vectörel çalışmaları maya ya import etmek

Maya - vectörel çalışmaları maya ya import etmek ...

senkronize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

senkronize

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 14-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar vektörel olarak hazırlanmış dosyamızı mayaya nasıl atıyoruz? ben import işlemimi yaparken error reading file yada renaming prefix conteins no legal carekters hataları veriyor... 3d max de sadece çizim dosyalarını rahatlıkla alabiliyorum fakat maya nın mantığı farklı sanırım...çözemedim!

ikinci olarak image dosyası attığımda sahne backgrounduna alıyor,asıl sahnemize image ı nasıl alıyoruz,bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim? bu gibi detayları bulabileceğim bir kaynak ta önerirseniz oda işimi görür...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kuralsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kuralsiz

Grafiker / Antalya

Alt 16-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
*maya dosya adı rakam olan dosyalarda sorun yaratır. ismini değiştirin ve ai olarak kaydedin.(ai olarak exportlarken düşük versiyonda kayıt yapın)
*image dosya atma işleminizi anlamadım biraz daha açarmısınız. (Mayada 2 şekilde image atabilirsiniz.kamera görünümü seçip image plane olarak yada bir plane oluşturup materyal atayıp malzemenin color kısmına image atamak.)
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
Çalışmaları, etmek, import, maya, vectörel