"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim

Graficafe - "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim Sponsorlu Bağlantılar “ÜSTELİK PANİKSİN ANNE…”:rofl: Dün gece sabaha karşı -hatta sabah- çok komik bir olay yaşadım. Aah gençlerin dünyası bir başka. Bazen ben de çocukluk yapmıyorum desem yalan olur. Gecenin ...

sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

“ÜSTELİK PANİKSİN ANNE…”:rofl:

Dün gece sabaha karşı -hatta sabah- çok komik bir olay yaşadım. Aah gençlerin dünyası bir başka. Bazen ben de çocukluk yapmıyorum desem yalan olur.
Gecenin sabaha yakın bölümünde biraz uykum gelmiş. Tam gözlerimi sıkı sıkı kapattım artık sızma aşamasındayım.
Kızım geldi yanıma “Uyuyor musun?”
“E müsaade edersen” dedim kızgınlıkla gözlerimi açmadan. Sanki o saate kadar uyumayışımda kızın bir suçu varmış gibi
“Yaa anne bi baksana Hayko Cepkin olmuşum been”
!!!!!!!
Bir anda beynim döndü. Uyku haliyle karışık Hayko Cepkin kimdi? Hadi kim olduğunu buldum. Kızıma ne olmuştu? Yüzü, gözü, bir anda saçı aman Allahım Hayko Cepkin! Dedim gözümün önünde belirdi. Fırladım ayağa. Hava aydınlanmak üzereydi ama yine de ortam loştu. Gözlüğümü taktım. (Depremde bile gözlüğümü bulamamıştım o kadar seriyim yani) Lambayı yaktım. Kızım karşımda bir gözü şiş saçları iki yanda hakikaten Hayko Cepkin bakışıyla önümde.
Bakakaldım yüzüne neler oluyor diye
Oldum olası sivrisinekler çok sever onu. Bir de alerjik cilt olunca bir tuhaf gözüküyor. Göz kapağına bir fındık yapışmış görüntüsü.:rofl: Kahkahalarla gülmeye başladım. O bana kızdı gülüyorsun diye ama ben kendimi tutamadım işte. Olduğu yerde bana söylendi söylendi sonra gitti.

“Yok insan bi vah vah der. Ne gülüyorsun komik mi? Ne biçim annesin canım?”"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim

Bu sefer ben ona kızdım. (Haklı aslında gülmemin ne alemi vardı ki) ama suçu sivrisineklere attım: “Sanki sivrisinekleri ben gönderdim gidin bu kızın gözünü şişirin dedim ne kızıyorsun.” Bu arada gün çoktan aydınlanmıştı tabii. Uyu uyuyabilirsen.

Benim gözüm öyle olsa ben de gülene kızardım. İncittim kızımı ama çok sevimliydi. Hele söylene söylene geri gitmesi “Üstelik Paniksin Anne!…”

Buradaki hepinizin Ablası olarak gülerken düşünelim dedim. Bu konudan ben ince bir ders çıkardım:
Aslında empati çok önemli. Kişinin kendisini karşısındakinin yerine koyması lazım. Hayat ta böyle; insan kendisine yapılmasını istemediği, hatta nefret ettiği bir şeyi başkalarına da yapmamalı. Abartıp tadını kaçırmamalı. Ahlak ın tarifini böyle yapmıştık ilkokuldayken biz.
Annem böyle davransa affetmezdim.

Bu arada kızımdan izin aldım (70 milyon demek hoşuma gidiyor.) 70 milyonla paylaşabilir miyim dedim. “Hadi paylaş bakalım” dedi. Daha da şişmiş gözüyle.

Neticede sabah paniğim baya komikti.(Hayko Cepkin’e ayıp olmasın ayrıca bir müzik kanalında söyleşisini izlemiştim çok aklı başında birisi - de annelik işte.) Paylaşmak istedim.

------------Alıntı değildir. Bu konuda geçen bütün olaylar ve kişiler gerçektir. Hatta sivrisinek bile hala canlıdır. Öğleye doğru da oğluma musallat olmuştu. Onu yakalarsak kedimize vereceğiz.--------------------
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne güzel anlatmışsınız."Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim O yaşlardaki kız çocuklarının hassasiyetini düşünürsek kızınız size bayağı kızmıştır."Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim

Bu içten yazı için teşekkürler "hepimizin ablası"."Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim
Bu mesajdan alıntı yap

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-06-2010 #3
Aslında çok kaprisli değildir. Gafil avlanmışım diye üzüldü. Arkadaşlarına da o anlatmış.:smile:
"hala gülüyor ya" diye kızgın kızgın dolaşıyor bu arada.

Ben Teşekkür Ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 17-06-2010 #4
çok hoş ya "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim teşekkürler paylaştığınız için "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim
Bu mesajdan alıntı yap

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-06-2010 #5
çok hoş ya "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim teşekkürler paylaştığınız için "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim
Ben Teşekkür Ederim. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 17-06-2010 #6
------------Alıntı değildir. Bu konuda geçen bütün olaylar ve kişiler gerçektir. Hatta sivrisinek bile hala canlıdır. Öğleye doğru da oğluma musallat olmuştu. Onu yakalarsak kedimize vereceğiz.--------------------
Öncelikle notunuza bayıldım:rofl::rofl:

Yazdıklarınızı okurken küçüklüğümün kötü anılarından biri canlandı gözümde.
Bende yanlış ilaç içmiştim, her yerim şişmişti, yaklaşık 1 saatte 2 katı genişlemiştim sanki...
Benimle 1-2 saat dalga geçtiler:
"-Ay sen ne tombiksin, amanda aman kilo mu aldın" gibi.
Sonrasında hastaneye götürdüler ve toplamda 12 tane iğne yedim, alerjim warmış. :S

Kızınızın neler hissettiğini çook iyi anlıyorum, inanın aradan kaç yıl geçerse geçsin unutmayacak, biraz sitemle gülümseyerek hatırlayacaktır.

Teşekkürler bizimle de paylaştığınız için.
(Kızınız duymasın, okurken bende çok eğlendim:smile"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim
Bu mesajdan alıntı yap

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-06-2010 #7
Öncelikle notunuza bayıldım:rofl::rofl:

Yazdıklarınızı okurken küçüklüğümün kötü anılarından biri canlandı gözümde.
Bende yanlış ilaç içmiştim, her yerim şişmişti, yaklaşık 1 saatte 2 katı genişlemiştim sanki...
Benimle 1-2 saat dalga geçtiler:
"-Ay sen ne tombiksin, amanda aman kilo mu aldın" gibi.
Sonrasında hastaneye götürdüler ve toplamda 12 tane iğne yedim, alerjim warmış. :S

Kızınızın neler hissettiğini çook iyi anlıyorum, inanın aradan kaç yıl geçerse geçsin unutmayacak, biraz sitemle gülümseyerek hatırlayacaktır.

Teşekkürler bizimle de paylaştığınız için.
(Kızınız duymasın, okurken bende çok eğlendim:smile"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim

Teşekkürler yorumunuz için bir daha aynı aksiliği yaşamazsınız dilerim.

Unutmaz o hamaktan ters dönüp düştüğünde de gülmüştüm. Hala söylenir bana. Ama bazen komik geliyor işte.
Bu mesajdan alıntı yap
harunirgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunirgin

Grafiker / Sakarya

Alt 17-06-2010 #8
çocuklukta olur hep zaten böyle komik, akla gelmeyecek şeyler.. bizi de güldürdünüz ama geçmiş olsun dileklerimizi de iletiyoruz tabi :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-06-2010 #9
çocuklukta olur hep zaten böyle komik, akla gelmeyecek şeyler.. bizi de güldürdünüz ama geçmiş olsun dileklerimizi de iletiyoruz tabi :rofl:
İyi dilekleriniz için Teşekkürler. Ne yapalım bazen küçüklere bir şeyler oluyor, bazen büyükler küçük aksilikler yaşıyor. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 18-06-2010 #10
Alıntı değildir. Bu konuda geçen bütün olaylar ve kişiler gerçektir. Hatta sivrisinek bile hala canlıdır. Öğleye doğru da oğluma musallat olmuştu. Onu yakalarsak kedimize vereceğiz.
:tongueout::smile::tongueout: Çok güzel bir not. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim Bayıldım doğrusu...

Benim de küçükken "Muammer" adında bir karasineğim vardı. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim Peşinden koşar koşar dururdum. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim İnanın ben yorulurdum, o yorulmak bilmezdi. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim Ve işin garip tarafı evden hiç kaçmazdı. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim Küçüklük ya işte!!! Ne zaman ortadan kaybolsa, "Muammeeeer, gel oğlum!" diye bağırırdım; bakardım ki Muammer'im odada dört dönüyoooo... "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelimD"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim O gün bugündür; nerede, ne zaman bir karasinek görsem; işte geldi benim "Muammer"im derim (tıpkı Şener Şen'in "Vecihi" tiplemesi gibi"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim). "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelimarty:"Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim1::rofl::wink:

Allah çocuklarınızı esirgesin. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim "Üstelik paniksin anne!" diyerek güldürürken düşündüren onları, Rabb'im başımızdan eksik etmesin. Amin. :angel:

Bu samimi paylaşımınızdan dolayı da teşekkür ederim. :angel: Bir anne olmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunun farkına bir kez daha vardım diyebilirim. Allah annelerimizi de başımızdan eksik etmesin. :angel: +REP. "Üstelik Paniksin Anne!...." Gülerken düşünelim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları