Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Graficafe - Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar lise 4 'e geçtim... Ticaret meslek lisesi çıkışlıyım, eşit ağırlık... Ç.Ü. Güzel Sanatlar > Grafik Bölümünü hakkında küçük bir araştırma yaptım... Grafik bölümü ygs -3 ten alıyormuş, ...

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 03-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar lise 4 'e geçtim...
Ticaret meslek lisesi çıkışlıyım, eşit ağırlık...
Ç.Ü. Güzel Sanatlar > Grafik Bölümünü hakkında küçük bir araştırma yaptım...
Grafik bölümü ygs -3 ten alıyormuş, yani sözel den fazla soru yapmam gerekiyor...Lys - ygs kafamı karıştırdı ne kadar puan almam gerektiğini de bilmiyorum...
Grafik bölümü hakkında bir kaç sorum olacak cevaplandırırsanız çok makbule geçer...

1- Grafik Bölümü için özel yetenek gerekiyor mu ?
1a- Gerekiyorsa çizimim hiç yok diyebilirim...
Ne yapmam gerekir, hazırlanmak için halk eğitimin verdiği kurslara gitmeli miyim?

2- Grafik Bölümü haricinde, Fotoğrafçılık ,Kameramanlık ve bu tarz bölümler hakkında bilgi verebilecek olan varsa yazar mı ?

3-Fotoğrafçılık ve Kameramanlık düşünüyorum ,onlar da iş bulma imkanı olur mu ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mehmetmetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetmetin

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 03-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba. Bildiğim kadarıyla Ç.Ü bu sene yetenek yerine LYS puanı tercih etti. (çok saçma bir anlayış olduğunu belirtmeliyim) O yüzden puanlama ve giriş hakkında yardımcı olamayacağım.

Sorularınıza gelecek olursak; evet grafik bölümü içinde yetenek gerekiyor. Bu soruyla birkaç defa karşılaşmıştım. Ama herkes şurada yanılıyor sanırım. Grafik sadece bilgisayarda program bilmek,çoğu programı kullanabiliyor demek değil. Sizin için söylemiyorum. Genel anlamda bu böyle. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Kurs olayına gelecek olursak, bence gerekli. Ama bu hazır, ezber eğitim veren, ezber model ve ezber desenlerle yetenek sınavlarına öğrenci hazırlayan kurslar değilde, daha sanatsal bir ortamda çalışma yapan kursları tavsiye ederim. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz? Halk eğitim kursları hakkında da ne yazık ki bir bilgim yok.
Ne yazık ki diğer sorduğunuz bölümler hakkında da bir bilgim yok. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Başarılar dilerim. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 04-09-2010 #3
Merhaba. Bildiğim kadarıyla Ç.Ü bu sene yetenek yerine LYS puanı tercih etti. (çok saçma bir anlayış olduğunu belirtmeliyim) O yüzden puanlama ve giriş hakkında yardımcı olamayacağım.

Sorularınıza gelecek olursak; evet grafik bölümü içinde yetenek gerekiyor. Bu soruyla birkaç defa karşılaşmıştım. Ama herkes şurada yanılıyor sanırım. Grafik sadece bilgisayarda program bilmek,çoğu programı kullanabiliyor demek değil. Sizin için söylemiyorum. Genel anlamda bu böyle. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Kurs olayına gelecek olursak, bence gerekli. Ama bu hazır, ezber eğitim veren, ezber model ve ezber desenlerle yetenek sınavlarına öğrenci hazırlayan kurslar değilde, daha sanatsal bir ortamda çalışma yapan kursları tavsiye ederim. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz? Halk eğitim kursları hakkında da ne yazık ki bir bilgim yok.
Ne yazık ki diğer sorduğunuz bölümler hakkında da bir bilgim yok. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Başarılar dilerim. Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?
teşekkür ederim cevapladığınız için, saolun hakkımda başarı dileğiniz için Üniversite konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap