uyuşturucu afişi

Afiş Tasarımı - uyuşturucu afişi ...

uyuşturucu afişi
pscolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pscolog

Grafiker / Bursa

uyuşturucu afişi

Alt 27-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

kurs ödevi için böyle bir çalışma yaptım yorumlarınızı bekliyorum
uyuşturucu afişi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Smoke6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smoke6

Grafiker / İstanbul

Alt 27-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bendemi sorun var yoksa resmimi yükleyememişsin ?
Bu mesajdan alıntı yap

pscolog

Grafiker / Bursa

Alt 27-12-2007 #3
biraz geç açılıyor ama açılıyor sanırım sunucuda sorun var
Bu mesajdan alıntı yap
grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 27-12-2007 #4
temiz bir sayfa ise metin keşke. görüntüleride onun parelelinde bişeyler yapsaymış daha mı iyi olurdu ki sanki. böyle kanlı manlı hoşuma gitmedi. bizde hep şu yanılgı vardır hani, çevre konulu bi resim . afiş, fotoğraf vb. ....yarışması olur herkes kirlilikle ilgili bişeyler yapar. ama güzel şeylerde çevreyle ilgili olabilir. bu da öyle bence güzel görüntülerle de anlatılabilir bence
Bu mesajdan alıntı yap
onurgozay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurgozay

Grafiker / İzmir

Alt 27-12-2007 #5
temiz bir sayfa ise metin keşke. görüntüleride onun parelelinde bişeyler yapsaymış daha mı iyi olurdu ki sanki. böyle kanlı manlı hoşuma gitmedi. bizde hep şu yanılgı vardır hani, çevre konulu bi resim . afiş, fotoğraf vb. ....yarışması olur herkes kirlilikle ilgili bişeyler yapar. ama güzel şeylerde çevreyle ilgili olabilir. bu da öyle bence güzel görüntülerle de anlatılabilir bence
uyuşturucuyu güzel nasıl anlatabiliriz dedim bi anda.. doğru.. temiz bi sayfa açılacaksa açıldığında ne olduğunu göstermesi gerekiyordu.. ama o zaman açılan sayfa eskiyi açılacak sayfa yeniyi çağrıştıracak.. o da iki sayfa yapacak e onuda altamı alcak .. yani bu kanlının altında sööle hafif bi bulut güneş ,kuş,böcek, tam kıvrımada sloganmı gelmeli..demektewnde kendimi alamadım değil hani...:cool1:
Bu mesajdan alıntı yap
kerrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kerrigan

Hiç Biri / Muğla

Alt 27-12-2007 #6
kurs ödevinin konusu tam olarak nedir? konu fikir verebilir...
  • uyuşturucu kötüdür
  • uyuşturucu kullanmak kötüdür
  • uyuşturucu kullanmayın
  • uyuşturucuyu bırakın
  • uzak durun, uyuşturucusuz sağlıklı yaşam
vb.

Bence konu neyse ona uygun yaratıcı bir afiş olmalıymış. Öncesi-sonrası ve kişinin beynine vurmadan gözüne vuran afişler bence pek etkin olmuyor. Kaldı ki konu ödev olunca işe yaramayacağını düşünsek bile yaratıcı bulunacak bir afiş yapmak daha doğru olurmuş bence... sol tarafta temiz ciğer, sağda kirlisi... altta da "sigarayı bırakın" yazısı... bu da aynı hesap...
Bu mesajdan alıntı yap

pscolog

Grafiker / Bursa

Alt 28-12-2007 #7
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim fakat
1 ödevin konusu yok bu benim hayal gücüm
2 arkaplan konusunda size katılıyorum diyemem ,
arkaplana söylediğiniz gibi sağlıklı yaşamı veya temiz hayatı simgeleyen resimler koydum ancak benim düşündüğüm tasarı ile pekişmedi ön tarafta karanlık bir dünya tamam arka plana bulutlu kuşlar böcekler filan benim düşüncemce o kadarda manalı olamazdı şöyle düşünülürse uyuşturucu kullanan kişi temiz hava alamaz hayatında kuşlar böcekler olamaz , olasaydı tamam ama öyle bir kural veya kuram yok
Bir başka konu daha öncede böyle yorumlar almıştım hani klasik karanlık kanlı canlı resimler anlatılmak istenenden uzaklaştırır denilmişti ama bakıyorum yorumlara hep aynı şey arka plan temiz doğa kuşlar böcekler olmalı bencede klasik olan bu yaptığım afişi övmüyorum daha yolun çok başında bir grafiker adayıyım yorumlarınızı değerlendiriyorum ama bakıyorum hep aynı noktalar üzerinde duruluyor ve bana pek mantıklı gelmiyor.

yorumlarınız için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2007 #8
bence görseli değiştir o göbekteki kıllar çok itici.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-12-2007 #9
komple degistirmelisin. siringa kullanacaksan farkli bir kompozisyon yaratmalisin... igrenç göründü bana ve igrenclikten, mesaji bile anlamadim.... uyuşturucu afişi
Bu mesajdan alıntı yap
seruvenist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seruvenist

Grafiker / Konya

Alt 28-12-2007 #10
bence o resimdeki hale gelen bir insan anca öteki dünyaya temiz sayfa açaruyuşturucu afişi bu tip bir ödevde bizden istemişlerdi, benim görüşüm kullanırsan böyle olursun demek yerine kullanmazsan şöyle olursun demeli. çünkü zaten kullanan adam durumun nasıl göründüğünün bilincindedir. onun için o adama kullanmadığın zaman nasıl bir hayat seni bekliyor karesini göstermeli. bilmem anlatabildimmi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
uyuturucu, afii