Vahşi Batı

3D Studio Max - Vahşi Batı ...

Vahşi Batı
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Vahşi Batı

Alt 08-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Uzun zamandır aklımda olan bir çalışmaydı, boş zaman yakalamışken yapayım dedim. Vahşi batının atfoserini çalışmaya yansıttım, umarım beğenirsiniz.
İyi seyirler...

3Ds Max + Vray
Render Süresi : 12 dk
Kullanılan Işıklar : 1 adet vraysun

Vahşi Batı

Vahşi Batı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratdirim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratdirim

Grafiker / İzmir

Alt 08-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhabalar.
çalışmanız güzel. ben böyle bi şeyi yapamam zaten yeniyim bu konuda.
ama renderiniz bana 3b çalımadan ziyade guaj çalışmalar olur böyle.... onları anımsattı. ışık, derinlik hissi yok gibi. bana öyle geldi en azından...
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 08-10-2009 #3
merhabalar.
çalışmanız güzel. ben böyle bi şeyi yapamam zaten yeniyim bu konuda.
ama renderiniz bana 3b çalımadan ziyade guaj çalışmalar olur böyle.... onları anımsattı. ışık, derinlik hissi yok gibi. bana öyle geldi en azından...
Teşekkürler
Bu çalışmadaki amacımı dile getirmişsiniz zatenVahşi Batı Bu çalışmanın boyutlu görünmesinden çok elle yapılmış bir resim gibi gözükmesini istedim. Render ve ışıkların açısını ona göre ayarladım. Zaten özellikle vraysun dışında da ışık kullanmadım.
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2009 #4
elinize sağlık.. genel görüntü hoş olmuş..

muratdirim'e katılmakla beraber, kaplamaların da elden geçmesi gerektiğini düşünüyorum.. çatı kaplaması, bar kapısı kaplaması, tahta kolruk (!) kapaması ve yer kaplaması çok göze batıyo.. kamera açısı da pek hoşuma gitmedi..

ama çalışmaya baktığımda çok keyif verici bi duruşu var bence.. elinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 08-10-2009 #5
Güzel bir atmosfer çatı ve arkadaki gökyüzü çok hoş bir görünüm sağlamış ama hotel yazısından aşağıya baktığımda her yerde ahşap bir doku olduğu için bir boğukluk olmuş bence bazı kısımlarda derinlik kazandırılsaydı gölge ışık kullanılarak ahşap olan kısımlardaki geçiş ve objelerin ayrımı daha iyi sağlanabilirmiydi sadece kendi şahsi fikrim Vahşi Batı

Emeğine sağlık bu şekildede hoş bir görünümü var tebrik ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
splendors isimli Üye şimdilik offline konumundadır

splendors

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 09-10-2009 #6
daha fazla özenerek yapmalısın.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2009 #7
Çok beğendim; ellerine sağlık. Tek ışık olayı mantıklı olmuş düşününce ama gökyüzü ile üst balkonun gölgelerine bakınca çelişki yaşanıyor. Sloon için birşey demeyeceğim; sen yazdıysan; özellikle "saloon" değildir diye düşünüyorum. Hiç durmaması gerektiğine inandığım insanlardansın.
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 09-10-2009 #8
Çok beğendim; ellerine sağlık. Tek ışık olayı mantıklı olmuş düşününce ama gökyüzü ile üst balkonun gölgelerine bakınca çelişki yaşanıyor. Sloon için birşey demeyeceğim; sen yazdıysan; özellikle "saloon" değildir diye düşünüyorum. Hiç durmaması gerektiğine inandığım insanlardansın.
Evet Deniz malesef ben yazdım o sloon yazısını:utann:, buraya ekledikden sonra farkettim. Doğrusu senin dediğin gibi saloon olacak tabikide Vahşi Batı
Hiç durmuyorum emin ol, ama bu tür serbest çalışmalar yapmaya fırsat bırakmıyorlar, fırsat buluncada böyle sabırsız ve aceleci davranıyorum, tam istediğim gibi olmuyor malesef
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 29-10-2009 #9
İlk render benimde pek içime sinmemişti, bu çalışmanın üstünde biraz daha durup, 3d bir modellemeden çok karpostal tadında bir görünüm elde etmeye çalıştım.

Vahşi Batı
Bu mesajdan alıntı yap
arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2009 #10
bu çok daha güzel olmuş.. elinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları