V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ?

3D Studio Max - V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ? ...

Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar çalışmayı 8 saat'de yapabildim, Akşam 20:02da başladım, Gece 04:00'de bitti, bu işde 15 günlük biri olarak, çalışmada mutlaka eksiklikler görmediğim detaylar var, yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

8 yıldır ajanslarda freehand, Phtoshop kullanarak Grafikerlik yapıyorum 3d Modelleme işine 20 gün önce girdim ama Bu Max hastalık yarattı bende arkadaşlar V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ? doğru yönde ilerlemek için, yorum yapın, eleştiri yapın lütfen .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
afedersin ama birşey sormam gerek bu bir silah mı yoksa jilet mac 3 turbo başımı..?V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ?
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #3
hehe tetiği görmesem bende sorabilirdim bunu V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ?
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #4
söylediklerinizden bişey anlayamadım ? silahın orjinal hali göründüğü gibidir, sen traş bıçağına benzetiyorsan, 2 şey önericem sana, 1. silah üreticileriyle konuş 2. çevremizdeki diğer nesnelerede dikkat et V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ? nie aklına ilk gelen jilet oldu onu anlıyamadım ama yorumun için tşk.

sizden ricam program hakkında detaylı bilgisi olan 3d max uzmanlarını bekliyorum,

1. ışık doğru yerden verilmişmi ?
2. gölge nerden verilecek ?
3. yansıma ayarları nasıl olucak ?
4. nesneyi neyin üzerinde sunmam gerekir vs . bilgiler aranıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
gokpasaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokpasaa

Grafiker / Ankara

Alt 27-04-2009 #5
2. gölge nerden verilecek ?
3. yansıma ayarları nasıl olucak ?
4. nesneyi neyin üzerinde sunmam gerekir vs . bilgiler aranıyor.

1. ışık tam anlamıyla nerden verilmiş bunu anlamak zor çünkü alttan bi zamin yok. yaptığın model max uzayında uçuyo şuan ama sanırım üstten sağdan biyerden vermişsin ışığı.

2. gölgeyi zeten kullandığın ışık kaynağı kendi oluşturuyor ama dediğim gibi altta beyaz az yansımalı bi zemin kullanman faydalı (örnek bi render paylaşırdım ama resim yüklemeyi hala beceremiyorum öle bi özrüm var)

3. yansımayı kendin ayarlıcaksın max uzayında gerçek görüntü sağlayabilecek renderlar elde edebilirsin ama görsel olarak gerçek hayatta olan yansımalarını hayal et. deneyerek doğru yansımayı elde edebilirsin.

4. zeminide daha önce dediğim gibi beyaz ve az yansımalı bi yüzeyde alırsan, daha tatmin edici sonuçlar alabilirsin.

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 27-04-2009 #6
Silahlardan çok fazla anlamam ama modelleme yeni başlayan biri için fena değil, sadece ışıklandırma ve kaplamada sorun var. Keşke arka plan kullanarak render alsaymışsınız, model daha ön plana çıkar ve boyutlarında ve gölgelerinde kayıp olmazdı. Ayrıca silahın komplesinde tek bir kaplama kullanmanız, ayrıntıların kaybolmasına sebep olmuş.
15 günlük bir kullanıcı için bu hatalar gayet normal.
Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
mimarburak2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mimarburak2

Hiç Biri / İstanbul

cevap

Alt 27-04-2009 #7
arkadaşlara katılıyorum neye benzedigi belli degil
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #8
İkili tartışma yaratıcak mesajlar kaldırılmıştır. Lütfen site içerisinde grafik tasarım ile ilgili yorumlarda bulununuz. Tartışma yaratıcak mesajlardan lütfen uzak durunuz.
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #9
2. Gölge nerden verilecek ?
3. Yansıma ayarları nasıl olucak ?
4. Nesneyi neyin üzerinde sunmam gerekir vs . Bilgiler aranıyor.

1. ışık tam anlamıyla nerden verilmiş bunu anlamak zor çünkü alttan bi zamin yok. Yaptığın model max uzayında uçuyo şuan ama sanırım üstten sağdan biyerden vermişsin ışığı.

2. Gölgeyi zeten kullandığın ışık kaynağı kendi oluşturuyor ama dediğim gibi altta beyaz az yansımalı bi zemin kullanman faydalı (örnek bi render paylaşırdım ama resim yüklemeyi hala beceremiyorum öle bi özrüm var)

3. Yansımayı kendin ayarlıcaksın max uzayında gerçek görüntü sağlayabilecek renderlar elde edebilirsin ama görsel olarak gerçek hayatta olan yansımalarını hayal et. Deneyerek doğru yansımayı elde edebilirsin.

4. Zeminide daha önce dediğim gibi beyaz ve az yansımalı bi yüzeyde alırsan, daha tatmin edici sonuçlar alabilirsin.

Kolay gelsin
bu işe başladığım ilk günlerimde her açtığın konuya verdiğin engin bilgiler ve yorumlarınla beni yanlız bırakmadığın için tşk arkadaşım,

inan bana çok faydalı oluyorsun,

arkadaşlara katılıyorum neye benzedigi belli degil
tşk nasıl yapılmalıydı ? Ne önerirdiniz ?

silahlardan çok fazla anlamam ama modelleme yeni başlayan biri için fena değil, sadece ışıklandırma ve kaplamada sorun var. Keşke arka plan kullanarak render alsaymışsınız, model daha ön plana çıkar ve boyutlarında ve gölgelerinde kayıp olmazdı. Ayrıca silahın komplesinde tek bir kaplama kullanmanız, ayrıntıların kaybolmasına sebep olmuş.
15 günlük bir kullanıcı için bu hatalar gayet normal.
Başarılar...
teşekkürler mustafa küçük anlatmaya çalıştığım buydu

ben kimsenin eleştirisine kızmıyorum, zaten buna hakkım yok, fakat traş bıçağına benzetmesi yapılacağına, neden buna benzettiğini söyleseydi yapıcı, yönlendirici bir eleştiri, yorum olurdu, eksikleri tamamlaya biliriz, nie insanlar eleştiri dendiği zaman, alaycı ve karalayıcı durumla karıştırıyor, bir eleştiri 1 kitaba bedeldir, 8 yıldır, bu şekilde çalışıyorum ve sizler sayesinde freehand , photosop, öğrendim, eleştiri önemlidir fakat eleştirinin ne olduğunu bilin arkadaşlar,bunun dışındakiler bizi geriye götürür...
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #10
gookhan82 Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:
Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki V-ray - 3dsmax - photoshop cs2 amatör çalışmam eleştiriye gelin ? butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları