vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda

Visual basic , Delphi , C , C++ - vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda ...

güneş gün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 21-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar benim acilen vb 6 öğrenmem lazım okul açılıyor ve ben hala o dersime çalışamadım öğrenmeliyim ki dersi geçeyim tek ders yüzünden dönem uzatmak istemiyorum.. vb 6 öğrenebilmek için nerden başlamalıyım lütfen yardımcı olursanız sevinirim... ben henüz nerden başlayacağımı bile bilmiyorum bi e kitap indirdim ve ondan başladım ama sanırım yeterli olmayacak ne yapmalıyım sizce...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Alt 06-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda olurmu hiç öyle kursa falan git temelini sağlam oluştur.
Bu mesajdan alıntı yap
OsmanGultepe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OsmanGultepe

Bilg. Teknikeri / Yozgat

Alt 15-10-2008 #3
vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda Vb mantık dilidir tabiri caize yani düşündüğünü kodlama yaparak rahaca yazabileceğin ve programcıların ilk başladığı dildir zaten adıda Visual Basic vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda

bu dili öğrenmeniçin kursa flan gitme vbasicmaster.com veya buna benzer milyarlarca site veya forum var. Ordan örnek kodlar indir(profesyonel kodlara bakma hmen) orda neler yapmışlar nasıl bir örnek çıkartmışlar kodları incele...

Birde kendi kafandan bir proje düşün mesela hesap tutan bir program veya resim üstüne yazı yazdıran program sonra bu projene göre araştırmalar yap eğer gerçekten bu dili öğrenemk istersen öğrenirsin ama sadece mecburum öğrenmeliyim dersen Bildiğin dili de unutursun.

Bakma ben Programcı değilim 7 senedir bilgisayar bölümünü okuyorum.

benim görüşüm "sen gözünde bu dili çok büyütmüşsün"
Bu mesajdan alıntı yap

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 08-11-2008 #4
vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda Vb mantık dilidir tabiri caize yani düşündüğünü kodlama yaparak rahaca yazabileceğin ve programcıların ilk başladığı dildir zaten adıda Visual Basic vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda

bu dili öğrenmeniçin kursa flan gitme vbasicmaster.com veya buna benzer milyarlarca site veya forum var. Ordan örnek kodlar indir(profesyonel kodlara bakma hmen) orda neler yapmışlar nasıl bir örnek çıkartmışlar kodları incele...

Birde kendi kafandan bir proje düşün mesela hesap tutan bir program veya resim üstüne yazı yazdıran program sonra bu projene göre araştırmalar yap eğer gerçekten bu dili öğrenemk istersen öğrenirsin ama sadece mecburum öğrenmeliyim dersen Bildiğin dili de unutursun.

Bakma ben Programcı değilim 7 senedir bilgisayar bölümünü okuyorum.

benim görüşüm "sen gözünde bu dili çok büyütmüşsün"
haklıda olabilirsiniz çok büyütmüş olabilirm ama ben üniversiteye başlarken hiç bişey bilmeyerek başladım... ve bu derse ilk girdiğimde de sıfırdım... o yüzden ön yargılı davrandım.. açıkçası sınav dönemlerinde de çalışamadığım için kaldım dersten ... şimdi de dönem uzama korkusu oldu dedğinizi yapacağım internetten takip etmeye çalışacağım ama bulunduğum yerde bunun kursunu verecek bi kurs var mı bilmiyorum küçük bir yerde oturuyorumda...
Bu mesajdan alıntı yap
tepeajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tepeajans

Grafiker / İstanbul

Alt 15-12-2008 #5
sen genede yanında bir kitap bulundur çok işe yarıyor.

bizde dersini gördüğümüzde öğretmen bile hata yapıp neyse başka örnek yapalım dediği bir program.. bunu ancak örnekleri çoğaltarak sevimli ve anlamlı bir hale getirebilirsin...
kolay gelsin vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
rck isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rck

Webmaster / İzmir

Alt 15-12-2008 #6
tavsiyem ilk önce
Veri Yapıları ve algoritma kitaplarından biri ni al
sonra vbye geç ve yanında mutlaka bir kitap bulundur

ve programlama forumlarını da bol bol gez zamanla basitten zora doğru örnekleri incele programlama herzaman ögenilcek bişiler vardır vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda bu kadarıyla son bulcağını sanma vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap
EMRAH ÇİFTÇİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EMRAH ÇİFTÇİ(28)

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 19-06-2010 #7
Sesli Eğitim seti var, verebilirim istersen neyin ne olduğunu tek tek videolar halinde anlatiyor. vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap
umut92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umut92

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 26-06-2010 #8
Sesli Eğitim seti var, verebilirim istersen neyin ne olduğunu tek tek videolar halinde anlatiyor. vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda

Arkadaşım sesli eğitim setini paylaşsanda bizde birşeyler öğrensek vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap
h6soft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h6soft

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 28-07-2010 #9
Arkadaşım öncelikle temel programlama mantığını öğreniniz. Mesela buna qbasic programlama dilini öğrenerek başlayabilirsiniz. Zaten en basit programlama dillerinden biridir çabuk öğrenirsiniz. En önemlisi de temel döngüleri(for next) ve temel deyimleri(if then else) iyi öğrenmeniz. Qbasic için aşağıdaki linke bakınız.

http://www.google.com.tr/search?hl=t...ar%C4%B1&meta=

Sonrasında da almanız gereken kitap Türkmen Kitabevi'nin Visual Basic 6.0 kitabı. Yazarları: İhsan Karagülle ve Zeydin Pala.

Fiyatı: 20-30 TL arasında.

Ayrıca programlama.com sitesi de bu konuda size gelişim sağlar.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

güneş gün

Eğitimci / Tokat

Alt 20-09-2010 #10
teşekkür ederim bu konuyu iki yıl önce açmıştım. ben okuldan mezun bile oldum 4 yılı devirdim yani... visula basic 6,0 hala öğretiyorlar mı bilmiyorum ama aslında eski bir dilmiş şimdilerde daha popüler olan bir arayüz var hem sizin c# , java ve basic dillerinde yazdığınız kodları kendi dilinde çevirebiliyo demişti hocam yanlış hatırlamıyorsam eğer ,microsoft visual studio express editions , çok güzel bir arayüz. biz yaz okulunda kullanmıştık. 2008 versiyonunu kullanmıştık ama 2010 versiyonu da çıkmış... 2 yıl önce microsoftun sitesinden dowloand şeçeneğinden ücretsiz indiriyorduk ama şuan bilmiyorum yalnız kotanız sınırlıysa sorun olabilir. 2008 versiyoru 3,6 gb tı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. ayrıca web sitesi yapmak içinde güzel bir seçeneği var. hocamız hiç bilmeyen biri olsanız daki güzel bir sayfa yapabilirsiniz demişti. en son geçen yıl SQl içinde kullanmıştık sanırım öyle hatırlıyorum ama yanlış bilgide vermeyeyim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
istiyorum, konuda, ogrenmek, sifirim, sıfırım, vb6, öğrenmek