Ünlü Logolar ve Gizli Mesajları

Graficafe - Ünlü Logolar ve Gizli Mesajları Sponsorlu Bağlantılar Toblerone: (Çikolata Şirketi) Dünyanın dört bir yanında satılıyor. Pek çok insan mutlaka bu çikolatayı yemiştir. Ama pek çok insan bu logoda gizli figürü hiç farketmemiştir.Oysa iyice bakıldığında Alp ...

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 24-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Toblerone:(Çikolata Şirketi)
Dünyanın dört bir yanında satılıyor. Pek çok insan mutlaka bu çikolatayı yemiştir. Ama pek çok insan bu logoda gizli figürü hiç farketmemiştir.Oysa iyice bakıldığında Alp dağlarını simgeleyen resimde, bir ayı figürü görünüyor. Böylelikle ilk kez İsviçre'nin Bern kentinde üretilen bu çikolatanın kökenine işaret ediliyor. Bern kentinin simgesi de bir ayı figürü.

Fedex:(Kargo Şirketi)
Defalarca görmüş olabileceğiniz bir logo. Ama "E" ve "x" harfleri arasında oluşan oku gerçekten çok az kişi farkediyor.Şirket böylelikle çok "hızlı" teslimat yaptığı mesajını veriyor. Oku görmeden bile işareti algılayan beyin, insana bu hissi verdiği söyleniyor.

Yoga Australia:(Yoga Salonu)
İlk bakışta yoga yapan bir genç kız figürü görünüyor. Dikkatlice bakıldığında ise Avustralya haritası kolayca farkediliyor.Ama alttan geçen ok, iki anlam taşıyor. Birincisi, "Burada A'dan Z'ye herşeyi bulunuyor" mesajını taşıyıyor. İkincisi ok, gülümseyen bir yüz çağrışımı yapıp, müşteri memnuniyetinin sağlanacağı mesajını veriyor.

Lafayette:(Alışveriş Merkezi)
Fransa'nın başkenti Paris'in simgelerinden biri olan Lafayette alışveriş merkezinin logosunda kentin daha da ünlü simgesini görmek mümkün."tt" harflerinin oluşturduğu Eiffel Kulesi şekli dikkatlice bakınca görülebiliyor.

Amazon:(E-Tİcaret Sitesi)
İnternet üzerinden kitap satışıyla ünlenen amazon.com'un logosunda ilginç bir şey yok gibi.Ama alttan geçen ok, iki anlam taşıyor. Birincisi, "Burada A'dan Z'ye herşeyi bulunuyor" mesajını taşıyıyor. İkincisi ok, gülümseyen bir yüz çağrışımı yapıp, müşteri memnuniyetinin sağlanacağı mesajını veriyor.

Google 2008:
Dikkatlice bakıldığında logoda gizlice oluşan 2008'i görmek mümkün. Google 2008'de 10. yıldönümünü kutlamıştı.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel paylaşım
Birde hatalı yazmasaydın Ünlü Logolar ve Gizli Mesajları avusturalayada diyorum nerde ok delircem ben neden göremiyorum Ünlü Logolar ve Gizli Mesajları
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 24-06-2009 #3
nereyi yaznlış yazmışım ya anlamadım Ünlü Logolar ve Gizli Mesajları
Bu mesajdan alıntı yap
serpim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serpim(31)

Eğitimci / Tokat

Alt 24-06-2009 #4
Fedex'in logodaki ayrıntıyı daha önceden biliyordum.
Diğerlerini yeni gördüm.Onlar da ilginçmiş.

Paylaşım için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
yılmaznas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yılmaznas

Yrd. Grafiker / Şırnak

Alt 24-06-2009 #5
teşekkürler arkadaşım devamını bekleriz.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-06-2009 #6
Ali Emre paylaşim için teşekkür ederim...

logo bu olmalı... daha çok örnek var... sadece her trafımıza çok dikkatli bakmalıyız, içtiğimiz yediğimiz ürünlerde çok gizli mesajlar var:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2009 #7
süpper bi paylaşım. teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-06-2009 #8
Ali Emre paylaşim için teşekkür ederim...

logo bu olmalı... daha çok örnek var... sadece her trafımıza çok dikkatli bakmalıyız, içtiğimiz yediğimiz ürünlerde çok gizli mesajlar var:angel:
Haklısın Melisa Abla..Gerçekten yapılan logoların bi anlamı olmalı yoksa yapım aşaması bile insana eziyet çektiriyor
Bu mesajdan alıntı yap
ozgurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgurcan

Grafiker / Batman

Alt 14-07-2009 #9
güzel paylaşım teşekkur ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap