Upgrade veya yeni sistem

Donanım Rehberi - Upgrade veya yeni sistem ...

Upgrade veya yeni sistem
gia! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gia!

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Upgrade veya yeni sistem

Alt 02-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Epey bir önce edindiğim sistem yetersiz geliyor. Ama nedeni teknik yetersizlikten bambaşka da olabilir.

Acaba eski sistemi upgrade mi etsem, yoksa yeni bir sistem mi edinsem?

(Şu an PhotoShop7 (evet, 7) kullanıyorum ve onda bile inanılmaz kasıyor kimi zaman. Freehand kullanıyorum, onda da vektörel çizim çok katmanlı veya çok noktalı ise (fotoğraftan trace edilmiş ise vb.) direkt program uçuyor. Corel, InDesign, CS3 kullanmayı planlıyorum. Arada tabi oyun da oynanır.)

Eski: Celeron 2.00, 1GB RAM (SD galiba, bakamadımUpgrade veya yeni sistem ), GeForce4 MX 440

Uzun zamandır ne nedir bakmadığım için çift çekirdek bana pek bir şey ifade etmiyor ne yazık ki. Temel mantığını anlıyorum da, hızı nedir, cache'i nedir anlayamıyorum. Üstelik, şu an SD ram satılır mı, bu anakarta yeni grafik kartı uyar mı gibi soruların da yanıtlarını bilmiyorum.

Eğer, değmez bu sistemle uğraşmaya derseniz 900-1000 YTL civarı bir sistem önerebilir misiniz? (Sadece kasa)

Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
sistem, upgrade, veya, yeni