Valör renk kullanımı [yardım]

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Valör renk kullanımı [yardım] Sponsorlu Bağlantılar Merhaba. Afiş hazırlıyorum arka plan sarı nın valör u olması gerekiyomuş. Araştırdım "valör" un ne olduğunu fakat photoshopda nasıl kullanacağım hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz?...

antic0de isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antic0de

Webmaster / Bursa

Alt 17-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba. Afiş hazırlıyorum arka plan sarı nın valör u olması gerekiyomuş. Araştırdım "valör" un ne olduğunu fakat photoshopda nasıl kullanacağım hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emelbozan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emelbozan(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşım.. Valör yanlış bilmiyorsam rengin açıklık yada koyuluk değeridir. Bunuda photoshopta color pickerda sarının değerini %100 değilde daha düşük girerek uygulayabilirsin.. Umarım doğrudur ve yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #3
Benim bildiğim kadarıyla da rengin en koyu ve en açık hali diye biliyorum:S
Bu mesajdan alıntı yap
antic0de isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antic0de

Webmaster / Bursa

Alt 17-03-2010 #4
yanlış biliyosun kardeş. dediğin gibi koyu-açıklık farkı ama bir rengin en koyusundan açığına kadar aynı sayfada derecelenmesi gibi bişey .d
Bu mesajdan alıntı yap