üste basma davası !

Illustrator - üste basma davası ! Sponsorlu Bağlantılar arkadaslar illustratorde extra 2 renk bir is var yazilarin zemini oymasini istemiyorum zemin üzerine basmasini istiyorum nereden oluyor bu ? print ayarlarinda siyahi oyma diye var overprint falan. ...

üste basma davası !
hayabusa.69 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayabusa.69

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

üste basma davası !

Alt 02-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar illustratorde extra 2 renk bir is var yazilarin zemini oymasini istemiyorum zemin üzerine basmasini istiyorum nereden oluyor bu ? print ayarlarinda siyahi oyma diye var overprint falan.
ama extra renklerde goremedim nereden oluyor print ayarinda ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaslar illustratorde extra 2 renk bir is var yazilarin zemini oymasini istemiyorum zemin üzerine basmasini istiyorum nereden oluyor bu ? print ayarlarinda siyahi oyma diye var overprint falan.
ama extra renklerde goremedim nereden oluyor print ayarinda ?
Hangi renk olursa olsun seçili iken attirubutes panelinden overprint fill/stroke seçeneğine tıklarsanız o rengin altı boşalmaz. Tabi viewden overprint viewi açmak gayet faydalı olacaktır. İllustrator sonuçları gayet iyi simule diyor. Zemini oymasın derken kirli bir gri renkle karşı karşıya kalabilirsiniz çünkü.

Bir de şunu eklemek faydalı olacaktır illustratorde bu özelliğe pek ihtiyaç yok aslında çünkü harmanlama blend modları da aynı işi gayet iyi görüyor. Özel bir durum yoksa onları da kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
hayabusa.69 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hayabusa.69

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 04-08-2010 #3
çok mersi.
Bu mesajdan alıntı yap