Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı

Afiş Tasarımı - Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı ...

Okaymezi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Okaymezi

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 29-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konuda biraz acemiyim, kitabın tanıtım noktasında "kurum içleri ve gazeteler de yayınlanacak" ufak bir afiş tasarladım.
Yorumlarınızı bekliyorum. Eleştirilerinize göre daha geliştirip, zenginleştireceğim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mervesen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mervesen

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 30-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Mrb.Ben grafik öğrencisiyim.Kitap okumanın önemi ile ilgili afiş hazırlamam lazım.Ama nasıl yapsam bilemedim.düşüncelerinizi alabilirmiyim Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
ftmtkl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ftmtkl

Grafiker / İstanbul

Alt 01-12-2011 #3
evet çalışmanın renklerini çok sevdim takımımın rengi fakat bence birbirini boğmuş gibi çünkü hepsini siyah zeminde çalışmışsın bence renkleri birbirine uyumlu olarak farklı yapmalısın ve yine bence kitap kapak çalışmasını tekrar düzenlemelisin hem renklendirmesi olsun hem kullanılan fotoğraf daha dikkat çekici olmalı insanların içinde merak uyandıracak ilgisini çekecek uyuşturucu konusuna daha yakın fotoğraflardan biri olabilir bence emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

Okaymezi

Alt 02-12-2011 #4
Mrb.Ben grafik öğrencisiyim.Kitap okumanın önemi ile ilgili afiş hazırlamam lazım.Ama nasıl yapsam bilemedim.düşüncelerinizi alabilirmiyim Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı
Merhaba,
Kitap okumanın önemi ile ilgili bir afişte aklıma ilk olarak, kişisel gelişim geliyor. Kitap okuyan kişinin sorguladığı, düşündüğünü ifade edebilirsin.
"Okudukça, Özgürleşirsin" gibi bir başlık olabilir. Dediğim gibi bende yeni yeni yapıyorum, o yüzden yardımcı olamadıysam kusuruma bakma Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap

Okaymezi

Alt 02-12-2011 #5
evet çalışmanın renklerini çok sevdim takımımın rengi fakat bence birbirini boğmuş gibi çünkü hepsini siyah zeminde çalışmışsın bence renkleri birbirine uyumlu olarak farklı yapmalısın ve yine bence kitap kapak çalışmasını tekrar düzenlemelisin hem renklendirmesi olsun hem kullanılan fotoğraf daha dikkat çekici olmalı insanların içinde merak uyandıracak ilgisini çekecek uyuşturucu konusuna daha yakın fotoğraflardan biri olabilir bence emeğine sağlık
Öncelikle ilgine teşekkür ederim. Kitap kapağının seçimi elin durdurma noktasında oldu ve farklı renklerin kullanılması, hayatın ne kadar renkli olduğunu simgelemek amacındaydı.
Bu sebeple de kitapın dışarısında kalan yerlere başka renkler kullansaydım, kitabın öne çıkmasını engellerim gibi geldi. Bu yüzden de siyah beyaz kullanmayı tercih ettim.
Uyuşturucu konusu özellikle kısıtlı bir konu. Örneğin bir uyuşturucu madde yada eroin vs. gibi maddelerin tasarımda kullanılması bir yandan da teşvik içeriyor. Bu yüzden de onu koymayı tercih etmedik. Birçok uyuşturucu çalışmasını da incelediğimiz de ise, nasıl anlatırım bilemiyorum ama, insanın içini buruklaştıran bir ifade yer alıyor.
Biz kitabımızda, uyuşturucu kullananlardan ziyade, kullanmayanların, uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı nasıl bir tavır geliştirmesi gerektiğini dillendirmeye çalıştık.
Şuanda bir afiş tasarımımız daha var, bu sokaklara yapacağımız bir afiştir.
Hayatın içerisinden seçtiğimiz ve kendi çektiğimiz güzel fotoğrafları, Flu'laştırarak, "Uyuşturucu Kullanmayın, Yaşamı Bulanıklaştırmayın" sloganıyla kullanacağız. Bu daha hoş olacak gibi duruyor Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
erkansardag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erkansardag

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 07-12-2011 #6
insan hakları afiş calışması yapacagım yardımcı olurmusunuz_?
Bu mesajdan alıntı yap
fartim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fartim

Webmaster / Ankara

Alt 07-12-2011 #7
tasarım güzel ama siyah renk iç karartmış gibi olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
Be_Born_Boss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Be_Born_Boss

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 08-12-2011 #8
Bence ya yukarıdaki yazıları at kitabı buyult aynı yazılar kitaptada var pek okumadım sanırım kitabın adıydı o yada kitabı kucul yazıyı geliştirip daha rahat okunabilmesini ve dikkat çekmesini sağla Uyuşturucuya Hayır - Kitap Afiş Tasarımı bende öğrenciyim söylediklerim beğenilmeyebilir fakat fikrimi söyledim çalışmalarının devamını dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
Eloxatin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Eloxatin(23)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 08-12-2011 #9
Çok Güzel Olmus.Renkleri sevdim.
Bu mesajdan alıntı yap
murat`aLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

murat`aLi

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2011 #10
Kişisel olarak başarılı buldugum bir çalışma