formatta kayıt yap, render da en önemli şey ayarları çok iyi bilmendir, ufacık bir detayı atlaman 3 ila 4 saat kaybettirebilir, örnek olarak gereksiz bir yerde bir cam materyali küçücükte olsa render süreni çok uzatabilir, biraz karışık anlatım oldu ama 2 programıda iyi hakim olmak gerekiyor.. hemen moralini bozma daha iyi olmak için daha çok çalışmalısın..

iyi çalışmlar kardeşim..
Bu mesajdan alıntı yap

xdesign

Alt 07-10-2011 #9
bilgiler için çok teşekkür ederim kardeşim..vue 'de yeniyim daha çok çalışmam gerek genelde final render alıyorum.bu ayarda kasıyor dedigin gibi çok iyi optimize etmem gerek. şu 4d cinema pdf yi nerden bulabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 13-10-2011 #10
bilgiler için çok teşekkür ederim kardeşim..vue 'de yeniyim daha çok çalışmam gerek genelde final render alıyorum.bu ayarda kasıyor dedigin gibi çok iyi optimize etmem gerek. şu 4d cinema pdf yi nerden bulabilirim?
cinema 4d konuları altında türkçe destek kullanım klavuzu başlıklı konuda bulunuyor kardeşim.. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları