Uyku modunda

Graficafe - Uyku modunda ...

Uyku modunda
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Uyku modunda

Alt 01-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesleğe ilk başladığım yıllarda bir ustam vardı.

Kendisinden örnek almamı istediği hareketler
haricinde birde kendisinden örnek almamamı istediği hareketler vardı.

Komutları ezberleme.
Hiç unutmam baskı atölyesinden ustabaşı işi getirmiş işte bazı yanlışlar var. Meslekte 10 yılı devirmiş usta inceleme yapıyor. İçindende mırıldanıyor 'control z' 'control z' 'neden düzelmiyor bu.' etraftakilerin şakın bakışları sonucunda kendine geliyor. Biz kopuyoruz....

Uykusuz kalma.
Yine birgün gecenin ilerleyen saatlerinde usta klavye ve monitör sarmaş dolaş. evden arıyorlar. telefonu baş ucuna götürüyoruz. 'C:30 M:20 Y:10 K:0' telefonun öbur ucundan '.... senmisin genemi uyudun bilgisayarın başında' biz kopuyoruz.

Panik yok işler yetişir.
Her zaman gelen iş büyük bir hasasiyetle incelenir hazırlanır bitirilip verilecek. Usta bir yerde hata görmüş düzeltmesi lazım. Atölyenin bir ucundan öbür ucuna ışınlanmış. yetişmek ne mümkün...

Reklamcılık bizim mesleğimiz
Ustamla televizyon seyrediyoruz. Reklamlar geldi zap yaptırmıyor sonuna kadar izler notlar alır. Not aldığı ve odaklandığı bir reklamı izlerken birden yerinden fırladı. 'Ben şu resmi oraya taşımıştım. Ne oldu bilgisayar mı kapandı' ben kopuyorum.

Özel hayatına zaman ayırmayı bil.
Usta gene harıl harıl çalışıyor. Öğle yemeği gelmiş 'usta öğle yemeği geldi' 'geliyorum' yemek yenir biz masalara otururuz. Yemekhaneci eve gitmeye yakın. '.....usta ben çıkıyorum. yemeğini yiyecekmisin' 'öğlen oldu mu'....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 01-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
okurken çok keyif aldım.
mesleğine aşık bir ustayla çalışmanız büyük bir şans olmuş ilk yıllarınızda.
bizlerin üzerinde emekleri olan, bilgilerini paylaşan ustalarımızın hakkını ödeyemeyiz.
Bu mesajdan alıntı yap
baygolge42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baygolge42(32)

Grafiker / Konya

Alt 01-06-2008 #3
valla bende cok buyuk keyif aldım,fakat cokta imrendim.keske benimde yanımda boyle bir ustam olsaydıda onunla ovunseydim ama ne yazıkki olmadı,bundan sonrada olmayacak.
Bu mesajdan alıntı yap
RoHaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RoHaN

Grafiker / Siirt

Alt 01-06-2008 #4
Okurken inanınki çok duygulandım. Benimde bu meslekte çok ustalarım oldu. İnanın ki hiçbiri bize meslek inceliklerini öğretmedi. Kendi çabalarımızla bir yerlere gelmeye çalıştık. Zaman geçtikçe yeni insanlarla tanıştık ve bilgilerimizi arttırdık.

Bu güzel ve eşsiz yazınız için öncelikle sizi kutluyorum. İş Hayatınızda üstün başarılar diliyorum.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-06-2008 #5
Benim böyle bir ustam olmadı, olsaydı onun gibi olmaya razıydım...
Bu mesajdan alıntı yap
Selimsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selimsel

Grafiker / Bursa

Alt 02-06-2008 #6
Uyku modunda çok guzel bır yazı ya... benım ustam da 5 parmagını acar ve yuzunun uzerınde gezdırerek "Selim bu gece de iş var" derdı.. e çalışırdık:P

bu işi seviyorum. Mesaileriyle!
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-06-2008 #7
okurken cok hosuma gitti. Sagol yazi icin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
komutları ezberleme, mesleğe ilk başladığım, modunda, reklamcılık mesleğimiz, reklamı izlerken birden, uyku, uykusuz kalma, Özel hayatına zaman