Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play

Edebiyat - Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play ...

child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 12-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Utangaç bir gecenin tam ortasında,
Baş başayım hayalinle.
Ağlıyor kaldırım taşları
Sen
"Yok"sun diye...
Yosun tutmuş duvar yalnızlıktan;
Sığınacak "kucak" arıyor!
Bense,
Dert ortağıyım gecenin...
Haykırıyorum yosun tutan duvara,
Ağlayan kaldırım taşına,
Ve en nihayetinde sana:
"ÜŞÜYORUM"...

Hani "gitmeseydin" diyorum?
Hani gitmeseydin de
Dökülmeseydi ruhum damla damla?
Yine baksaydın ya gözlerime,
Yine sarsaydın da "içlerimi"
Hasret bırakmasaydın ya sözlerine?!...
"He be sevgili"?...
Gitmeseydin..!?
Bak! Yoksun...
Yoksun ya hani,
İşte bu yüzden
"ÜŞÜYORUM"...

Eskidi artık benim "üşüyen" yanım!
Kokundan "zerre" yok şimdi tenimde...
Tenim suskun,
Gözlerim suskun "yokluğuna",
Yüreğim
Bir o kadar bitap "hırsızlığına";
Gittin ya hani;
Hani "sıcacık nefesimi" de aldın ya yanına;
İşte bu yüzden
"ÜŞÜYORUM"...

Yine "bu gece" var koynumda!
Yine çırılçıplağım...
Gece yine "dipdişi",
Yine huysuz,
Ve ateşli!..
Sarılıyorum ya sımsıkı
"İştesin;
Burada, avuçlarımdasın;
Mabedimdesin" diyorum ya hani...
Isınıyorum ya hani sevginden!
Ama sen yoksun ya hani;
"Gece"msin ya...
İşte bu yüzden
"ÜŞÜYORUM"...

"Ayla" şarkı söylüyordu!
Ve ben;
"Ay"la valsteyim.
Hani üç yıldızımız vardı;
İki'si gecenin sesinde,
Bir'i "bir" olan yüreğimizde...
Hani yüreğimizin sesiydi;
Hani ritim tutardı "Ayla",
Hani ritim tutardı "Ay"la,
Hani?
"He be sevgili"?...
Hani nerede?
Bak şimdi yıldız var,
Ama "Ayla" yok!
İşte bu yüzden
"ÜŞÜYORUM"...

Daha az önce buradaydın,
Buralardaydın!?
Hani "gülümsüyordum" ya ağaca,
Selam "çakıyordum" ya buluta,
İşte oradaydın!
Oralardaydın!?
Yaklaştım,
"Dur" dedin hani!
Evet;
Bu sendin...
Şükürler olsun;
"Var"dın...
Peki öyleyse..!?
Öyleyse ben?
Yoksa sen "var"dın da
Ben mi "yok"tum ki?
"He be sevgili"?...
Ben bu yüzden mi
"ÜŞÜYORUM"..!?

___(BİR UMUT DİZELERİ)___

Şiir: child_play
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_playYine duygu yüklü, yine içli bir şiir daha Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play. Laf kalabalığı yapmayacağımÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play. Gönlüne... eline sağlık Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play.
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 12-03-2010 #3
Teşekkür ederim Özgül. Yüreğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 12-03-2010 #4
Kalemine gönlüne sağlık....
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2010 #5
kendı genclıgımı goruyorum senın sıırlerınde yaa (sımdı yaslandım tabıÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play)
duygularınız kadar onemlı oluyor kullandıgınız noktalama ısaretlerı oyle degıl mı? nokta mı koysam, unlem mı, yooksa soru ısaretı mı hangısı daha ıyı yansıtır soyledıgımı dıye dusunmussunuzdur yazarken... sadece buraya yazımınız degıl kagıttakılerde boyledır emınım Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
(bu arada yazdıgın kısının adı Ayla olabılırmıÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
yuregıne sağlık, buyuk bı zewkle takıp edıyorum sıırlerını...
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 13-03-2010 #6
Kalemine gönlüne sağlık....
Teşekkürler Erkal COŞKUN. Sizin de yüreğinize, yorumunuza sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 13-03-2010 #7
kendı genclıgımı goruyorum senın sıırlerınde yaa (sımdı yaslandım tabıÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play)
duygularınız kadar onemlı oluyor kullandıgınız noktalama ısaretlerı oyle degıl mı? nokta mı koysam, unlem mı, yooksa soru ısaretı mı hangısı daha ıyı yansıtır soyledıgımı dıye dusunmussunuzdur yazarken... sadece buraya yazımınız degıl kagıttakılerde boyledır emınım Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
(bu arada yazdıgın kısının adı Ayla olabılırmıÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
Oyy! Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play Canım kurbiş. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play Yaşlı halin buysa, seni gençken düşünemiyorum. :giggle:

Aslına bakarsan, kağıt üzerinde de noktalama işaretlerine ve kullandığım Türkçe'ye dikkat etmeye çalışırım. Ama sorunun cevabı: Hayır. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play Yani bu kağıtların üzerinde noktalama işaretlerinin çoğu yok. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play Çünkü bunlar sadece "o anki duygularla bir kağıt parçası/parçaları üzerine gelişigüzel karalanmış" ve arşive kaldırılmış (arşivden kasıt, sağa sola atılmış :giggleÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play şiirler. Buldukça paylaşıyorum. :giggle:

Bu arada; bu şiirimde çok (hatta aşırı :giggleÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play noktalama işareti kullanmışım, sen söyleyince dikkatimi çekti Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play Ama senin de dediğin gibi; duyguları, vurguları, duraklamaları, vs... en iyi şekilde yansıtabilmek adına; buraya geçirirken o amaçla kullanıyorum. Tabii ki okumak yerine "dinlemek", o duyguları en iyi şekilde yansıtır, bu bir gerçek. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play

Şiirleri yazdığım kişi Ayla değil. :giggle: :bigsmile: Bkz.:

"Ayla" şarkı söylüyordu! -----> Buradaki "Ayla", hayali bir varlıktır (bayan, kız).
Ve ben;
"Ay"la valsteyim. -----> Bildiğimiz "Ay" :giggle: Birlikte kullanıldığı ek ile, sadece kelime oyunu amaçlıdır.
...
Hani ritim tutardı "Ayla" -----> Yine o hayali varlık. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
Hani ritim tutardı "Ay"la, -----> Yine o kelime oyunu. :giggle:
Hani?
"He be sevgili"?...
Hani nerede?
Bak şimdi yıldız var, -----> Burada geçen yıldız ile bağlantılı olarak (yıldız var) aşağıdaki ayla (*)
Ama "Ayla" yok! -----> "Ayla" (yıldız ile bağlantılı anlamıyla kullandığım): (*)Ay'ın ve bazı yıldızların dolayındaki ışık çevresi, ay ağılı, ayevi, hale. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play

Senin de yüreğine sağlık canım kurbiş. :smile: Teşekkür ederim ilgin ve beğenin için. :angel: (Ayrıca merak dolu soruların için :giggle: Çok tatlısın :giggleÜşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
Bu mesajdan alıntı yap
N.design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N.design(32)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-03-2010 #8
Gönlünden geçenleri, yazıya ulaştırmışsın. Yüreğine sağlık..!
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 13-03-2010 #9
Gönlünden geçenleri, yazıya ulaştırmışsın. Yüreğine sağlık..!
Teşekkür ederim Burak, senin de yüreğine sağlık. Üşüyorum... (Kendi şiirimdir) child_play
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 13-03-2010 #10
Bu yoruma verdiğim cevapta (7. mesaj) ne kadar çok "smiley" kullanmışım. :surprised: Her yer gülücük dolmuş. :rofl: :giggle:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları